جمعه, ۲۸ مهر ۱۳۹۶ مصادف با 29 محرم , 1439
خانه » پيامبر رحمت » پیامبر خدا صلى الله عليه وسلم دهه اخیر رمضان را چگونه می‌گذرانید
پیامبر خدا صلى الله عليه وسلم دهه اخیر رمضان را چگونه می‌گذرانید
;

get link new_1433592480_436دهه‌ی اخیر رمضان، در واقع عصاره و خلاصه ماه مبارک رمضان است. الله جل جلاله در این عشره، دروازه‌ی رحمت‌هایش را گشوده است و از هر سوی باران رحمت‌هایش می‌بارد.

phd research proposal in service marketing احتمال دارد که شب قدر در شب‌های طاق (۲۱، ۲۳، ۲۵، ۲۷ و ۲۹) واقع شده باشد و رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم ده روزپایانی رمضان را «عِتْقُ مِنَ النِّیرانِ»؛ آزادی از آتش جهنم گفته است؛ یعنی خداوند مهرورز در این روزها روادیدِ رهایی از جهنم را به بندگانش عنایت می‌کند.

go در حدیث شریف آمده است که چون عشره اخیر ماه مبارک رمضان فرا می‌رسید، حال رسول الله صلى الله علیه وآله وسلم چنین می‌شد که: «شَدَّ مِیزَرَهُ وَأَحْیَا لَیلَهُ وَأَیْقَضَ أَهْلَهُ»؛ ازار خویش را می‌بست و شبش را اِحیا می‌کرد و اهل بیتش را بیدار می‌کرد.

http://www.acquevini.it/professional-dissertation-writers/ professional dissertation writers اگر چه جمله‌ی «شَدَّ مِیزَرَهُ»، در حدیث بالا، لفظاً به «ازار خویش را می‌بست»، معنا می‌شود، اما در محاوره به «کمر به کاری بستن و بدان کار مصمم شدن»، اشاره دارد.

link بدین معنا که رسول الله صلى الله علیه وسلم با فرا رسیدن عشرہ اخیر رمضان، کمر خویش را می‌بست و برای تحمل سختی‌ها و مشقت‌های عبادت و بندگی الله تعالیٰ مصمم می‌شد.

http://apnee.ffessm.fr/?cv-writing-service-us-gloucestershire cv writing service us gloucestershire «وَأَحْیَا لَیلَهُ»؛ و شبش را زنده نگه می‌داشت/ بیدار می‌ماند و آن را به دعا و عبادت به صبح می‌رساند.

http://www.english.iibit.edu.au/?division-manager-resume division manager resume «وَأَیْقَضَ أَهْلَهُ»؛ و اهل‌بیتش را برای عبادت و بندگی بیدار می‌کرد.

http://newlinkgroup.com/business-management-dissertation-topics/ business management dissertation topics معمول رسول خدا صلى الله علیه وسلم در روزهای دیگر سال بر این بود که چون برای نماز شب برمی‌خاست، اهل بیتش را بیدار نمی‌کرد و بسی اهتمام می‌ورزید تا در خواب آنها خللی ایجاد نشود؛ چنانکه در حدیث نبوی آمده است: «قَامَ رُوَیْداً وَفَتَحَ البَابَ رُوَیداً»؛ چون از بسترِ خواب، برمی‌خاست، آهسته برمی‌خاست تا أم المؤمنین عایشه صدیقه رضی الله عنها بیدار نشود و چون در را می‌گشود، آرام می‌گشود، تا در خواب همسر و همراه او خللی وارد نیاید. آری تا این حد بر خواب اهل بیتش حساس بود.

http://www.townandcountryinteriors.com/i-need-help-with-history-homework/ با وجود این چون عشره اخیر ماه مبارک رمضان فرا می‌رسید، اهل بیتش را با اهتمام فراوان بیدار می‌کرد و می‌گفت: «وقت عبادت است برخیزید و الله را بندگی کنید.»

get در روایات دیگری آمده است که: «کَثُرَتْ صَلَاتُهُ»؛ در ده روز پایانی ماه مبارک رمضان، نمازهای رسول خدا صلى الله علیه وسلم بسیار می‌شد و تنها در شب‌های طاق به امر مهم عبادت نمی‌پرداخت، بلکه در تمام عشره اخیر رمضان به عبادت و بندگی الله تعالیٰ اهتمام می‌ورزید.

http://newpaintherapy.com/dissertation-survey-cover-letter/ عشره اخیر رمضان چگونه سپری شود؟

http://admisiones.uprrp.edu/wp-content/?essay=2343&writingservice=essay-should-do-my-homework به هر روی! عشره اخیر رمضان برای عبادت و بندگی الله تعالیٰ خاص شده است که با ذکر و یاد او تعالیٰ بگذرد، نماز هم یکی از شعبه‌های ذکر است و دیگر عبادت‌ها هم شعبه‌هایی از ذکر هستند و هدف این است که عشره اخیر ماه مبارک رمضان با ذکر قلبی و زبانی سپری شود.

http://www.montebovi.net/?how-to-write-a-good-college-essay حضرت مولانا مفتی محمد شفیع رحمه الله می‌فرمود: «ضایع کردن ده شب پایانی رمضان در سخنرانی‌ها، ختم‌های قرآن، همایش‌ها و دعوت‌های رسمی، کار بسیار خطرناکی است؛ این شب‌ها برای سخنرانی و برگزاری همایش و جلسه گرفتن نیست، بلکه فقط شب‌های عمل هستند که انسان باشد و فراغتی و گوشه خلوتی، که با مالک و کارسازش رابطه‌ی بندگی استوار کند، با او خلوت گزیند، او باشد و خدایش، نفر سومی در میان نباشد.»

enter این طور عشره اخیر را با ذکر حضرت حق بگذران، با زبان ذکر شود با قلب نیز ذکر شود، هر حالت، آمدن و رفتن، نشستن و برخاستن، با ذکر و یاد الله تعالیٰ بگذرد.

go اگر توفیق خلوت گزینی در مسجد حاصل نشد، در بازار و دفترِ کار و کارهای منزل نیز با زبان و دل، مشغول ذکر الله تعالیٰ باشد و کیفیت ”دست به کار و دل به یار“ را به خود بگیرد.

source site  نویسنده: علامه مفتی محمد تقی عثمانی

source site مترجم: ولی الله رفیعی

http://smithsdaffodils.com/dissertation-abstracts-on-differentiated-instruction/ منبع: مجالس اصلاح و خودسازی

علامه مفتی محمد تقی عثمانی( مجالس اصلاح و خودسازی )
ترجمه : ولی الله رفیعی
ديدگاه شما نظرات ( 1 )
  1. رهگذر گفت:

    سلام
    چرا نمی گویید پیامبر صلی الله علیه و اله
    همیشه علمای شما می گویند صلی الله علیه و سلم

ديدگاه شما

view نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

college application essay writing king#39s

dissertation on the english language

follow link

http://reformhistoricfrederick.com/custom-article-writing-service/

get link

http://topmarketsoft.com/product/eset-smart-security-6/

http://www.hotelsb.eu/purchase-a-paper/ سایت شیخ الحدیث مولانا حسين پور مدیر مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت