شما اینجا هستید: خانه / خبر وگزارش / اخبار جهان اسلام / مولانا حكيم محمد اختر به دیار باقی شتافت

مولانا حكيم محمد اختر به دیار باقی شتافت

hakeem-akhtarمولانا حكيم محمد اختر، یکی از شخصیت‌های برجسته و علمای ربانی پاکستان، پس از سال‌ها فعاليت‌های اصلاحی دار فانی را وداع گفته و به دیار باقی شتافت.
به گزارش سنت آنلاين به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین، “مولانا حکیم محمد اختر”، عالم و روحانی برجسته اهل سنت و مدير مدرسه دينی “اشرف المدارس” واقع در گلستان جوهر(گلشن اقبال) کراچی، شامگاه یکشنبه 12 خرداد (2 ژوئن 2013) پس از تحمل سال‌ها مریضی دار فانی را وداع گفت.
نماز جنازه ایشان صبح روز دوشنبه با حضور شخصیت‏‌های برجسته علمی و دینی و جمع کثیری از مریدان و دوستداران ایشان در مدرسه دینی اشرف المدارس اقامه، و پیکر ایشان در قبرستانی موسوم به “قبرستان امام مسجد” دفن گردید.
مولانا حکیم اختر- رحمه الله- اصالتا اهل منطقه ای موسوم به “پرتاب گر” در هندوستان می باشد که بعدها به “ناظم آباد” کراچی و سپس به گلشن اقبال 2 واقع در شهر کراچی نقل مکان نمود.
ایشان تحصیلات ابتدایی خویش را در دانشکده پزشکی دانشگاه علی‏گر هند گذراند و موفق به اخذ مدرک تحصیلی از همین دانشکده شد.

مولانا حکیم اختر- رحمه الله- بانی مدرسه دینی اشرف المدارس کراچی بود؛ در این مدرسه، که فقط در شهر کراچی بیش از 10 شعبه  دارد، نزدیک به 5000 هزار طلبه مشغول فراگیری علوم اسلامی  هستند.
مولانا حکیم محمد اختر- رحمه الله- عارفی روشن ضمیر عالمی ربانی بود که عمر خود را در مسیر ارشاد و تربیت مریدین و شیفتگان محبت الهی صرف نمود. مریدان و تربیت یافتگان این عالم فرزانه در اقصا نقاط جهان زندگی می کنند.
ایشان در زمینه  تالیف و تصنیف نیز ید طولایی دارد؛ بیش از150 تصنیف، اعم از رساله  و کتاب از خود به جای گذاشته است که بسیاری از این کتاب‏‌ها به زبان‏‌های مختلف دنیا ترجمه شده است.

پایگاه اطلاع رسانی سنت آنلاين درگذشت این عالم جلیل القدر و ربانی را به خانواده، بستگان، مریدان و جامعه علما و طلاب پاکستان و عموم دوستداران ایشان تسلیت عرض نموده و برای این شخصیت برجسته دینی و اصلاحی، علو درجات و مغفرت الهی را مسئلت می نماید.

 

۲ نظر

  1. ایشان شخصیتی به تمام معنی عارف ومخلص بودند که اسم مبارک شان در تمام دنیا طنین انداز بود. عصاره ای از اخلاص وعمل صادقانه بودند که خداوند متعال به ایشان عنایت فرمودند. هر گاه نام ایشان گرفته می شود در اذهان فقط کلمات و جملات اصلاحی یاد آور می شود.ایشان تنها راه موفقیت دنیا وآخرت را زنده کردن سنت های رسول الله (ص) بیان می نمودند.
    خدمت تمامی شاگردان ومریدان آن حضرت تسلیت عرض می نمایم.
    خداوند متعال در دیار باقی به ایشان علو درجات عنایت فرمایند. امین

     
  2. Above pic is not a picture of hakim Akhtar sahab it is a picture of an old man in india Allahabad plz check this link : http://parganachail.blogspot.com/2012_02_01_archive.html

     

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد/ نظرات ارائه شده در مطالب به منزله دیدگاه سایت سنت انلاین نیستخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

زبان فارسی زبان عربی سنت آںلاینءِ بلوچی بہر


Scroll To Top