جمعه, ۲۸ مهر ۱۳۹۶ مصادف با 29 محرم , 1439
خانه » خانه و خانواده » فرار به سوی تاریکی
فرار به سوی تاریکی
;

امروز که وارد دفتر اساتید مدرسه شدم نوشته‌ای کوتاه بر درب ورودی آن توجه‌ من و همکارانم را به خود جلب کرد. نوشته‌ای بی‌نام و نشان و پر از درد و آشفتگی و اضطراب با این مضمون: «مولوی! خواهر ۲۳ ساله‌ام یک هفته است از خانه فرار کرده. برای رضای خدای خود دعا کنید بیاید. آبروی پدر و برادرام در خطر است. همین پنج‌شنبه عروسی برادرم است. دعا کنید که بیاید و خدا ما را رسوا نکند»

http://growtrees.org/microeconomic-homework-help/

http://maximavoltagem.net/buy-research-papers/ کلمات ساده‌ای که با یک خودکار قرمز روی یک برگه جدا شده از یک دفتر یادداشت کوچک، در کنار هم چیده شده‌اند و از یک پریشانی‌ بزرگ حکایت دارند.

winning personal statement چند ماه قبل بود که بعد از ادای نماز ظهر در وسط یک روز بهاری، صدایی محزون و آمیخته‌ با گریه و غمِ یک مادر، خاطرم را پریشان کرد. وقتی اطرافیان علت را جویا شدند، صحبت از دختر جوانش به میان آورد که ۱۲ روز است ناپدید شده و هر جا که جستجو کرده‌اند نشانی از آن نیافته‌اند.

English Language Coursework Commentary Help

go to link گفت این روزها سخت‌ترین روزهای زندگی‌ام هست. آن مادر آنقدر غم و اندوه داشت که برای خود و دخترش آرزوی مرگ کرد و صدای گریه‌هایش فضای مسجد و مدرسه را پر کرد. در حالیکه بغض سنگینی گلویش را می‌فشرد و اشک‌ در چشمانش حلقه زده بود برای یافتن دخترش با لحنی آکنده از درد و سرگردانی، درخواست دعا کرد و مسیرش را از درب مسجد برید و رفت. از آنروز دانستم خانواده‌هایی که با چنین مشکلات و بحران‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنند چقدر ملتهب و پریشان‌اند و چه بار سنگینی از غم و اندوه بر دوش‌شان است.

this is believe essays حال این پرسش مطرح است که چرا دختران با حیا و عفیفه‌ که تا دیروز چشم کسی به چادرشان هم نمی‌افتاد امروز از خیابان‌ها و محیط‌های پرخطر و شهرستان دورافتاده سر در می‌آورند و در نهایت شکار دام‌های شیطانی می‌شوند؟

Civil Engineering Assignment Help کدام پارامترهای قدرتمند در کاراند که خط‌قرمزهای شرعی و عرفی زندگی را اینگونه کم‌رنگ نموده و یا کاملا از صفحه ذهن جوانان جامعه محو کرده‌اند؟ چه عوامل درون‌خانواده‌ای سبب شده‌اند تا دختران جوان، فضای ناامن و پرخطرِ شهرهای غریب و خیابان‌ها را بر فضای امن خانواده ترجیح دهند و از خانه‌ پا به‌فرار بگذارند؟

is homework harmful or helpful essay آن ذهنیت پاک و سالم گذشته چگونه مستعد انحراف، فرار از خانه، عصیان والدین و هوس‌بازی شده است؟ چرا دختران معصوم و پاک‌دامن در خانه، با یک گوشی هوشمند بواسطه وسوسه‌افکنی شیادان، از خانه گریزان می‌شوند و مسیر تاریک زندگی را در پیش می‌گیرند؟ و اینکه قبح‌زداییِ فرار از خانه توسط چه عواملی صورت می‌گیرد و چه اسباب و عواملی مسیر فرار را هموار می‌سازند؟

http://www.accountexx.com/automatic-scholarly-paper-writer/ در زمینه‌ی علل فرار دختران از خانه‌ها موارد زیادی دخیل‌اند و این معضل، معلول مسائل مختلفی از قبیل خشونت در خانواده، کمبود عاطفه در کانون خانواده، بی‌توجهی به شخصیت آنان، تحقیر دختران، ازدواج‌های اجباری، عشق‌های مجازی و مواردی از این دست است. اما در قاموس زندگی قوم بلوچ و مردمان این مرز و بوم این موارد هیچ‌وقت سبب فرار از خانه و دلیل جدایی از فضای خانواده نبوده‌اند و نمی‌توانند دلیل قانع‌کننده‌ای برای فرار از خانه باشند. .........

Phd Thesis In Mechanical Engineering آری! فضای ناآرام و متشنج خانواده نارضایتی دختران را به‌ دنبال دارد و فرار از خانه، مسیر تاریکی است که عواملی چون: استفاده بد از *ماهواره و شبکه‌های اجتماعی* آن را هموار نموده و دستگاه ذهنی نوجوانان و جوانان را آماده فرار از خانه به محیط‌های پرخطر می‌کنند.

http://www.jsira.com/cover-letter-writing-services-vancouver.html cover letter writing services vancouver چنانکه مسئول خانواده بنابر میل خود و یا اصرار خانواده اقدام به تهیه ماهواره می‌نماید و از آنجا که نمی‌تواند در همه‌ی لحظات آن را اداره نموده و یا از آن استفاده‌ی درست و سالمی داشته باشد در غیاب او این اقدام خطر آفرین شده و کار به جاهای باریک کشیده می‌شود و اعضای خانواده ناخواسته در تله‌ی شبکه‌های نامناسب و ضداخلاقی گیر افتاده و فریفته‌ی شعارهای فریبنده گردانندگان کانال‌هایی می‌شوند که هوس را عشق تفسیر نموده و خیانت را آزادی معنا می‌کنند. در این بین، کانال‌های ماهواره‌ای نظیر «جیم‌تی‌وی» در پی آن هستند تا با ترویج مفاهیم و عادات بد، نمایشی دروغین و غیرواقعی اما به ظاهر زیبا و جذّاب، از زندگی را نشان دهند، زندگی خیالی که در فرهنگ خودشان نیز رایج نیست و جایگاهی ندارد و حتی به آن باور هم ندارند. و از این طریق، با ترویج فحشا، روابط نامشروع را برای مخاطبین خود عادی جلوه می‌دهند و قبح این نوع روابط را از ذهن مخاطب می‌زدایند تا مخاطب با چنین تفکری به هر ندای بیگانه‌ای، پاسخ دهد

view و در مواجهه با کوچک‌ترین نارضایتی و مشکلی در خانواده فکر فرار به سرش بزند و به راحتی در دام وساوس نفسانی و شیطانی گرفتار شود و مسیر زندگی خود را سیاه و تاریک گرداند. در چنین شرایطی است که با ورود چنین دختران ناراضی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، خطر بیشتر می‌شود و زمینه و هماهنگی‌های لازم برای فرار عملی می‌شود که در نتیجه یک خانواده دچار بحران شده و سرنوشت افراد زیادی تاریک و سیاه می‌شود. گروه‌های تلگرامی و واتساپی مختلط و کانال‌های غیراخلاقی و ضدخانواده با محتویات نامناسب، زمینه‌ساز فرار دختران ناراضی از خانواده‌‌ هستند و سبب آشفتگی نظام خانواده و پریشانی اعضای آن می‌شوند.

Buy Autodesk Alias Surface 2014 (64-bit) گرچه عنوان می‌شود که دختران فراری تمام پل‌های پشت سر خود را خراب می‌کنند اما نباید فرار از خانه نکته پایان زندگی‌شان باشد. عملکرد خانواده‌ها پس از فرار دختران بسیار مهم و تاثیرگذار است چنانکه واکنش احساسی توأم با خشونت بی‌حد و حصر و تهدید به قتل و... آنان را به مکان‌های وحشتناک و بسیار بدی سوق می‌دهد و فرصت بازگشت را به‌طور کلی از آنان می‌گیرد. خانواده باید رفتاری تنبیهی موثر و معقولی را در پیش گیرد که حداقل جرأت بازگشت به محیط خانواده را به آنان بدهد.

عبدالحکيم ناروئي
ديدگاه شما نظرات ( 0 )
نظري ثبت نشده است.
http://fullyfurnishednyc.com/business-plan-writer-in-ghana/ سایت شیخ الحدیث مولانا حسين پور مدیر مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت