یکشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۶ مصادف با 1 صفر , 1439
خانه » خبر وگزارش » اخبار جهان اسلام » مولانا حكيم محمد اختر به دیار باقی شتافت
مولانا حكيم محمد اختر به دیار باقی شتافت
;

http://rockexim.com/online-service-writing-college-papers/ hakeem-akhtarمولانا حكیم محمد اختر، یکی از شخصیت‌های برجسته و علمای ربانی پاکستان، پس از سال‌ها فعالیت‌های اصلاحی دار فانی را وداع گفته و به دیار باقی شتافت. به گزارش سنت آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین، "مولانا حکیم محمد اختر"، عالم و روحانی برجسته اهل سنت و مدیر مدرسه دینی "اشرف المدارس" واقع در گلستان جوهر(گلشن اقبال) کراچی، شامگاه یکشنبه 12 خرداد (2 ژوئن 2013) پس از تحمل سال‌ها مریضی دار فانی را وداع گفت. نماز جنازه ایشان صبح روز دوشنبه با حضور شخصیت‏‌های برجسته علمی و دینی و جمع کثیری از مریدان و دوستداران ایشان در مدرسه دینی اشرف المدارس اقامه، و پیکر ایشان در قبرستانی موسوم به "قبرستان امام مسجد" دفن گردید. مولانا حکیم اختر- رحمه الله- اصالتا اهل منطقه ای موسوم به "پرتاب گر" در هندوستان می باشد که بعدها به "ناظم آباد" کراچی و سپس به گلشن اقبال 2 واقع در شهر کراچی نقل مکان نمود. ایشان تحصیلات ابتدایی خویش را در دانشکده پزشکی دانشگاه علی‏گر هند گذراند و موفق به اخذ مدرک تحصیلی از همین دانشکده شد. مولانا حکیم اختر- رحمه الله- بانی مدرسه دینی اشرف المدارس کراچی بود؛ در این مدرسه، که فقط در شهر کراچی بیش از 10 شعبه  دارد، نزدیک به 5000 هزار طلبه مشغول فراگیری علوم اسلامی  هستند. مولانا حکیم محمد اختر- رحمه الله- عارفی روشن ضمیر عالمی ربانی بود که عمر خود را در مسیر ارشاد و تربیت مریدین و شیفتگان محبت الهی صرف نمود. مریدان و تربیت یافتگان این عالم فرزانه در اقصا نقاط جهان زندگی می کنند. ایشان در زمینه  تالیف و تصنیف نیز ید طولایی دارد؛ بیش از150 تصنیف، اعم از رساله  و کتاب از خود به جای گذاشته است که بسیاری از این کتاب‏‌ها به زبان‏‌های مختلف دنیا ترجمه شده است. پایگاه اطلاع رسانی سنت آنلاین درگذشت این عالم جلیل القدر و ربانی را به خانواده، بستگان، مریدان و جامعه علما و طلاب پاکستان و عموم دوستداران ایشان تسلیت عرض نموده و برای این شخصیت برجسته دینی و اصلاحی، علو درجات و مغفرت الهی را مسئلت می نماید.

http://www.papilouve.com/cell-dissertation-killer-natural-nkt-t-thesis/
ديدگاه شما نظرات ( 2 )
 1. چابهاری گفت:

  enter ایشان شخصیتی به تمام معنی عارف ومخلص بودند که اسم مبارک شان در تمام دنیا طنین انداز بود. عصاره ای از اخلاص وعمل صادقانه بودند که خداوند متعال به ایشان عنایت فرمودند. هر گاه نام ایشان گرفته می شود در اذهان فقط کلمات و جملات اصلاحی یاد آور می شود.ایشان تنها راه موفقیت دنیا وآخرت را زنده کردن سنت های رسول الله (ص) بیان می نمودند. خدمت تمامی شاگردان ومریدان آن حضرت تسلیت عرض می نمایم.
  خداوند متعال در دیار باقی به ایشان علو درجات عنایت فرمایند. امین

  http://www.atelierfotografico.eu/research-paper-on-fashion/
  fdgdftreter گفت:

  get link Above pic is not a picture of hakim Akhtar sahab it is a picture of an old man in india Allahabad plz check this link : http://parganachail.blogspot.com/2012_02_01_archive.html

  http://collinedesionvaudemont.fr/dissertation-stress-help/
College Research Paper Writers سایت شیخ الحدیث مولانا حسين پور مدیر مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت