جمعه, ۲۸ مهر ۱۳۹۶ مصادف با 29 محرم , 1439
خانه » مقاله‌ها » اخلاق و تربیت » نکاتی در مورد طلب حدیث
نکاتی در مورد طلب حدیث
;

get link نخست محدث و خواننده علم حدیث نیت خود را تصحیح کند، زیرا اعمال به نیت بستگی دارد. هدف خواننده از حدیث نشر آن باشد و پاداش این کار را در آخرت بخواهد.

http://gruhinipapad.com/?p=how-to-write-great-essays

get برای طالب حدیث رعایت آدابی مستسحن است که از امام مالک رحمه الله منقول‌اند: ایشان نخست وضوء می‌گرفت سپس لحیه مبارک را شانه می‌کرد. بعد با متانت و سنگینی جایگاهش می نشست. دیگران از وی در مورد این عملکردش سؤال کردند در جواب گفت: دوست دارم احترام احادیث پیامبر صلی الله علیه و سلم را به جا بیاورم. از ایشان منقول‌ است که به هنگام درس حدیث عطر استفاده می‌کرد. اگر صدای کسی در اثنای حدیث بلند می‌شد او را توبیخ می‌کرد و این آیه را تلاوت می‌کرد؛ (لاترفعوا اصواتکم فوق صوت النبی)

literary analysis essay powerpoint

Literary Pieces Of Shakespeare برخی می‌گویند به هنگام درس حدیث غسل نماید، مسواک استفاده نماید، ناخن و سبیل‌هایش را کوتاه کند، بهترین لباسش را بپوشد و بر نشیمن‌گاه مناسبی بنشیند یا اینکه بر منبر قرار بگیرد.

dissertation outsourcing hr

buy dissertation گویند: از خصوصیات حدیث این است که بر مکان بلندی خوانده و بر میز هم‌چون قرآن مجید قرار داده شود.

http://newstylus.com/?p=purchase-a-professionally-written-bio

http://www.stage4and40.com/how-to-write-a-apa-research-paper-for-college/ مستحب است که طلاب روبروی محدث قرار گیرند و اینکه محدث و طلاب در اثنای در حدیث برای هیچ کسی به خاطر احترام حدیث بلند نشوند.

enter

enter  مستحب است که عبارت حدیث شمرده شمرده خواند شود نه تند تند. بلکه گفته‌اند: در عبارات حدیث مد، اظهار و اخفاء را رعایت کند. محدیث مجلس حدیث را با تحمید و صلاه آغاز نماید و با آنها مجلس را نیز ختم کند.

nyu application essay

http://newpaintherapy.com/ben-fry-phd-thesis/ ابتدا قاری خوش‌صوتی مقداری از قرآن را بخواند زیرا صحابه چنین می‌کردند. حافظ ابن حجر و حافظ عراقی: می‌گویند که بهتر است سوره اعلی خوانده شود. بدین خاطر که با سنقرؤک فلاتنسی مناسبت پیدا شود.

buy book review online

enter site مجلس حدیث را طولانی نکند، بلکه وقت میانگنی را در نظر بگیرد و بپرهیزد از اینکه خوانندگان را خسته کند مگر اینکه بداند که سامعین از طولانی شده خسته نمی‌شوند. امام زهری می‌گوید: هنگامیکه مجلس طولانی شوده، شیطان در آن دخل‌اندازی می‌کند.

master thesis oral defence

http://masheroa.com/stanford-phd-thesis-database/ بهتر است برای شخصی که در مجلس او کسی از وی از مسن‌تر یا عالم‌تر است حدیث بیان نکند. درس حدیث برای کسی که در شهر از او افراد برتری وجود دارد مکره است. بلکه مناسب است که افراد را به نزد بزرگان راهنمائی کند. زیرا دین خیر خواهی است. کسی در کسب حدیث نیت خوبی ندارد از بیان حدیث به او نباید امتناع ورزید؛ زیرا امید است که نیت او تصحیح گردد.

home page
( منبع: لقاء العشر الاواخر بالمسجد الحرام )
ترجمه : سنت‌آنلاين
ديدگاه شما نظرات ( 0 )
نظري ثبت نشده است.

ديدگاه شما

source site نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

business plan promotion strategy

Graduate Term Paper Writing Help

http://rlcconstruct.com/?p=how-do-i-get-my-assignment-rip

Homework Help Albuquerque

click

home page

http://privatetours.org/speech-scripts-buy/

http://sacredsourcework.com/?what-are-the-best-paper-writing-services

watch

link

follow سایت شیخ الحدیث مولانا حسين پور مدیر مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت