جمعه, ۲۸ مهر ۱۳۹۶ مصادف با 29 محرم , 1439
خانه » باشگاه انديشه » مولوی عبدالحمید سرمایه‌ای برای کشور
مولوی عبدالحمید سرمایه‌ای برای کشور
;

next نخستین بار سال ۹۲ مولوی عبدالحمید را دیدم. برای مراسم تحلیف حسن روحانی به تهران آمده بود. به واسطه دوستی به دیدارش رفتم و گفت و گویی برای روزنامه‌ی بهار انجام دادم. بعد از ۸ سال نخستین گفت و گوی او با یک رسانه‌ی داخلی بود.

live homework help louisiana مولوی عبدالحمید در آن روزها چون این روزهایش مهم‌ترین دغدغه‌اش مسائل هم‌وطنانش بود، هم‌وطنانی که درس خوانده‌اند، به مدارج عملی رسیده و اینک بی‌کار هستند. او دغدغه زمین‌های سیستان و بلوچستان را داشت که به حال خود رها شده بودند و می‌شد در آن‌ها کشت و کار کرد و باعث رونق استان شد. دغدغه بازارچه‌های مرزی را داشت که می‌توانستند تولید شغل کنند و جوانان را از بی‌کاری و قاچاق مواد مخدر رها سازند. دغدغه معدن‌هایی که پر بار هستند و دیده نمی‌شوند و دغدغه ایران را داشت.

http://southerngothiccreations.com/help-with-school/ او فقط منطقه‌ای به مشکلات ایران و ایرانی نگاه نمی‌کرد، در کنار دغدغه‌های مردان و زنان بلوچ و اهل سنت، دغدغه‌ی کل بزرگی به نام ایران را نیز داشت. او نیز مانند بسیاری دیگر ایرانی آباد و آزاد می‌خواست که مردمانش برابر در کنار هم به عدالت زندگی کنند، سفره‌ها پر رونق باشد و کشور سرافراز و پرافتخار.

college application essay writing service a successful مولوی عبدالحمید آن‌قدر به نظام و ایران دل‌بسته است که بسیاری از دغدغه‌ها و نگرانی‌هایش در مورد مردم شهرش را فرو بخورد و از کنار آن‌ها صبورانه عبور کند مانند آن روز که در مراسم جشن پیروزی حسن روحانی در سالن وزارت کشور گفت: ”من یک خواسته از رئیس جمهور دارم و آن این است که ایران مطرح باشد و وطن باشد و قوم و مذهب مطرح نباشد. دین بین ما و خداست و یک مسئله شخصی است. به کارگیری شایستگان اهل سنت که به ایران فکر می‌کنند، ایران را در معادلات بین‌المللی بالا می‌برد و عزت ایران را بیشتر می‌کند. اهل سنت آماده‌اند هر جا دولت شما صلاح بداند خدمت کنند و خواستار تغییر اساسی نسبت به جامعه اهل سنت و اقوام و مذاهب هستند.“

http://www.apisalud.es/?dissertation-report-on-marketing-mix حالا مولوی عبدالحمید در مراسم تحلیف دعوت نمی‌شود در حالی‌که صدها میهمان با ربط و بی ربط دعوت شده‌اند، نمی‌دانم اشتباه سهوی بوده یا عمدی؟ حق هم داشته که با کارت دعوت آقای شریعتمداری نخواهد به مراسمی برود که حقش بود همان ردیف نخست بنشیند.

Do Essay On Time او این بار نیز نجیبانه گلایه‌اش را مطرح کرد و رفت، اما ما نیز در مقابل وظایفی داریم.

بارها قول وزیر اهل سنت داده شده، کاندیداهای انتخابات‌های مختلف از اصلاح طلب و اصول‌گرا در موسوم انتخابات به دیدارشان رفته و قول‌ها و وعده‌های آن‌چنانی داده‌اند.

technical paper writing help هرچند که در چهار سال گذشته دستیار ویژه رییس جمهور تلاش کرد تا گام‌هایی در جهت تحقق مطالبات این هم‌وطنانمان بردارد که تلاش‌هایش نتیجه بخشی نیز بود اما کافی نیست.

http://www.todayandsunday.com/?dream-writing در بسیاری از شهرهای سیستان و بلوچستان جوانان اهل سنت با بهترین تحصیلات بی‌کار هستند و حتی در استان خودشان نیز اولویت استخدامی ندارند. چه بسا مدیران با کفایتی که از بسیاری از وزرا و مدیران کنونی بهتر هستند و به خاطر مذهب‌شان حتی مطرح نمی‌شوند.

see به چشم خویش در شهر زاهدان دیدم که گشت‌های بین شهری با جوانان بلوچ برخوردی متفاوت از دیگر جوانان دارند و گله‌هایشان را از عدم استخدام تا تبعیض در صدور کارت پایان خدمت شنیدم.

see شاید که بسیاری بگویند مشکلات این استان چون دیگر استان‌های کشور هست و شاید استانی در مرکز و شمال فقیرتر از سیستان و بلوچستان و یا کردستان باشد که به چشم نمی آید.

http://www.giezentweewielers.nl/?alabama-essay-service اما مهم احساس در تبعیض قرار گرفتن است. آن چیزی که جوانان را در استان‌های مرزی و اهل سنت چون کردستان و سیستان و بلوچستان و ترکمن صحرا مورد آزار قرار می‌دهد این حس تبعیض است.

copy of a masters thesis هنگامی که می‌بینند نه وزیری دارند و نه معاونی در وزارت‌خانه و حتی امام مسجدشان را به مراسم تحلیف رییس جمهور دعوت نمی‌کنند این حس تبعیض در آن‌ها بیشتر می‌شود.

http://www.cgmediagroup.com/creative-argumentative-essay-topics/ هرچند که ای کاش! قبل از همه‌ی این‌ها، نخست نگاه امنیتی نسبت به این هم‌وطنان برداشته شود و از سوی دیگر برای استان‌شان کارهای اساسی صورت بگیرد که با رونق بازارچه‌های مرزی و زمین‌های کشاورزی و احیای معادن بسیاری از مشکلات این استان از جمله فقر و بی‌کاری کاهش پیدا خواهد کرد.

Help Me Essays البته داشتن وزیر و نماینده در سطح‌های مدیریتی کلان کشور نیز حق طبیعی این هم وطنان است که در کابینه دوازدهم نیز نادیده گرفته شد.

http://www.pedijatrija.org/?term-papers-for-foodservice به هرحال امید است که حسن روحانی بتواند اتفاق پیش آمده در مجلس را جبران کند و نگذارد این قبیل بی‌مهری‌ها فاصله اندازد بین ما و هم‌وطنان اهل سنت‌مان که وجود مولوی عبدالحمید نه برای سیستان و بلوچستان که برای کل کشور نعمت است.

 
ریحانه طباطبایی( امتداد )
ديدگاه شما نظرات ( 0 )
نظري ثبت نشده است.

ديدگاه شما

http://www.tarifabox.com/thesis-writing-services/ نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

http://assendared.com/good-writing-paper/

follow

go to link

go to link

link

http://www.wilcopm.com/ghostwriter-vertrag/ ghostwriter vertrag

http://xpressprofit.com/professional-online-writing-services/

see سایت شیخ الحدیث مولانا حسين پور مدیر مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت