یکشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۶ مصادف با 1 صفر , 1439
خانه » تاریخ و شخصيات » صحابه و اهل بیت » ماجراي شهادت و وصيت حضرت عمر فاروق رضي الله عنه
ماجراي شهادت و وصيت حضرت عمر فاروق رضي الله عنه
;

help i cant start my essay اوّل محرم تاریخ به شهادت رسیدن راد مرد بزرگ تاریخ اسلام، حضرت سیدنا عمر فاروق رضی الله عنه می‌باشد. به همین مناسبت مناسب دیدیدیم ماجرای به شهادت رسیدن ایشان را از صحیح بخاری، كتاب المناقب، حدیث 3700 نقل نماییم. ترجمه و توضیح مختصر برگرفته از درس حضرت شیخ الحدیث مولانا محمّد یوسف حفظه الله می‌باشد.

click here عمرو بن میمون می‌گوید: پیش از این‌كه ضربه‌ای بر حضرت فاروق اعظم وارد بشود، چند روز جلوتر من او را در شهر مدینه دیدم كه بر حضرت حذیفه بن یمان و عثمان بن حنیف وا ایستاد و از این دو تا بزرگوار محاسبه نمود؛ زیرا حضرت عمر این دو بزرگوار را فرستاده بود كه بروید منطقه‌ی ایران را بررسی كنید كه آیا توان پرداخت این خراجی را كه ما و شما بر سر آن‌ها مقرر كرده‌ایم، دارند یا این‌كه از پرداخت آن عاجزاند؟ اگر زمین‌ها و محصولات كشاورزی فایده‌ی درستی ندهد، این بندگان خدا از كجا مالیات بپردازند، این طور نباشد كه بر آن‌ها تعدی و ظلمی پیش بیاید. لهٰذا از آن‌ها پرسید: چه كار كردید، آیا احساس خطر نمی‌كنید كه شما بر سرِ زمین‌های آن‌ها آن قدر خراج مقرر كرده‌اید كه زمین نتواند از عهده‌ی پرداخت آن بر بیاید؟ زیرا در كشاورزی و محصولی كه از زمین بر می‌آید، مقداری بذر، مقداری كرایه‌ی گاو و شخم، مقداری برای آبیاری است و باید مقداری برای خود صاحب زمین بماند تا بتواند تا فصل دیگر امرار معاش بكند. اگر ما آمدیم و نصف یا دو سومش را پرداختیم، پس آن بنده‌ی خدا قیمت بذر را از كجا بدهد؟ كرایه‌ی گاو و شخم زدن را از كجا بدهد؟ كرایه‌ی مزدورها را از كجا بدهد و خودش روزگارش را چه‌طور تا فصل آینده بگذراند؟ می‌بایستی آن مقدار خراج بر سر آن‌ها مقرر كرد كه سهم هر یك تمام شده و برایش اضافه بماند تا بتواند مالیاتش را با دلخوشی پرداخت كند.

english paper b.a 2015 گفتند: ما این‌طور نكرده‌ایم كه احساس خطر باشد؛ به اندازه‌ی توان زمین بر آن مالیات مقرر كرده‌ایم. این خراج با توجه به حاصلخیزی زمین، زیاد نیست. حضرت عمر گفت: بار دیگر بنگرید، آیا بر زمین‌ كشاورزی بیش از توانش خراج مقرر نكرده‌اید؟ گفتند: نه. حضرت عمر گفت: اگر الله تعالى مرا سالم نگه داشت، من طوری بیوه‌زنان اهل عراق را بی نیاز می‌گذارم كه بعد از من به مرد دیگری نیازمند نباشند؛ یعنی زمین و آب به آن‌ها می‌دهم كه خود كفا شده و هزینه‌ی آن‌ها از خود زمین و آب بربیاید و نیازی نباشد كه دست گدایی را پیش كسی دراز كنند.

Writing A Research Paper بعد از این گفتگو سه روز گذشت، روز چهارم همین بود كه بر ایشان ضربه وارد شد.

rj2d ghostwriter zippy راوی می‌گوید: آن‌جا كه بر حضرت فاروق اعظم ضربه وارد شد، در میان من و او كس دیگری جز عبدالله بن عباس واسطه نبود كه حضرت عمر در محراب قرار گرفته بود، حضرت عبدالله بن عباس در صف اوّل و من در صف دوم قرار داشتم. عادت مباركش این بود كه وقتی در میان دو صف می‌گذشت، می‌فرمود: استَوُوا؛ خودتان را راست كنید. وقتی كه در آن‌ها خللی نمی‌دید، برای امامت پیش می‌رفت و گاهی سوره‌ی یوسف یا سوره‌ی نحل یا مانند این‌ها را در ركعت اوّل می‌خواند، هدفش این بود كه ركعت اوّل طولانی‌تر باشد تا مردم از خواب بلند شده، وضو بگیرند و به نماز برسند.

enter به محض این‌كه تكبیر گفت، شنیدم كه می‌گفت: قَتَلَنِی - أَوْ أَكَلَنِی - الكَلْبُ؛ سگ مرا كُشت ـ یا گفت: مرا خورد ـ[1]، پس آن غلام بر سر او با كارد دو طرفه‌ای كه هر دو طرفش بُرنده بود، حمله كرد. بعد از زدن حضرت عمر، در برگشت هر كس را كه در سمت راست و چپ می‌دید، می‌زد، سیزده نفر مجروح شد كه هفت نفر شهید شدند و شش نفر دیگر باقی ماندند. پس وقتی كه این وضعیت را دیدند، مردی از مسلمانان چادرش را بر سر او انداخت و او را گرفت.

Profile Writing Services Online Dating وقتی كه آن غلام متوجه شد كه گرفتار شده‌ام، همان كارد را به گردن خود زد و خودكشی كرد تا این‌كه راز افشا نشود كه چه كسی به او دستور و مأموریت داده است؛ عموماً ترور كنندگان چنین می‌كنند كه هرگاه احساس خطر كنند كه گرفتار می‌شویم، خودكشی می‌كنند همان‌طور كه امروزه به صورت انتحاری عمل می‌كنند تا این‌كه گرفتار نشوند.

http://stjohns.lambdaphiepsilon.com/adobe-photoshop-cs6-portable/ حضرت عمر دست حضرت عبدالرحمٰن بن عوف را گرفت و او را به جای خود امام مقرر كرد.

http://www.hoplites.com.mx/in-his-essay-writer-rudolfo-anaya-strives-to/ پس هر كسی كه با عمر نزدیك بود، همان چیزی را دید كه من دیدم، اما در نواحی مسجد متوجه نشدند كه چه شده، فقط صدای عمر را نیافتند؛ صدا تغییر كرده بود و آنان سبحان الله سبحان الله می‌گفتند. حضرت عبدالرحمن بن عوف نماز را زود خواند. وقتی كه نماز تمام شد، حضرت فاروق اعظم گفت: ای پسر عباس! بنگر چه كسی بود كه مرا كشت، او این طرف و آن طرف گشت و گفت: غلام مغیرة. گفت: همین صنعتگر؟ زیرا این سنگ آسیا درست می‌كرد. گفت: بله؛ گفت: خدا او را لعنت كند. او را به نیكی دستور داده بودم. خدا را شكر كه سبب موت مرا در دست كسی كه ادعای اسلام می‌كند، قرار نداد.

http://www.tupiniquimtech.com/how-to-write-an-introduction-to-a-literature-review/ how to write an introduction to a literature review ابولؤلؤ سه چهار روز پیش در خدمت فاروق اعظم آمده و عرض كرده بود: من غلام مغیره‌ام و او بر من خراجی مقرر كرده كه نمی‌توانم از عهده‌اش برآیم، گفت: چه‌كاره‌ای؟ گفت: سنگ آسیا درست می‌كنم. گفت: در مقابل این صنعت تو خراج زیاد نیست ولی باز هم من به او توصیه می‌كنم كه خراج تو را كمتر بكند؛ اما برای ما هم یك سنگ آسیایی درست كن. گفت: ای عمر! برایت سنگ آسیایی درست می‌كنم كه در كل دنیا شهرت داشته باشد. حضرت عمر فوراً متوجه شد كه این تهدیدی است، لبخندی زد و گفت: این آقا مرا تهدید می‌كند.

enter ای ابن عباس! تو و پدرت زیاد می‌پسندیدید كه از این‌گونه غلام‌ها در مدینه زیاد داشته باشید؛ چون حضرت عباس غلامان زیادی داشت. عبدالله بن عباس گفت: اگر شما دستور بفرمایی، همه‌ی این‌ها را به قتل می‌رسانیم. حضرت عمر فرمود: ای ابن عباس! دروغ می‌گویی! تو نمی‌توانی این‌ها را به قتل برسانی؛ زیرا این‌ها الآن می‌گویند: لا إلٰه إلّا الله، چه‌طور قتلشان می‌كنید؟! آن وقتی كه گرفتار و اسیر شده بودند، درست است كه كافر بودند، ولی الآن آمده‌اند و به زبان شما صحبت می‌كنند، به طرف قبله‌ی شما نماز می‌خوانند و با شما حج می‌كنند، كلمه‌ی اسلامی را به زبان می‌رانند، تو می‌توانی آن‌ها را بكُشی؟

best professional resume writing companies حضرت عمر را از آن‌جا برداشته و به خانه بردند و ما هم رفتیم؛ گویا پیش از این، این‌گونه مصیبتی مسلمانان پیش نیامده بود. اگر چه به سبب وفات پیامبر صلى الله علیه وسلم و هم‌چنین وفات ابوبكر رضی الله عنه صدمه‌ی سنگینی بر مسلمانان وارد شده بود، اما به این كیفیت نبود؛ زیرا آن كسی كه با موت طبیعی فوت كند، مردم، جز الله تعالى دیگری را میراننده‌ی او نمی‌دانند و در مقابل الله تعالى جز صبر و سكون هم كار دیگری ساخته نیست، اما در این‌جا به ظاهر این حركت از انسانی پدید آمده، از این سبب چنین تعبیر كرد كه این‌گونه مصیبتی برایشان پیش نیامده بود.

http://reps4kids.com/?p=what-should-i-write-my-college-essay-about بعضی می‌گفت: اشكالی ندارد این جرح بهبود پیدا می‌كند. دیگری می‌گفت: برایش پریشانم. برای ایشان نبیذ (آبی كه با خرما شیرین شده باشد) آورده شد، آن را نوشید، اما از شكمش خارج شد؛ زیرا كه معده شكاف پیدا كرده بود. مانند امروزه نبود كه متخصصین فوراً معده‌ها و حتى روده‌ها را به هم پیوند بزنند. دوباره شیر آوردند، باز هم نوشید ولی دوباره از زخم‌هایش بیرون شدند. دانستند كه موتش نزدیك است. ما بر او وارد شدیم و مردم آمدند و او را ستایش می‌كردند. یك جوانی آمد و گفت: مژده بیاب ای امیر المؤمنین! به مژده‌ی الٰهی كه تو داری از آن‌جایی كه با پیامبر صلى الله علیه وسلم صحبت و هم‌مجلسی داشتی، صحابی پیامبر صلى الله علیه وسلم هستی. و از آن‌جایی كه دیر وقت است كه شما در اسلام داخل شده‌اید، اگر چه از ابوبكر و علی عقب‌تر است، ولی نسبت به بقیه‌ی صحابه جلو افتاده؛ زیرا دو سه سالی بیش‌تر نگذشته بود كه او مسلمان شد. باز شما والی مسلمانان قرار داده شدی و عدالت ورزیدی، باز الآن شهید شدی. گفت: من دوست می‌دارم كه همه‌ی آن‌چه كه شما می‌گویی كه بوده‌اند، بوده‌اند؛ ولی خداوند متعال بگوید: ای عمر! نه تو از من بخواه، نه من از تو می‌خواهم! نه تو از من پاداشی بخواه و نه من از تو مؤاخذه‌ای می‌كنم. اگر الله تعالى با من چنین معامله‌ای بكند، بس است.

get ببینید با این كیفیت‌های عملی آن قدر خوف الهی در قلبش موج می‌زند و می‌گوید: كاش كفاف باشند. الآن ما بیاییم و حال خود را بنگریم كه از سر تا پا غرق گناهیم و باز هم امیدواریم كه جنت مال ماست.

http://www.sgomentocomics.com/phd-thesis-composite-material/ وقتی كه آن جوان پشت كرد و خواست كه برود، حضرت عمر دید كه ازارش به زمین می‌خورد. ببینید امر بالمعروف و نهی عن المنكر را در همین حالت كه دارد از دنیا می‌رود، رها نمی‌كند؛ گفت: این جوان را برگردانید. سپس به او گفت: ای برادرزاده! ازارت را كمی بلند كن؛ چرا كه وقتی آن بر زمین بخورد، خاك بر می‌دارد و ممكن است نجاستی به آن بچسبد، پس این هم برای پاكی لباست و هم به خاطر تقوای پروردگارت بهتر است. خلاصه این‌كه امر بالمعروف و نهی از منكر را در همین حالت هم فروگذاشت ننمود.

a raisin in the sun we ain't never been سپس به پسرش عبدالله گفت: بررسی كن كه چه قدر وام بر گردن من آمده، حسابش كردند و دیدند كه هشتاد و شش هزار درهم است یا مانند آن، پس به او توصیه كرد:  اگر تركه‌ی عمر توانست از عهده‌ی این وام‌ها بربیاید، پس آن‌ها را پرداخت كن و اگر تو دیدی كه مال ما فروخته شد و هنوز وام‌ها باقی مانده‌اند، پس در طایفه‌ی من كه قوم عدی باشد، بگرد و از آن‌ها كمك بگیر. اگر مال‌های این‌ها هم نتوانست از عهده‌ی وام‌ها بر بیایند، بقیه‌ی طوایف قریش را سؤال كن. از قریش متجاوز نباش و از بقیه‌ی عربها سؤال نكن.

http://www.townandcountryinteriors.com/what-is-the-meaning-of-dissertation/ what is the meaning of dissertation وصیت دوم این است كه پیش أم المؤمنین حضرت عایشه برو و به او بگو: عمر بر تو سلام فرستاده و نگو امیر المؤمنین؛ زیرا كه امیر المؤمنین بودن من تمام شد و بگو: عمر بن خطاب اجازه می‌خواهد كه با دو رفیقش دفن بشود. حضرت عبدالله بن عمر هم رفت و سلام داد و اجازه گرفت؛ سپس بر او داخل شد، دید كه نشسته و گریه می‌كند. گفت: عمر بن خطاب بر تو سلام فرستاد و اجازه خواست كه همراه با دو رفیقش دفن شود. عایشه فرمودند: این جا را من برای خودم در نظر گرفته بودم كه من بمیرم و اینجا دفن شوم؛ چون كه پیامبر صلى الله علیه وسلم شوهر من است و ابوبكر پدر من، و من كنار آن‌ها قرار بگیرم. اما امروز عمر را بر خودم ترجیح می‌دهم.

home page وقتی كه عبدالله بن عمر برگشت و آمد، به فاروق اعظم گفته شد كه عبدالله بن عمر آمد، فرمود: مرا كمی بلند كنید. مردی او را به طرف خود تكیه داد. گفت: از طرف عایشه چه پاسخی پیش توست؟  گفت: آن‌چه دوست داشتی یا أمیر المؤمنین! گفت: الحمد لله، هیچ چیزی پیش من مهم‌تر از این امر نبود؛ یعنی آن‌چه مرا در غم و اندوه فرو برده بود، این بود كه شاید حضرت عایشه اجازه نفرمایند و این بر سر من سخت می‌گذشت، ولی الآن كمی راحت شدم. باز هم وقتی كه من فوت كردم و جنازه را آماده كردید، مرا بردارید، ای عبدالله! وقتی كه می‌روی دم در عایشه، باز سلام بگو و بگو: عمر بن خطاب اجازه می‌خواهد، پس آن وقت اگر اجازه داد، مرا به اتاق داخل كنید و اگر مرا رد كرد، مرا به قبرستان مسلمانان ببرید؛ زیرا كه الآن هنوز زنده هستم، امكان دارد این اجازه‌ای كه به تو داده به خاطر تعارف باشد، اما وقتی كه كسی بمیرد، بعد از مردن كسی با او رودربایستی ندارد.

next در این هنگام أم المؤمنین حفصه و زنانی كه به همراه او بودند، آمدند. ما وقتی دیدیم كه او آمد، اتاق را خالی كردیم، آن بی بی آمد و لحظاتی نزد او گریست. باز وقتی كه مردان دیگر آمدند و اجازه خواستند، او پشت پرده رفت و ما صدای گریه‌اش را از داخل اتاق می‌شنیدیم.

http://pghgrp.com/fee-for-service-research-paper/ مردم گفتند: یا امیر المؤمنین! شما وصیت بفرمایید و جانشینی برای خودت انتخاب بفرمایید.

follow link گفت: من جز این چند نفر یا این گروه هیچ كسی را سزاوارتر به این كار نمی‌یابم كه پیامبر خدا صلى الله علیه وسلم در حالی از دنیا رفت كه از این افراد راضی بود؛ پس نام علی، عثمان، زبیر، طلحه، سعد و عبدالرحمن را گرفت و گفت: شما به هنگام مشوره شش نفراید، هفتمین شما عبدالله بن عمر است؛ عبدالله بن عمر را هم در مشوره‌ی خودتان داخل بكنید، اما او حق انتخاب ندارد، او را انتخاب نكنید. منتخب یكی از شما شش نفر باشد. پس چرا شركت بكند؟ كَهَیْئَةِ التَّعْزِیَةِ لَهُ؛ گویا كه حضرت عمر او را تسلى داد كه چون پدرش فوت كرده و مدت ده سال خلیفه بوده، اگر او را نادیده بگیرند و اصلاً در جلسه‌های مشورتش داخل نكنند، دل‌شكسته می‌شود.

re coursework help اگر انتخاب به سعد رسید و او امیر مقرر شد، فهو ذاك؛ پس سعد بن أبی وقاص اهلیتش را دارد، و اگر او منتخب نشد و كسی دیگر منتخب شد، پس آن منتخب در مشورت‌ها از سعد استفاده كند؛ زیرا كه من او را به این خاطر از استانداری عراق معزول نكردم كه نتوانسته از عهده‌ی آن بربیاید، یا این‌كه ـ نعوذ بالله ـ خیانتی كرده باشد.

enter site پس كسی كه بعد از من خلیفه می‌شود او را وصیت می‌كنم به مهاجرین اوّلین كه حق آن‌ها را بشناسد و حرمت آن‌ها را نگه دارد و او را نسبت به انصار به نكویی توصیه می‌كنم؛ كسانی كه در مدینه جای گرفته و ایمان آورده‌اند، اگر احسان كنندگان از انصار احسانی كردند، احسان ایشان قدردانی شود و اگر خدای نخواسته كوتاهی‌ای از آنان پیش آمد، آن را نادیده انگاشته شود.

Student Essays او را به نیكویی نسبت به شهرنشینانی كه گبر و مجوس‌اند، اما جزو رعیت اسلامی قرار گرفته‌اند، وصیت می‌كنم كه خلیفه باید مراعات آن‌ها را بكند؛ به خوبی با آن‌ها پیش بیاید؛  زیرا آن‌ها مددگار اسلام‌اند و كسانی هستند كه بیت المال مسلمین به وسیله‌ی آن‌ها پر می‌شود. گویا آن‌ها جابی اموال مسلمین‌اند كه می‌كشند و می‌آورند و زیستن آن‌ها با اطمینان در مملك اسلامی و عدم برپایی شورش و... دشمنان دور و بر را در هراس می‌اندازد.

و او را به نكویی با بیابان نشینان فرا می‌خوانم؛ چرا كه آنان اصل عرب و ریشه‌ی اسلام‌اند كه از اموال اضافیشان گرفته و به فقرایشان داده شود.

و او را به نیكویی با ذمّی‌هایی كه در پناه خدا و رسولش صلى الله علیه وسلم قرار گرفته‌اند، توصیه می‌كنم كه نسبت به پیمان با آن‌ها وفادار باشد و به خاطر حمایت از آن‌ها جنگیده شود و بیش از توانشان مكلف نگردند.

پس وقتی كه حضرت عمر فاروق وفات نمود؛ او را بردیم، عبدالله بن عمر سلام داد و گفت: عمر بن خطاب اجازه می‌خواهد. حضرت عایشه اجازه داد كه بیاورید؛ پس در كنار دو رفیقش آرام گرفت.[1]  نام این سگ ابولؤلؤ فیروز مجوسی ملعون بود.

ديدگاه شما نظرات ( 400 )
 1. مصطفی گفت:

  سلام خدمت شما
  چرا یک انجمن طراحی نمیکید که امکان گفتمان وجود داشته باشد ؟
  مانند askquran.ir یا askdin.ir خیلی تاثیر بهتری دارد . کسی به این شکل خوشش نمیاید فقط مطلب بخواند . دوست دارد بحث کند بهتر است خیلی سریع دست بکار شوید.موفق باشید

  حمید رضا گفت:

  از همه دوستان می خواهم کتاب دو قرن سکوت از عبدالحسین زرین کوب را بخوانند و فتوح البلدان از البلاذری که ترجمه فارسی این کتاب هست بخوانید و داوری کنید تاریخ روشنگر خواهد بود

  حسام گفت:

  از همه دوستان مي خواهم كتاب تحفه اثني عشريه و كتاب سرخ آب سفيد آب(تحرير دوم) و كتاب تضاد مفاتيح با قرآن(تأليف:سيد ابوالفضل برقعي قمي) و كتاب تاريخ ايران پس از اسلام كه همگي بصورت نرم افزار موجود هست بخوانند و داوري كنند تاريخ روشنگر خواهد بود

  اسلام ناب گفت:

  حمید رضا هم مشخصه مانند هم مسلکانش علاقه شدیدی به مجوسیت و آتش پرستی اجدادش داره که اینقدر با فتوحات اسلامی و اسلام ناب محمدی صدر اسلامی دشمنی میکنه

  محمد گفت:

  یه سوال از نویسنده وبلاگ دارم !! کجای اسلام به مشرکان و کافران لقب سگ داده اند ؟؟ که شما به ابولولو لقب سگ داده اید ؟؟؟؟ کجا پیامبر اسلام برمخالفانش لقب زشت گذاشتند که شما گذاشتید ؟؟؟؟

  ناشناس گفت:

  قرآن: کمثل الکلب یلحث …
  پیامبر صلى الله علیه وسلم: بزرگترین مخالفش را ابوجهل نام گذاشت…

  ناشناس گفت:

  من ایرانی وقتی به دور و بر خودم توی زندگی نگاه میکنم چیزهایی و مفاهیمی را می بینم مثل :
  تلویزیون، اتومبیل، تلفن، قطار، ساعت مچی، هواپیما، مبلمان، ماهواره، کت و شلوار، کرم بلنداکس، کالباس، پنجرهِ دو جداره، توالت فرنگی، ماهواره، تلفن همراه، گوگل، ویکی پدیا، کود شیمیایی، ماشین ریش تراش، لامپ و لوستر، یخچال، اتوبوس بی آر تی، ماشین لباسشویی، بورس سهام، بانک، کار واش، فریزر، نیروی برق، رادیاتور شوفاژ، اسپلیت تهویه مطبوع، تونل وحشت، جنگنده های نیروی هوایی، انرژی هسته ای، فوتبال، موتور سیکلت، کولر آبی، شطرنج، فکس، دوربین دیجیتال، پرده کرکره لوور دراپه، هتل، سونا و جکوزی، پتروشیمی، لپ تاپ، بلو توٍث، برج مسکونی، ام آر آی، سونو گرافی، دوربین مادون قرمز، پرینتر، سی تی اسکن، توربو ترن، آنژیو گرافی، اسکیت و اسکی و پاتیناژ، اجاق گار فر دار، ام دی اف، ام و ام، بخش اورژانس، مترو، اینترنت، پلوپز برقی و چای ساز، گرمایش از کف، اطو بخار برقی، هاورکرافت، ادوکلن، ال سی دی، پالایشگاه، گوگل ارتز، گوشی نوکیا و اپل، مودم ای دی اس ال، پیش بینی وضع هوا، نیروگاه سیکل ترکیبی، جاروی برقی، لامپ هالوژن، پلاویکس و ویاگرا، کارت بانک، راکتور آب سنگین، آمبولانس،سرامیک، آسانسور، ترد میل،شبکه مستند، اسپاگتی و استیک، دستگاه خودپرداز ای تی ام، دابل پن، رادیو گرافی دماسنج و شاید صدها واژه ی دیگر که روزانه همه ی ما با آنها سر وکار داریم. و هر یک به نوعی به زندگی بشر امروز کمک میکنند.
  با کمی دقت متوجه میشوم که بیش از نود درصد آنها منشا غربی دارند که کل زندگی ما را فرا گرفته اند. البته ایرادی هم بر آن نیست چون ما داریم از نتیجه تفکر و تلاش آدمیان دیگر در غرب بهره می بریم.
  آنچه آزارم می دهد اینست که جستجو هایم در محیط بسیار کمتر منجر میشود به اینکه واژه ها و مفاهیمی نیز بیابم (غیر از زیارت کربلا و مشهد مقدس و … ) که در عمل بخشی از زندگیم را فراگرفته باشد. و منشا داخلی یا خودی داشته باشد.
  به نظرم می رسد شاید علت آن باشد که قرنهاست ذهن و فکر ما درگیر با مسایلی از اینگونه است. و ما از راه بازمانده ایم
  نظر شما چیست؟ لطفا رای دهید.
  البته

  طلا گفت:

  من با شما کاملا موافقم دوست عزیز

  ناشناس گفت:

  متاسفانه ما را در 1400 سال پیش و بحث های آن زمان نگه داشته اند و خودمان هم نمی خواهیم دست از این بحث های بیهوده برداریم و به فکر زمان حال باشیم. هر کس در هر زمانی خوب بوده یا بد بوده ، به خودش خوبی و بدی کرده و الان ما چقدر خوب هستیم و در حق خود چگونه عمل می کنیم؟

  سعید بن أبی سعید-مشاور تربیتی گفت:

  با سلام محضر همه دختران ،پسران،خواهران و برادران بزرگوار خودم! با احترام به همه عزیزان و نظرات و عقاید خوانندگان محترم، فرض بفرمایید بنده یک غیر مسلمان هستم.و قصد دارم مسلمان شوم.هر چند اتحاد و برادری شیعیان و اهل سنت یک ضرورت است،اما با حفظ این برادری می شود بدون بی احترامی و به صورت علمی و با دلایل عقلی، هر نظریه ای را اثبات یا رد کرد.بنده با افراد مختلف از ادیان مختلف مانند مسیحی،زرتشتی،مسلمان(اهل سنت و شیعه)و افکار مختلف بحث کرده و با توجه به اینکه سالهاست در علوم مشاور تربیتی ،روانشناسی،تاریخ،عقاید،علوم قرآن و . . . مطالعه،تحصیل و تدریس دارم،لطفا بدون تعصب بیجا و فقط با دلایل علمی و عقلی پاسخ این سؤالم را بدهید تا اگر پاسختان مطابق عقل بود دین و مذهب شما را بپذیرم.سؤال:چرا علمای شیعه پاسخ هر شبهه ای را می دهند ولی علمای غیر شیعه حتی برای مطالعه برخی کتاب ها مجازات تعیین کرده و پاسخی برای آنها ندارند(مانند کتاب الغدیر از علامه امینی از علمای شیعه)؟یادمان باشد کسی که حرفش حق است نه از شبهه باید بترسد و نه باید متوسل به اهانت شود.

  امین گفت:

  با سلام
  در جواب باید گفت علمای شیعه در علوم مختلف دینی هچگاه نظری از خود در نیاورده اند و همه احادیث را با علم و منطق و عقلانی و دور از تعصب اثبات میکنند با دلیل و ادله بیان میکنند ، آیا مناظره امام رضا (ع) را با تمامی ادیان که در آن زمان برگزار شد فراموش کرده اید ، این مناظره را اگر از شیعه قبول ندارند اقلا برن سراغ تاریخ نویسانی که از ادیان مختلف اند که در آن زمان همه رهبران ادیان مختلف بر حقانیت امام رضا (ع) اعتراف کردند

  ناشناس گفت:

  عجبا . . . کجا اهل تشیع جواب داده اند ؟ من هزاران سوال از مراجع شیعه دارم که حتی به یکی از آنها نتوانسته اند جواب دهند . از جمله :
  1) علوم غیب امامان که واقعاً جای سوال است . مثلاً چرا امام حسن در حالیکه غیب میدانستند ولی جام زهر را نوشیدند ؟ اگر به غیب آگاه بودند آیا این خودکشی نیست ؟
  2) توسل : چرا با وجود آیاتی مانند (ایاک نعبد و ایاک نستعین) و هزاران آیات دیگر قرآن شما شیعه ها همش یا حسین و یا علی میگید ؟
  3) چرا در قرآن در مورد امری به عظیمی امامت (البته به عقیده تشیع) و جانشینی حضرت علی که صراحتاً گفته باشه چیزی نیامده ؟!! آیا امامتی که شما آن را جزو اصول دین میدانید از فروع دین از جمله نماز و غیره کم ارزش تر است ؟!!
  4) منزل روزی از مرجعی سوال کردم ؛ مگر وضو ظهارت نیست ؟ فرمودند : بله . گفتم آیا وضویی که شما میگیرید واقعاً نجاسات و کثافات پا را پاک میکند ؟ مرجع جوابی نداد .
  و هزاران سوال دیگر . . .
  آقای سعید بن نمیدونم چی چی ؛ تو حتی روت نمیشه بگی شیعه ام . . . الله اکبر .

  ناشناس گفت:

  فقط با اندکی اندکی مطالعه در کتب شیعه…حتی در کتب درسی هم میشه جواب برخی از سوالات شما رو گرفت.

  الشیخ ! به جواب برادر گرامی و عالیقدر بپردازم که توسل و مدد زمین تا آسمان فرق دارد ! توسل امر شرعی است که در اسلام ثابت است مانند این سند !و در گفتن لفظ یا مدد نیست لفظ محبت است و ندا فقد که در شرع کدام مانع نیست نیت ندا کننده مهم است اگر در لفظ ندا کسی را با الله واحد در قدرت و علم و صفت همتا دانند شرک عظیم است در غیر آن در لفظ یا گفتن به شریعت سند است که هر دو را برایتان مینویسم لطفا خوب در اسلام بخولنید بعد فتوا دهید موفق باشید و سرفراز این هم دلایل شرعی !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) دلیل توسل و هم دلیل یا رسول الله گفتن و یا محمد گفتن برای منکرین حق !
  حدثنا محمود بن غیلان قال حدثنا عثمان بن عمرقال حدثنا شعبه عن ابی جعفر عن غماره بن خزیمة بن ثابت عن عثمان بن حنیف – ان رجل ضریر البصر اتی النبی صل الله علیه وسلم فقال : ادع الله ان یعافینی . قال ان شئت دعوت .وان شئت صبرت . فهو خبر لک قال فادعه قال فأمره ان یتوضأ .فیحسن وضوءه ویدعوَ بهذا الدعا
  (اللهم إنی أسألک و أتوجه إلیک بنبییک محمدٍ نبی الرحمة یا محمد إنی توجهتُ بک الی ربی فی حاجتی هذاه لتقضی لی ، اللهم فشفعةً فیَّ )
  سنن ترمذی شریف حدیث 3895- مسند امام احمد حدیث 17240 و17241 – والنسائی فی الکبری حدیث 10495و10496- و فی عمل الیوم و لیلة حدیث 659و660- باب دعا ردالبصر کتاب صلواة التطوع – و مشکواة شریف 219 – قال ترمذی هذا حدیث حسن صحیح غریب و قال الحاکم اسناد صحیح علی شرط الشیخین وواقفه الذهبی . و ایضاً رواه الطبرانی و قال هذا الحدیث صحیح و رواه البیهقی بسند جید ونقله المنذری فی ترغیب والترهیب و الحافظ الهیثمی فی مجمع الزوائد والامام سبکی فی شفاء الاسقام .
  ترجمه حدیث شریف که قبلا برای دوستان عرض کردم نظر به خواهش دوستان که عربی کم میدانند !
  حضرت عثمان بن حنیف (رض) روایت نموده اند که یک شخص نابینا به نزد رسول معظم سردارکونین صل الله علیه وسلم آمد و گفت برایم دعا کن تا خداوند چشمانم را شفا دهد . پیامبر ص صل الله علیه وسلم به او گفت اگر صبر کنی بهتر است و اما نابینا صبر نکرد و گفت برایم دعا کن . سپس رسول مقبول (صل الله علیه وسلم )به او گفت برو درست وضو بگیر و این دعا را بخوان – ترجمه – ( پروردگارا من (( حاجت خود را )) از تو میطلبم و به تو روی میآورم به وسیله ای پیامبرت که نبی رحمت است : یا محمد (صل الله علیه وسلم ) من به وسیله تو به پروردگارم روی میآورم تا حاجتم برآورده شود . خداوندا رسول معظم را شفیع من قرار بده …..- و در روایت ابن ماجه و غیره آمده است که رسول معظم (صل الله علیه وسلم ) به او گفت برو وضو بساز و دورکعت نماز ادا کن و چنین دعا بکن سید نا عثمان (رض) میگوید آن شخص نا بینا طبق گفته رسول معظم (صل الله علیه وسلم ) عمل نمود به همان صورت که آنحضرت (صل الله علیه وسلم )برایش تعلیم نموده بود دعا کرد و میگوید به خدا قسم که چشمان آن نابینا فوراً بینا شد که ما فکر نمودیم که چشمانش هرگز ضرر ندیده بود سنن ترمذی شریف حدیث 3895- مسند امام احمد حدیث 17240 و17241 – والنسائی فی الکبری حدیث 10495و10496- و فی عمل الیوم و لیلة حدیث 659و660- باب دعا ردالبصر کتاب صلواة التطوع – و مشکواة شریف 219 – قال ترمذی هذا حدیث حسن صحیح غریب و قال الحاکم اسناد صحیح علی شرط الشیخین وواقفه الذهبی . و ایضاً رواه الطبرانی و قال هذا الحدیث صحیح و رواه البیهقی بسند جید ونقله المنذری فی ترغیب والترهیب و الحافظ الهیثمی فی مجمع الزوائد والامام سبکی فی شفاء الاسقام . والله اعلم باسلام علی من اتبع الهدای ! الحمد لله وکفی وسلامٌ علی عباده الذین کانوا اهل العلم و سخا وویلٌ للمنافقین الذین کانوا عبد الیهود و الانصارا وبعد – برادران فرق بین توسل و تبرک و مدد خواستن از غیر الله از زمین تا آسمان است !!! بدان و بگو ورنه برو !!!!!!!!!!!! در تفسیر های مزیدی در توسل و جواز آن آمده مانند محدثین ابوحاتم – وطبری – بغوی – آلوسی – وعلامه شوکانی آنرا در تفاسیر آورده اند -البته حدیث جواز توسل را در تفاسیر ذکر کرده اند تفسیر قرطبی جلد 2-ص-26و27-تفسیر ابن کثیر جلد یک -ص-313-در مورد آیة248 سورةمبارک بقرةتفسیر قرطبی جلد 3 – ص – 247 – طبرانی در کتاب مجمع الزوائد جلد 9 ص 257 فتوا و دیگر کتب – تفیر ابن منذر – مجمع الزوائد جلد 10 ص 69- المواهب جلد 1 ص 186 – ترغیب و ترهیب جلد1 ص 440- کتاب قاعدةالجلیلةص 94 از ابن تیمیه -فتوای کبرا ابن تیمیه جلد 1 -ص 140 – الفتاوی جلد 3 – ص 276 جلد 1 ص 105 – فتوای کبرا جلد 1 -ص 140 -امام شوکانی امام سلفی ها در کتاب الدرالنضیدفی اخلاصکلمةالتوحید -شیخ محمد ابن قدامه در کتاب المغنی جلد 3 ص 556 شیخ نووی در کتاب ایضاح باب 6 ص 498- دیگر مراجع زیاد است دوستان بدانند جاهلان بمانند منکران منکر اند اللهم اهلک الجاهلین الذین خالفوا مع المتصوفین المحققین الموحدین اللهم خرب بنیان المنافقین المنکرین التوسل هم جاهلین آمین آمین آمین اگر چه جاهلان منکر اند برای اهل دل نوشتم دلیل ها را تا در دست داشته باشند !!!!!!!!!!!!!
  ثواب

  مصعب گفت:

  سلام!لطفاازسخنان گهربارخلفای راشدین بیشتر بیاورید

  امیر گفت:

  حضرت عمر: اگر علی نبود من هلاک میشدم

  ناشناس گفت:

  بسيارعالي

  سنت آنلاين گفت:

  http://www.callforassistance.com/?comment-faire-un-plan-de-dissertation comment faire un plan de dissertation جواب: اوّلاً این قول حضرت عمر نیست که تا آخرین لحظه مرگش فقط در راه رضای خدا امر به معروف و نهی از منکر می‌کرده، بلکه قول همان جوانی است که به عیادتش آمده بود و ثانیاً انسان هر چه‌قدر عمل نیک هم انجام دهد، باز هم نباید به این اعمال خود مغرور باشد و کلاً خوف الهی را نادیده بگیرد و این عمل حضرت عمر که می‌گوید کاش نه خدا از من بخواهد و نه من از او، دلیل ایمان و اعتقاد کامل اوست زیرا که ایمان در میان خوف و رجاست، یعنی انسان به همان اندازه که از خدا امید دارد، به همان اندازه باید خوف هم داشته باشد چرا که پیامبر صلی الله علیه وسلم می‌فرماید: عمل هیچ کسی را از شما او را به بهشت داخل نمی‌کند مگر این‌که فضل و رحمت الهی او را فرا بگیرد و حتی پیامبر معصوم صلی الله علیه وسلم فرمودند که من هم از این قاعده مستثنا نیستم.
  جواب سوال دوم: در این شکی نیست که حضرت عمر زندگی ساده و بدون تشریفاتی داشته است که دوست و دشمن بر این امر گواه‌اند، اما این‌که چرا این‌قدر وام بر او آمده است، جوابش در حدیث جابر آمده است که وقتی حضرت عبدالرحمن بن عوف علت این همه وام را سؤال کرد، حضرت عمر فرمود: آن‌ها را در مراسم‌های حج خویش و نیز دیگر مشکلاتی که برایم پیش آمده است، خرج کرده‌ام. این وام فقط از بیت المال مسلمین بود که در همین حدیث جابر، حضرت عمر به پسرش عبدالله می‌گوید: بعد از دفن من، قبل از این‌که سرت را بشویی این مبلغ را به بیت المال مسلمین برگردان.
  این نهایت تقوا و دینداری حضرت عمر را می‌رساند نه این‌که مدرکی علیه او باشد، زیرا اگر او حاکم ظالمی می‌بود، می‌توانست مبالغ هنگف‌تری را از بیت المال مسلمین برداشته و صرف رفاه خانواده و فرزندان خود نماید؛ اما متأسفانه هیچ مدرک صحیح و ضعیفی وجود ندارد که حضرت عمر رضی الله عنه چنین کرده باشد بلکه حتی فرزندان و نوادگانش هم زندگی مرفهی نداشته‌اند.

  محمد علی گفت:

  سلام خواستم بگم داداشی یا ابجی مفهوم خوف و رجا اینست که اگر شما دنیای عمل را انجام بدی رسول الله (صلی علیه واله) هم باشی باز باید بگی ما عبد ناک حق عبادتک یعنی بطور کامل عبادتت نکردیم پس ما یه چشممون باید به عدل خداوند باشه و یه چشم هم به فضل خدا یعنی ببینیم اگه خدا با عدلش باما رفتار کنه ما هیچی نداریم ولی ببخشید عزیزم من این جمله عجیب رو نمی فهمم

  انصار مهدي عج گفت:

  عمر گفت: من دوست می‌دارم که همه‌ی آن‌چه که شما می‌گویی که بوده‌اند، بوده‌اند؛ ولی خداوند متعال بگوید: ای عمر! نه تو از من بخواه، نه من از تو می‌خواهم! نه تو از من پاداشی بخواه و نه من از تو مؤاخذه‌ای می‌کنم. اگر الله تعالى با من چنین معامله‌ای بکند، بس است.
  سئوال : بگفته عمر اگر تاآخرین لحظه مرگش فقط در راه رضای خدا امر به معرف و نهی از منکر میکرده چرا از عمل خودش تر و واهمه داشته و از الطاف خداوند گریزان بود. مگر به گفته کتاب خدا شهیدان در راه خدا بی حساب وارد بهشت نمیشوند که عمر از حساب وکتاب خداوند ترسناک بود.
  ========================================================================
  سپس به پسرش عبدالله گفت: بررسی کن که چه قدر وام بر گردن من آمده، حسابش کردند و دیدند که هشتاد و شش هزار درهم است یا مانند آن، پس به او توصیه کرد: اگر ترکه‌ی عمر توانست از عهده‌ی این وام‌ها بربیاید، پس آن‌ها را پرداخت کن و اگر تو دیدی که مال ما فروخته شد و هنوز وام‌ها باقی مانده‌اند، پس در طایفه‌ی من که قوم عدی باشد، بگرد و از آن‌ها کمک بگیر. اگر مال‌های این‌ها هم نتوانست از عهده‌ی وام‌ها بر بیایند، بقیه‌ی طوایف قریش را سؤال کن. از قریش متجاوز نباش و از بقیه‌ی عربها سؤال نکن.
  سوال : اگر عمرزندگی ساده و بدون تشریفات داشته چطور اینهمه حق مردم برگردن داشته و وام برداشته مگر چقدر نیاز داشته که این همه به بیت المال مدیون بوده ؛ پس چطور نگران خراج کشاورزان بوده و در نظر داشته زنان و یتیمان انصار کمک کند که این همه در فقر بودن در حالی که ایشان آنهمه وام برگردن داشته.
  ====================================================================

  حمزه گفت:

  اگر حضرت عمر دین اسلام را وارد ایران نمیکرد کسی از ایران اصلا از دین چیزی نمی دانست واگر دقت کنید تتما خلفای راشدین چه علی چه عمر و چه ابوبکر وغثمان در زندگی خطا داشته اند زیرا طبق انچه که خداوند فرموده است فقط پیامبران از گناه معصوم اند ه اما مان حالا میخواهید بگید حضرت علی مرتکب هیچ اشتباهی نشده

  مجید گفت:

  من با نظر شما مخالفم آقا حمزه، اگر عمر اسلام وارد ایران کرد چرا مردم ایران عمری نشدن ،بلکه عاشق و پیرو مرتضی علی شدن،نزدیک ترین فرد به پیامبر امیر مومنان علی مرتضی بود.

  ناشناس گفت:

  اقاي مجيد
  در جواب بايد خدمتتون عرض كنم كه اكثريت مردم. قبل از سلسله صفويه اهل سنت و جماعت بوده اند كه در همان زمان شيعه يك فرقه سري مانند فراماسون امروزي كه سري است بوده اما بعد از اعلام كردن پادشاه سلسله ي صفويه كه شيعه رو مذهب رسمي انتخاب كرد از اين رو به مرور زمان به اين مذهب گرويدند بنا به دلايلي

  يا حق

  رضا گفت:

  اقای ناشناس در جواب شما بگم اکر خلافت رو از مولا غصب نمیکردند تمامی فتح الفتوحات اسلام بدست مبارک ایشان انجام میشد همانطور که در جنگ خیبر ایشان بعد از ناکامی عمر و ابوبکر انجا را فتح کردند.خوب این مشخصه وقتی حکومت دست عمر بوده اون ایران رو فتح کرده چون قدرت اسلام دستش بوده.

  علی گفت:

  شیر مادرت حلالت…

  علی گفت:

  مردم ایران عمری و علوی و..نبودن تا تا قبل از اومدن صفویه ها مردم ایران مسلمان واقعی بودن .صفویه ها که اومدن واقعیتها رو پوشوندن و مردم رو گمراه کردن

  عبدالحلیم رحیمی گفت:

  خب الان شماها مسلمون واقعی هستی یا ما ها؟الانو بگو

  امیرحسین گفت:

  حمزه جان، ظاهرا قرآن نخوندی و الا ایه ( انما یرید الله ) رو نادید نمیگرفتی.

  ناشناس گفت:

  اگر کمی درتاریخ مطالعه کرده باشی زمانی که یونان ایران را گرفت 70 سال کسی جرات فارسی صحبت کردن نداشت پس چی شد الان کلمه ای از یونان مونده؟؟ تا خود ایرانیان نمیخواستن چیزی تحمیل نمیشد خود ایران اسلام ومذهب شیعه رو پذیرفتند وربطی به عمر ندارد

  غلام حیدر گفت:

  برو ایه ولایت و تطهیر اهلبیت را در کتب سنی مطالعه کن……بدون مطالعه نظر نده لطفا

  اسلام ناب گفت:

  آخه بیسواد مردم ایران تا قبل از دوران صفویان اکثرا سنی بودند.بعد از شاه اسماعیل بود که به زور شمشیر صفوی شیعه شدند.
  واقعا مشتی بی سواد و نفهم که موضوعات ساده تاریخی رو نمیفهمند حالا میخوان از دین و اسلام صحبت کنند.

  بهزاد گفت:

  عزیزم حضرت عمر{رض} بعد از مسلمان شدنش وام مردم بر گردنش بوده ..

  تورک گفت:

  در کدام جزء قران نوشته این حرف را که حضرت عمر وام مردم بر گردنش بوده .. حرف میزنی با دلیل حرف بزن بهزاد تو هنوز نمی دونی اسلام از کجا اومده این حرف هارا میزن…

  ناشناس گفت:

  تو اگه مردی بگو ببینم که کجای قران نوشته نماز صبح دو رکعته نماز ظهر و عصر چهار رکعته اگه اینو تو قران نشون دادی منم اونو نشونتون میدم

  حسام گفت:

  در جواب انصار مهدي عج:مومنان واقعي كساني هستن كه عمل نيك انجام ميدن و از طرف ديگر ترس و واهمه دارند كه آيا الله قبول كرده؟آيا الله اين عملم را پذيرفته يا نه؟
  غالبا ابن عباس(رض) بود كه ميگف اگر من بدانم كه خدا كدام يك از اعمالم را پذيرفته چنان فريادي بزنم از خوشحالي كه عرش خدا به لرزه در بياد صحابه مثل من و شما نبودن كه عمل انجام ميديم و ميگيم خدا حتما قبول كرده و خدا بنده مقرب تر از من نداره با وجوديكه صحابه كرام خودشون رو پايين ترين فرد در امت ميشناختن نمونش رو شما خونديد_در قيامت افرادي ميان و ادعا ميكنن كه ما شهيد شديم ولي خدا بهشون ميگه دروغ ميگي تو براي رضاي من براي اينكه من از تو راضي باشم كشته نشدي بلكه يا براي غنايم جنگي بود يا براي اسم و آوازه كه بگن فلاني آدم بهادر و شجاعي هست و الان هيچ پاداشي نزد من نداري چون عملت براي رضاي من نبوده حضرت عمر هم از لحظه اي كه ضربت خوردن از آن به بعد ناراحتيشون دو چندان شد چون بر نفس خودشون اعتماد نداشتن و ميترسيدن كه مبادا در بين مردم صاحب لقب بزرگي بنام اولين شهيدمحراب معروف بشن و بعد در قيامت خدا بگه تو از اينكه مردم تو را با نام اولين شهيد محراب بشناسن خوشحال شدي و اين عملت نفساني و براي مردم بود براي من نبوده و الان هيچ پاداشي براي اين عملت از من نميگيري-ترس حضرت عمر براي اين بوده

  حسام گفت:

  در جواب انصار مهدي عج:مومنان واقعي كساني هستن كه عمل نيك انجام ميدن و از طرف ديگر ترس و واهمه دارند كه آيا الله قبول كرده؟آيا الله اين عملم را پذيرفته يا نه؟
  غالبا ابن عباس(رض) بود كه ميگف اگر من بدانم كه خدا كدام يك از اعمالم را پذيرفته چنان فريادي بزنم از خوشحالي كه عرش خدا به لرزه در بياد صحابه مثل من و شما نبودن كه عمل انجام ميديم و ميگيم خدا حتما قبول كرده و خدا بنده مقرب تر از من نداره با وجوديكه صحابه كرام خودشون رو پايين ترين فرد در امت ميشناختن نمونش رو شما خونديد_در قيامت افرادي ميان و ادعا ميكنن كه ما شهيد شديم ولي خدا بهشون ميگه دروغ ميگي تو براي رضاي من براي اينكه من از تو راضي باشم كشته نشدي بلكه يا براي غنايم جنگي بود يا براي اسم و آوازه كه بگن فلاني آدم بهادر و شجاعي هست و الان هيچ پاداشي نزد من نداري چون عملت براي رضاي من نبوده حضرت عمر هم از لحظه اي كه ضربت خوردن از آن به بعد ناراحتيشون دو چندان شد چون بر نفس خودشون اعتماد نداشتن و ميترسيدن كه مبادا در بين مردم صاحب لقب بزرگي بنام اولين شهيدمحراب معروف بشن و بعد در قيامت خدا بگه تو از اينكه مردم تو را با نام اولين شهيد محراب بشناسن خوشحال شدي و اين عملت نفساني و براي مردم بود براي من نبوده و الان هيچ پاداشي براي اين عملت از من نميگيري-ترس حضرت عمر براي اين بوده

  حیدر علی گفت:

  فقط یک سؤال: در این حدیثتان آمده که عمر برای خودش جانشین انتخاب کرده؟ جاااااان؟ عمر حق دارد برای خودش جانشین انتخاب کند اما حضرت رسول اکرم صلی الله علیه وآله وسلم حق نداشت برای خودش جانشینی انتخاب کند؟!!!!

  ناشناس گفت:

  اقاي مغرض جناب حيدر خان نماز نيمه تمام ماند حضرت براي باقي نماز امامت راانتخاب فرمودن

  Athena گفت:

  عمر جانشینی انتخاب نکرد .شورا این کارو کرد و حضرت علی هم جزو شورا بود

  علی گفت:

  در بخاری و در مسلم و در جاهای متعدد آمده است (حدیث قرطاس یا …) که پیغمبر اکرک صلی الله علیه و آله و سلم در هنگامی که از دنیا می رفتند امر فرمودند که قلم و کاغذ بیاورند تا ایشان وصیت کنند و ایشان وعده دادند که اگر این وصیت در اینجا نوشته شود بعد از ایشان اختلافی نیفتد و کسی گمراه نشود.در اینجا عمر بن الخطاب به مخالفت با پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله برخاست و در حضور رسول الله نزاع کرد و گفت که ما قلم و کاغذ نمی آوریم. در بخاری نص الفاظ عمر را آورده است: و قالوا هجر رسول الله. یعنی آنها (عمر و همراهیانش گفتند که پیغمبر هذیان میگوید).
  اطاعت نکردن از پیغمبر صلی الله علیه و آله فسق است و گناه کبیره. در حضور پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله از او نافرمانی کردن نیز گناهی کبیره و فسق است.نسبت دادن هذیان به پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله خروج است و مخالفت با آیه قرآن “و ما ینطق عن الهوی ان هو الا وحی یوحی”.

  حسام گفت:

  يعني شما ميگي پيامبر(ص)مي خواست بر روي كاغذ امامت حضرت علي(رض) را بنويسن و قسمت نشد و ما در گمراهي مونديم-پس غديرخم چي هست اگر در غدير از گمراهي امت رو نجات داده پس گمراهي بعدي چي هست و اگر امامت در غدير گفته شده چرا بايد دوباره گفته بشه در آن لحظه كه تعداد زيادي بودن و از خطر گمراه شدن آگاه شدن -از لفظ حديث معلوم هست كه پيامبر(ص) حرف جديدي كه تا حال در جايي بيان نشده خواستن بگن-از كجا معلوم خواستن حضرت ابوبكر را جانشين خودش معرفي كنن يا فرد ديگري غير از حضرت علي و ابوبكر را- يا كلا حرفي غير از اين حرفا-در قرآن گفته در هر كار بزرگ و كوچك با يكديگر مشورت كنيد- خلافت هم بايد با مشوره مردم انجام بگيرد-الان رهبران و رئيس جمهوران و شوراهاي شهر و. . . با مشوره و انتخاب مردم صورت ميگيرد يك رهبر يا رئيس جمهور بعدي را خودش انتخاب نمي كند بلكه مردم خودشان رهبرشان و. . .را انتخاب مي كنن

  m.s گفت:

  ااا چه جالب پس یه فکری پاشین امام زمانتونم انتخاب کنید زود باشین دیگه دنیا منتظر شماست زودتر انتخاب کنین تا بیاد دنیا رو پر از عدل داد کنه
  اگه منتظرین اخرین امام رو خدا بفرسته پس معلوم میشه انتخاب با خداست (نه به انتخاب مردم)وقتی اخری دست خدا باشه قطعا انتخاب اول هم دست خدا بوده

  علی گفت:

  در ادامه مطلب قبلی: اختلاف عمده ای که بعد از پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله بوجود آمد بر سر خلافت بود.لذا می توان برداشت کرد که پیغمبر اکرم صلی الله علیه و آله می خواست درباره این مطلب وصیت کند. لذا این که گفتید: پیغمبر میدانست که مردم بر سر ابی بکر اتفاق نظر خواهند داشت بی پایه است. حال آمکه میبینیم اصحاب بزرگواری از پیغمبر مخالف خلافت ابوبکر بودند.مثل علی بن ابی طالب (علیه السلام) و فاطمه زهراء (سلام الله علیها) و سلمان فارسی و اباذر و عمار یاسر و مقداد و… (رضوان الله علیهم)

  حسام گفت:

  حضرت عمر(رض) فقط
  چند نفر را پيشنهاد كردن هيچگاه نيومده كه به عنوان جانشين بعد از خود كسي را انتخاب كرده باشن
  -و اگر حضرت عمر(رض) انسان مغرضي مي بود پسرش را خليفه ميكرد يا حداقل پسرش را پيشنهاد ميكرد در صورتي كه چنين نكرد.

  اسلام ناب گفت:

  عمر کجا جانشین تعیین کرد؟عمر شورا تشکیل داد و تعیین خلافت رو به مسلمین سپرد بی سواد جان!
  ابوبکر هم عمر رو به مسلمین پیشنهاد داد نه اینکه منصوب کرد و اگر مسلمین بیعت نمیکردند عمر خلیفه نمیشد.
  در ضمن وقتی امام علی با سه خلیفه قبل از خود بیعت کرد ،دیگه بهانه ای باقی نمیمونه.
  نمیدونم بالاخره کی قرار دست از مسخره بازی بردارید و مسلمان واقعی بشید؟

  من گفت:

  مسلمون واقعی یعنی تو

  رویا گفت:

  ببخشید مسلمون واقعی شدن یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟منظ.رت چیه دقیقا؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  اسلام ناب گفت:

  مسلمان واقعی یعنی اسلام ناب محمدی.یعنی دوری از توهین به صحابه.یعنی پی بردن به این حقیقت که پیامبر جانشینی تعیین نکرد و این موضوع دروغ است.یعنی تحقیق در مورد اسلام از منابع معتبر اسلامی و قرآن.یعنی دوستی با مسلمین و اشدا علی الکفار بودن.
  ———————————————–
  یعنی قبر پرستی نکردن.یعنی توسل به غیر خدا نکردن.یعنی هر آنچه که خدا و رسولش حلال کرد بر خود خلال کنیم و هر آنچه حرام کرد بر خود حرام کنیم.
  مثلا وقتی ما حدیث داریم از رسول الله که من دو عید را جانشین دو عید کردم.یعنی عید فطر و قربان را جانشین نوروز و مهرگان دیگه نریم نوروز رو جشن بگیریم.یعنی…..

  سنت آنلاين گفت:

  http://www.surgeskateboard.com/master-thesis-in-social-science/ چون پيامبر صلی الله عليه وسلم مي‌دانست كه خدا و مردم كسي ديگر غير از ابوبكر رضي الله عنه را انتخاب نمي‌كنند؛
  يَأْبَى اللَّهُ وَالْمُؤْمِنُونَ إِلاَّ أَبَا بَكْرٍ.

  سنی گفت:

  به نظر من حیدر علی در این مورد منطقی صحبت کرد

  رضا گفت:

  چون پیامبر صلی الله علیه وسلم می‌دانست که خدا و مردم کسی دیگر غیر از ابوبکر رضی الله عنه را انتخاب نمی‌کنند???????این که جواب سوال نشد سوال این بود که چرا برای پیامبر صلی الله علیه فلم و کاغذ نیاوردند وگفتند …..

  خاتون گفت:

  جناب سنی شیعه نما حرف حق همان است که برادر سنت انلاین زدند

  محمد گفت:

  به نظرمن شیعی سنی نما

  ناشناس گفت:

  من که حقی ندیدم به جز بی جوابی به نظر شما این جواب بود که دادید

  حسام گفت:

  مگر حضرت علي(رض) در همان جلسه نبودن؟اگر بودن پس خود حضرت علي قلم و كاغذ مي آوردن اون موقع كه كسي با حضرت علي كاري نداشت پس حضرت علي ميتونس خودشون قلم و كاغذ بيارن و در همان جلسه حضرت علي هم حضور داشتن هر عيبي كه بر بقيه بگيريد بر حضرت علي هم خواهد بود حضرت علي ميتونست بگه در پيش پيامبر نزاع و درگيري درست نيس چرا نگفت از ترس چه كسي؟شما كه ادعا دارين پيامبر(ص)در دامان حضرت علي وفات يافتن و تا آخرين لحظه در كنار پيامبر(ص)بود آيا حضرت علي نميتوانس در اين چند روز كه پيامبر(ص)در قيد حيات بودن قلم و كاغذي بيارد تا پيامبر(ص)وصيت خود را بنويسد

  اسلام ناب گفت:

  این بحث قلم و کاغذ یکی از مسخره ترین بحث هاست.بابا جان بالفرض که بپذیریم مانع نوشتن وصیت شدند.پیامبر که تا سه روز بعدش هم زنده بود پس چرا وصیت نکرد.ثانیا شما دروغگویان که به دروغ میگید پیامبر در غدیر خم امام علی رو جانشین خودش قرار داد و همه هم بیعت کردند!!!پس دیگه قلم و کاغذ چه معنی میده؟!!
  از بس اینها دروغگو هستند که سراسر افکارشون تناقض و تضاد.
  غدیر خم هم جریانش این بود که امام علی از طرف پیامبر مامور جمع آوری زکات یمنی ها میشه و با عده ای از لشکریان اسلام اختلافاتی و کدورت هایی بین علی و لشکریان بر سر زکات پیش میاد و پیامبر هم جلوی همه دست علی رو بلند میکنه و میگه هر کس من را دوست دارد علی را هم دوست داشته باشد و خداوندا دوست بدار هر کس علی را دوست داشته باشد و خوار و ذلیل کند هر کس او را خوار کنذ.
  برای همین هست که هیچ کجای تاریخ مشاهده نمیکنیم که خود علی یک بار پس از وفات پیامبر در مقام استناد و مجادله بر سر خلافت حرفی از غدیر بزند.در هیچ جای نهج البلاغه صحبتی از غدیر نیست.(عقلتون رو به کار بندازید)

  علی گفت:

  امکان گفتگو ایجاد کنید

  محمود گفت:

  سلام
  مطالب شما خوب بود
  اميد كه موفق باشيد

  حجت گفت:

  با سلام خدمت برادر مسلمانم
  اگر می شود از منابع مخلف مطلب بیاورید جامع و کامل مطلب شما قبول ولی در اسنادی دیگر قتل عمر طور دیگر آمده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  سینا گفت:

  از شما ممنونم که این همه زحمت میکشید تا واقعیت ها را بیان کنید. لطفا امکان دانلود کتاب هایی از حضرت ابوبکر حضرت عمر وحضرت عثمان قرار دهید.

  سنت آنلاين گفت:

  go here با سلام خدمت شما دوست گرامي
  براي ايجاد كتاب‌خانه‌ي الكترونيكي ان شاء الله اقدام مي‌شود.

  حسام گفت:

  سينا جان بهتر بود حضرت علي(رض) را اضافه ميكردي-چون ما اهل سنت ايران بيشتر نياز داريم كه حضرت علي را آنطور كه در كتابهاي ما هست بشناسيم چون با شيعه ها نشست و برخاست داريم كم كم از حضرت علي شخصيتي در ذهن ما حك ميشه كه از ناموس دفاع نمي كرده و در كنارش با غيرت هم بوده و يك انسان ترسو بود كه شجاع هم بود-يعني هم با غيرت بوده و هم بي غيرت! هم شجاع بوده و هم ترسو!-!- _به نظر من ما اهل سنت بيشتر بايد با حضرت علي آشنا بشيم و در گفتگوها از چهارمين خليفه و يكي از اهل بيت پيامبرمون دفاع كنيم چون اگه به حضرت عمر خرده ميگرن كه چرا فلان كار رو با دخت نبي(ص)كرد در واقع حضرت علي بيشترين ضربه رو ميخوره نه حضرت عمر-كه نه تنها كاري در آن لحظه نكرد و از ناموسش دفاع نكرد حتي از آن هم بدتر با زبان هم اعتراضي نكرد– پس ببين چ كسي بيشترين ضربه رو ميخوره حضرت علي يا عمر. . .(ما به يك كافر اگر از اين واقعه براش بگيم تا از كار حضرت عمر ناراحت بشه از كار حضرت علي بيشتر ناراحت ميشه كه چطور با زبان جلوگيري نكرد من كه كافرم و خوراكم ويسكي و وتكا و آبجو هست با زبان كه جلوگيري ميكنم حالا اگه دست بلند نكنم با زبان ديگه مي كنم.حالا من بيام شخصي را الگو زندگيم قرار بدم اگر ميخام به هدفم برسم همانطور كه حضرت علي براي بقاي اسلام سكوت كرد و كاري نكرد من هم اگر خواستم در زندگيم به هدفم برسم اگر در راه رسيدن به هدفم زن و بچه فدا كردم و به زن و بچم بي حرمتي شد من كاري نداشته باشم هدف مهمتره اگه براي رسيدن به هدفم بي حرمتي به خانوادم شد عيبي نداره بذار بشه براي به هدف رسيدن تلخي هم اگه اومد بذار بياد ميگذره سكوت بايد كرد سكوت- اين درس را از حضرت علي بايد سرلوحه زندگي قرار داد-بي حرمتي به زن بذار بشه هدف مهمتره سكوت بايد كرد سكوت-البته اهل سنت حق چنين كاري را ندارن چون با شخصيت خليفه چهارم نبي(ص) همخواني ندارد.ما اهل سنت بايد براي دفاع از ناموسمون از مال و جان و هر هدفي بگذريم اينو يادتون باشه كه هر هدفي كه باشه فداي ناموسمون نكنيم دفاع از ناموس از هر هدفي مهمتره

  رضا گفت:

  با سلام ودرود بر دست اندرکاران وزحمت کشان سنت آنلاین … اینجا نوشته شهادت حضرت عمر (رض) اول محرم است اما استاد عبدالله حیدری در فیسبوک گذاشتن شهادت ایشان 26 ذی الحجه است ویک آدرس دادن . کدام تاریخ صحیح تر است ؟؟؟؟؟؟http://islamstory.com/ar/%D9%88%D9%81%D8%A7%D8%A9_%D8%B9%D9%85%D8%B1_%D8%A8%D9%86_%D8%A7%D9%84%D8%AE%D8%B7%D8%A7%D8%A8

  سلام گفت:

  مگه حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم نفرمود صلوات بر من بدون آل من

  پیغمبر ، ابتر است و هر گز اینگونه بر من صلوات نفرستید؟؟؟؟!

  چرا شما خلافش را انجام میدهید؟؟؟ این توهین به رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم نیست؟؟؟!!

  الهم عجل لولیک الفرج

  سنت آنلاین گفت:

  Check Writing Service وسلام على من اتبع الهدى
  قرآن كريم مي‌فرمايد: إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا [الأحزاب : 56]
  كه طبق اين آيه درود به اين نحو است: صلى الله عليه وسلم كه كاملاً مطابق آيه قرآن است.
  در اين نحو درود فرستادن چه توهيني است؟ آيا قرآن كه دستور به اين طريقه درود فرستاد كرده نيز توهين كرده ـ نعوذ بالله ـ ؟
  اما حديثي را كه طرح كرديد، بدون سند نقل كرديد، بايد سند و مدركش را بررسي كرد كه در چه حدي از صحت و سقم قرار دارد.

  محقق تاریخی گفت:

  سلام خداوند در قرآن امر به صلوات بر نبی اکرم فرمود و خود حضرت رسول (ص) هم که مفسر قرآن هستند که میفرمایند :هرگاه بر من صلوات میفرستید بر من و آلم صلوات بفرستید. قرآن که شامل ریز به ریز همه اعمال نمیشه بلکه این پیامبر و اهل بیت گرامیشون هستند که زییات رو می آموزند.

  رضا گفت:

  سایت عزیز که به قران استدلال میکنی ایه 130 صوره صافات رو هم بخونید:صلوات علی ال یاسین که یاسین از نامهای رسول الله بوده و هیچ شبهه ای در این بحث نیست.هست بیاورید تا جواب بدیم

  حسام گفت:

  آقارضا شما نگران نباش ما اهل سنت به هر دو صورت صلوات ميفرستيم و تا الان به هر دو صورت صلوات مي فرستاديم و از اين به بعد هم به همين دو صورت خواهيم فرستاد

  سنت آنلاين گفت:

  click here در اين مورد اختلاف وجود دارد؛ بعضي 26، و بعضي 27 و بعضي يكم محرم گفته‌اند؛ و عده‌اي از سيرت‌نگاران بيست و هفتم را تاريخ ضربت خوردن ايشان دانسته و يكم محرم را تاريخ به شهادت رسيدن ايشان مي‌داند؛ والله أعلم.

  سیدنا امیر معویه گفت:

  ای اهل تشیع کل جامعه اهل سنت ایران فدای خاک پای حضرت سیدنا عمر رض.

  ناشناس گفت:

  کل شیعیان ایران فدای خاک پاک سیدنا امیرالمومنین حضرت امام علی سلام الله علیه وآله

  aylin گفت:

  چرا سنی ها میگن فدای حضرت عمر؟؟و شیعه ها میگن فدای حضرا علی؟؟
  من به عنوان یه مسلمان سنی میگم فدای همعه ی خلفای راشد…

  بهزاد گفت:

  همه جهانیان فدای خلفای راشدین …

  ناشناس گفت:

  منم ميگم همه عالم بشريت فداي يك تار موي اميرالمونين حضرت اسدا…الغالب علي بن ابيطالب ع

  کیارش سعیدی گفت:

  به گفتار پیغمبرت راه جوی دل از تیرگیها بدین آب شوی
  چه گفت آن خداوند تنزیل و وحی خداوند امر و خداوند نهی
  که خورشید بعد از رسولان مه نتابید بر کس ز بوبکر به
  عمر کرد اسلام را آشکار بیاراست گیتی چو باغ بهار
  پس از هر دوان بود عثمان گزین خداوند شرم و خداوند دین
  چهارم علی بود جفت بتول که او را به خوبی ستاید رسول

  دمت گرم فردوسی عزیز دل من

  چون محمد یافت آن ملک و نعیم قرص مه را کرد او در دم دو نیم

  چون ابوبکر آیت توفیق شد با چنان شه صاحب و صدیق شد

  چون عمر شیدای آن معشوق شد حق و باطل را چو، فاروق شد

  چون که عثمان، آن را عین گشت نور فایض بود و ذی النورین گشت

  چون ز رویش مرتضی شد در فشان گشت او شیر خدا در مرج جان

  محشر بودی مولوی جان با این اشعار زیبا

  نخستین ابوبکر پیر مرید عمر پنجه بر پیچ دیو مرید

  خردمند عثمان شب زنده دار چهارم علی شاه دلدل سوار

  سعدی عزیزم اشعارت تک هستند

  وز میان همه نبود حقیق به خلافت کسی به از صدیق

  وز پی او نبود از آن احرار کس چو فاروق لایق آن کار

  بعد فاروق جز به ذی النورین کار ملت نیافت زینت و زین

  بود بعد از همه به علم و وفا ” اسد الله خاتم الخلفا”

  تکی جامی عزیزم

  خواجه اول که اول یار اوست ثانی الثنین اذهما فی الغار اوست

  صدر دین، صدیق اکبر، قطب حق در همه چیز از همه برده سبق

  خواجه شرع آفتاب جمع دین ظل حق فاروق اعظم شمع دین

  ختم کرده عدل و انصافش بحق در فراست بود بر وحیش سبق

  خواجه سنت که نور مطلق است بل خداوند دو نور بر حق است

  آنک غرق قدس و عرفان آمدست صدر دین عثمان عفان آمدست

  خواجه حق،پیشوای راستین کوه حلم و باب علم و قطب دین

  ساقی کوثر،امام رهنمای ابن عم مصطفی، شیر خدای

  خدایا نور دین همراه ما کن محمد را شفاعت خواه ما کن

  زکار ما مگردان خشمناکش ز ما خشنود گردان جان پاکش

  تحیت باد بیش از صد هزاران برو از حق و زو بر جمع یاران

  خصوصا چار یار پاک گوهر ابوبکر و عمر،عثمان و حیدر

  نبی فرمود کایشانند انجم بایهم اقتدیتم اهتدیتم

  آنکه یارش بد ابوبکر و عمر از سر انگشت او شق شد قمر

  آن یکی او را رفیق غار بود و آن دگر لشکرکش ابرار بود

  صاحبش بودنند عثمان و علی بهر آن گشتند در عالم ولی

  آن یکی کان حیاء و حلم بود وان دگر باب مدینه علم بود

  عطار جان خیلی خوب بود دمت گرم

  “حکیم نظامی گنجوی”

  صدیق به صدق پیشوا بود فاروق ز فرق هم جدا بود

  و آن پیر حیائی خدا ترس با شیر خدای بود همدرس

  به مهر علی گرچه محکم پیم ز عشق عمر نیز خالی نیم

  همیدون درین چشم روشن دماغ ابوبکر شمعست و عثمان چراغ

  بدان چار سلطان درویش نام شده چار تکبیر دولت تمام

  “اقبال لاهوری”

  ای تو را فطرت ضمیر پاک داد ازغم دین سینه ای صد چاک داد

  تازه کن آئین صدیق و عمر چون صبا بر لاله صحرا گذر

  تا ز صدیقان این امت شوی بهر دین سرمایه و قوت شوی

  “سنائی غزنوی”

  جز به دستوری “قال الله” یا قال الرسول ره مرو،فرمان مده،حاجت مگو،حجت میار

  چار گوهر،چار پایه عرش و شرع مصطفی صدق وعلم وشرح ومردی کاراین هرچار یار

  دوستان خیالتون راحت این چهار خلیفه بهترین دوستای هم بودن هیچ میگم هیچ اختلافی بین این بزرگواران نبوده
  برید تحقیق کنید خداوند ابوبکر و عمر و عثمان را سبب ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه قرار داده
  تفرقه بیندازو …..

  کیارش سعیدی گفت:

  ببینید دوستان
  چرا ما این همه با هم فاصله داریم پیامبر همه رو به اتحاد دعوت کرد
  بیاین مناظره به صورت خیلی خیلی خیلی جدی برگزار کنیم
  اگه سنی ها بردن مذهب رسمی سنی بشه البته از تلویزیون هم پخش بشه
  اگه شیعه ها بردن مذهب رسمی همون شیعه باقی بمونه البته در کل در تلویزیون پخش بشه تا همه مردم بدونن
  میگم بزرگترین عالم های هر دو مذهب بیان به صورت خیلی جدی مناظره کنن که این مناظره اگه شده تا یه سال هم طول بکشه
  بقران بیاین یکی بشیم حالا هر کی میخواد بر حق باشه بیاین یکی بشیم شیعه بر حقه بیاین همه شیعه بشیم اگه سنی بر حقه بیاین سنی بشیم نه با یه مناظره
  گفتم که مناظره خیلی مفصل و با حضور بزرگترین عالم های جهان اونم به صورت خیلی گسترده
  فقط این مورد هست که میشه حقیقت فاش بشه
  این اختلاف نظر ها فقط ما رو از هم دور میکنه و باعث میشه دشمان ما سوء استفاده کنن
  هر دو مسلمانیم چون به خدا و پیامبرش و همینطور به قرآنش اعتقاد داریم
  اما بیاین به نقطه مشترک برسیم برای اتحاد برای یکی شدن چرا ما مسلمونها زیر شاخه داشته باشیم یکی سنی یکی شیعه یکی ….
  چرا آخه من یه عادم عادی هستم اصلا تعصب ندارم چون هرکی چیزی بگه میرم تحقیق میکنه و تعصب بی جا به خرج نمیدم
  همه ما باید تحقیق کنیم باید ایران پخش کننده و نمایش دهنده چهره ی واقعی و زیبای اسلام ناب محمدی باشه
  این آرزوی منه دوستان
  موفق و سربلند باشید هموطنان گلم

  ناشناس گفت:

  سلام
  در طول تاریخ مناظرات زیادی انجام شده است که قابل مطالعه است.
  نمونه ها
  1- شبهای پیشاور
  2- المراجعات
  و………
  اگر طالب حقیقت هستید بررسی کنید

  حسام گفت:

  شما هم كتاب:
  روزهاي پيشاور ردي بر شبهاي پيشاور
  را مطالعه كن.

  نسیم گفت:

  آقا حسام لطفاَ نقد کتاب روزهای پیشاور رو هم بخونید……. ضرر نمی کنید.

  علیرضاان گفت:

  برادر عزیز.صدیق اکبر و فاروق اعظم فقط و فقط علی ست نه دیگر

  بدون هیچ تعصب(شیعه ام) گفت:

  چرا سایت نظر منو نذاشت مگه من چی گفتم؟!
  گفتم خدایا مارا با اهل بیت و فاطمه الزهرا مشهور کن
  و برادر اهل تسنن ما را با ابو بکر و عمر و عثمان مشهور کن
  الهی آمییییییییین

  ناشناس گفت:

  پس اگرهمین هاراگفته بودی دیگرغصه نخور تائید شدشماهمیشه خودت رابه ان راه می زنید مطمئنااگرتوهین درآن نبوده تائیدمی شدهمانطورکه الان تائیدشده
  ودرموردجمله و برادر اهل تسنن ما را با ابو بکر و عمر و عثمان مشهور کن چندچیز را کم گفتید من اضاف می کنم چون تعصب شما بیشتر از این اجازه نمی دهد.
  و برادر اهل تسنن ما را با ابو بکر و عمر و عثمان وعلی وفاطمه وعایشه واصحاب واهل بیت وائمه هدی مشهور کن هزاران بار آمین امین امین

  جورج گفت:

  بالاخره محشور
  یا مشهور
  مجید جان دلبندم
  اون محشوره محشور
  نه مشهور

  محمد گفت:

  من سنی ام حضرات علی وزهراوابوبکروعثمان وعمرجانم فداتان باد

  ناشناس گفت:

  هنوز اهل تسنن رو نشناختی؟اهل تسنن خلفای راشدین وحضرت فاطمه رو دوست دارند اما اونارو عبادت نمیکنن.فقط الله

  رضا گفت:

  لا الله الا الله

  شیعه اگاه گفت:

  افرین فقط الله یهود موسی مسیحی عیسی ومسلمان محمد دیگه این همه زریح وطلا نمخواست گریه وفغان نمیخواست

  اسلام ناب گفت:

  یک سوال:آیا خود اهل بیت شیعه بودند یا تابع سنت پیامبر بودند؟
  سوال دوم:اگر علی شیعه بود چرا با ابوبکر و عمر و عثمان بیعت کرد؟
  سوال سوم:آیا خود اهل بیت هنگامی که میخواستن شهادتین بدن میگفتن اشهد ان علی ولی الله؟!!!
  سوال چهارم:بالاخره کی قرار عقلتون رو به کار بندازید و به سوی اسلام ناب محمدی گام بردارید و مسلمان واقعی بشید؟

  محقق تاریخی گفت:

  آقای با نمک از خودت مایه بذار .حیف که بحث با شما فایده نداره .
  شمایی که چشمتون رو به روی حقیقت بستید. شمایی که مطالعه تاریخ رو حروم میدونید .شما سنیایی که نمیفهمید که تاریخ یعنی ثبت وقایع در زمان خودش.حالا میشه به من بگید چرا به کتابای تاریخ خودتونم رحم نمیکنید؟با مزگیش اینجاست که سال به سال کتابای تاریختون تغییر میکنه. میدونید چرا؟چون حقایق به ضرر شماست.

  علی گفت:

  به جای فدا کردن خودتون و دیگران یه کم حرف منطقی بزنید

  ناشناس گفت:

  باشه از نظر ما مشکلی تداره همتون فدایی عمر باشین

  رضا گفت:

  جواب شما فقط یک جمله است دوست عزیز: لولا علی لهلک العمر

  کاکا ترکمنزاده گفت:

  با سلام به شما مبلغان دین الهی .
  باشد که خداوند اجر این کارهایتان را با هدایت همه خادمین اسلام به بهشت الهی بشارت دهد .
  چون دین اسلام دین رحمت و بخشش است و نه نفرین و لعن ٰانشاالله خداوند همه را مورد بخشش خود قرار دهد . لطفا توجه فرمایید که سنی ها بیشتر لعن و نفرین دارند یا شیعیان . و با خود بیاندیشید که اینها کدام یک از انها را به حق نزدیک مینماید .
  اندکی تفکر منهای تعصب بیجا .!!!!!!!!!!!!

  سید محمدطاها گفت:

  سلام . کی گفته اسلام کسی رو لعن نکرده؟؟؟مگر نه این است که خداوند در بسیاری از آیات قران ظالمان و منافقین رو لعت کرده؟پس ماجرای مباهله چیه؟؟؟؟

  فاروق گفت:

  خداوند دوست داره متکبر باشه باید شما هم دوست داشته باشدی متکبر باشید ؟هههه
  این دیگه جه حرفی هزارن آیه وجود دراه که خدا مردم رو از لعن نفرین باز داشته
  خدا دوست داره قوم ظالمین .. رو لعنت کنه این دلیل میشه که ما بنده ایم و خدا خالقه ماهم لعن کنیم کدوم حدیث پیامبر (ص) وجود داره که لعن عبادته واقعا متاسفم

  علی گفت:

  گناه شیعیان افراطی را پای همه ی شیعیان نگذارید
  اگه این جور باشه شما هم درریختن خون همه شیعیان مظلوم سرتاسر دنیا شریکید

  با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت مديريت محترم اميد كه حالتون خوب باشه غرض از مزاحمت اينجانب اين است كه وبلاگ مارا در سايتتون لينك كنيد و سپس مارو خبر كنيد كه شما را لينك كنيم
  با سپاس
  http://cloobaqeedeh.mihanblog.com/

  مبین گفت:

  سلام بر دوستان.به نظرم سطح وشان این سایت خیلی بالاتر از یک وبلاگ است به همین خاطر ازهمه دوستان تقاضامندم مدیران این سایت رادرمعذوریت لینک کردن قرارندهیدولی صاحبان وبلاگ جهت اشاعه وتبلیغ این سایت بهتر است انرادروبلاگهایشان لینک کنندنه اینکه تقاضای تبادل لینک بکنند.جزاکم الله واحسن الجزاء
  وهمچنین ازمدیران سایت می خواهم کدولوگوی سایت رابسازند ودر اختیار کاربران قراردهند.

  فكر كن گفت:

  خواهش ميكنم اگه دين داري نظرم را بگذار البته ميدانم شما هرگز اين كار را نميكني ابن عباس رضی الله عنهما می گوید:وقتی که بیماری پیامبر(ص)شدت گرفت ان حضرت(ص)فرمودند:((دفتری بیاورید تا برای شما مطالبی بنویسم که بعد از ان گمراه نشوید)).عمر رضی الله عنه گفت:درد بیماری بر پیامبر چیره شده است هذيان ميگويد کتاب خدا برای ما کافی است.مردم در این باره اختلاف نظر پیدا کردند و سر و صدا زیاد شد(ص)فرمودند:((نزد من اختلاف و منازعه جایز نیست،برخیزید و بروید ( صحیح بخاری،ج1،کتاب العلم باب کتابه العلم.) همين براي روشن شدن حق كافيست

  طلحه گفت:

  بچه فکر کنم تو مرض داری مردک اصلا میدانی به عربی هذیان چه میشه مردک اول برو لغت هذیان وبه عربی ترجمه کن بعدبیا بگو هذیان هرچه این … مزخرف میگند چشم بسته نپذیر اخه تواین حدیث کدوم کلمه معنیش هذیانه دروغگو دراین حدیث بخاری ما کلمه هذیان نداریم ولی چون شما باشاگردان پیامبر دشمنیدهر رفتار یاسخنی رابه مردم غلط ترجمه میکنید.

  بدون هیچ تعصب(شیعه ام) گفت:

  آخه شما اگه این حدیثا رو قبول نداشته باشین کتب صحیحاتون میریزه پایین مثل اون جایی که میگویید پیامبر دست حضرت علی را بالا برد و مولا رو به دوست معنی میکنین که دوست داشت یک امر احساسی است نکه مجبور بشی دوسش داشته باشی اصلا غیر معقوله در ضمن هذیان ترجمس نه متن عربی شما فقط کتاباتونو بخونید متقاعد می شوید.

  شیعه اگاه گفت:

  بنده خدا فارس نوشته چه ربتی به معنی عربی داره

  طلحه گفت:

  ولی چرادفتر شماکه به اصطلاح میگید درعید غدیر گفته خوب دفتر دیگه واسی چی خوب پیامبر سه روزبعدش وفات کردچرابعداننوشت .مردک هرچی برعلیه مابگی بدترمذهبتون درچاه می افته پس یک سکوت تقیه شده برشمافرض است

  ali گفت:

  به نام خدا من كار سختي از شما نميخوام فقط ميخوام فقط يك مدرك صحيح به من ارائه كنيد كه عمر در يك قزوه و يا جنگ در لشكر مسلمانان كافري را شمشير زده يا جنگيده و ثابت كنيد شجاعت و علم و تدبير سه خليفه از امام علي بالاتر بوده خواهش ميكنم ثبت كنيد و جواب بديد

  عمار گفت:

  شما که نمی دانید املای غزوه را بنویسید چگونه قانع خواهید شد

  رضا گفت:

  اون بی سواد شما با سواد جواب بده

  ali گفت:

  درجواب برادرمان باید بگویم نه تنها این کار را نکرده بلکه در جنگ های احد وحنین به همراه ابوبکر وعثمان از جنگ فرر کرده وطبق ایه قران هرکس از جنگ اسلام علیه باطل فرار کند مورد غضب خدا قرار می گیرد (سند اهل سنتهست اگر خواستید بنویسم)
  برادر من خود اهل سنت هم نمی دانند که چه می کنند

  محمود احمدي گفت:

  عجب! بعد از 1400 سال يكي آمده و چه چيزهايي ميگه! اگر به قصد طعنه زدن گفته كه سخنش بوي كفر مي دهد؛ زيرا سخن خدا را قبول نمي كند و مي گويد: خدايا اگر تو هم از گناهانشان بگذري من كه نمي گذرم.
  إِنَّ الَّذِينَ تَوَلَّوْا مِنْكُمْ يَوْمَ الْتَقَى الْجَمْعَانِ إِنَّمَا اسْتَزَلَّهُمُ الشَّيْطَانُ بِبَعْضِ مَا كَسَبُوا وَلَقَدْ عَفَا اللَّهُ عَنْهُمْ إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ حَلِيمٌ [آل عمران : 155]
  لَقَدْ نَصَرَكُمُ اللَّهُ فِي مَوَاطِنَ كَثِيرَةٍ وَيَوْمَ حُنَيْنٍ إِذْ أَعْجَبَتْكُمْ كَثْرَتُكُمْ فَلَمْ تُغْنِ عَنْكُمْ شَيْئًا وَضَاقَتْ عَلَيْكُمُ الْأَرْضُ بِمَا رَحُبَتْ ثُمَّ وَلَّيْتُمْ مُدْبِرِينَ ثُمَّ أَنْزَلَ اللَّهُ سَكِينَتَهُ عَلَى رَسُولِهِ وَعَلَى الْمُؤْمِنِينَ وَأَنْزَلَ جُنُودًا لَمْ تَرَوْهَا وَعَذَّبَ الَّذِينَ كَفَرُوا وَذَلِكَ جَزَاءُ الْكَافِرِينَ [التوبة : 25 ، 26]
  اول بيا و جرم را ثابت كن بعد حكم بده.
  ابوبكر و عمر از جنگ فرار نكردند.
  عثمان رضي الله عنه اگر فرار كرد، خدا او و ساير كساني كه فرار كرده بودند را مورد رحمت و آمرزش قرار داد. اگه ناراضي به خدا اعتراض كن كه چرا عثمان و ساير فراريان جنگ احد را بخشيدي بي اجازه من! نعوذ بالله من هذه الهزعبلات

  بهزاد گفت:

  اغای علی اهل سنت هر چه باشه غیرتش از شما بیشتره شما فقط توهین بلدید

  اسلام ناب گفت:

  مگه اهمیتی داره که کی از کی بالاتر؟مگه کنکور؟اگر بالفرض علی از ابوبکر بالاتر باشه.یعنی ابوبکر بد؟چرا اینقدر افکارتون مثل بچه هاست؟عاقل باشید.مستقل فکر کنید.نزارید ازتون سواری بگیرند.
  خلفای راشدین رو برای این بهشون میگن راشدین چون الگوی کل مسلمین هستند.راشد یعنی راهنما و الگو.مهم این نیست که کی از کی بالاتر.مهم این هست که همگی هر آنچه توان داشتند برای اسلام گذاشتند.. تکلیف بیشتر از توان نیست.

  بهار گفت:

  لطفا در مورد حضرت عمر بیشتر بگویید

  رضا گفت:

  من بهت میگم . فقط زحمت بکش کتابای خودتونا بخونید متوجه میشید.

  در غدیر پیامبر صلوات الله علیه و اله وسلم چه فرمود.؟؟؟؟؟

  عمر در تاریخ اسمش باقی خواهد ماند!!!

  اسلام ناب گفت:

  دروغ غدیر خم اینقدر کلیشه ای است که بارها در این مورد توضیح داده شده است.دیگه عمه خواجه حافظ شیرازی هم میدونه که منظور از مولا دوستی است نه رهبر.هرگز خود علی و یارانش در سقیفه به غدیر خم اشاره نکردند.هیچ یک از صحابه پیامبر به غدیر خم اشاره ای نکردند.در هیچ جای نهج البلاغه که سخنان خود علی است صحبتی از غدیر خم نشده.
  آدم نفهم برو تاریخ اسلام بخون و بدون که غدیر خم مربوط میشه به اختلافات مربوط به علی و لشکریان اسلام بر سر زکات های جمع آوری شده از یمن.چون بین علی و لشکریان بر سر زکات ها اختلاف شد و علی گفت زکات ها رو باید تحویل پیامبر داد ولی لشکریان زکات ها رو بین خودشون تقسیم آنها به علی دشنام و ناسزا گفتند و حتی تهدیدش کردند.پیامبر که اینها رو میشنید.از علی حمایت کرد و گفت هر کس مرا دوست دارد علی را هم دوست داشته باشد.خدایا دوست بدار هر کس علی را دوست بدارد و خوار و ذلیل کن هرکس که او را خوار کند.تمام شد و رفت.
  عقلتون رو اگر به کار بندازید و یک ذره اهل مطالعه مستقل و منصفانه از کتاب های معتبر تاریخ اسلام باشید از جهالت و گمراهی که درش هستید خلاص میشید.

  peyman.darabi گفت:

  بردارن اهل سنت تا بيش از اين دير نشده بخودتون بياد وحق وبشناسيد
  جانم فداى على(ع)

  بهار گفت:

  واقعا دستتون درد نکنه

  حق گو گفت:

  سلام
  . آقای ali : سیدنا عمر (رض) به شجاعت و دلیری شهرت داشتند وامپراتوری ایران و روم را در هم شکست و پشت همه ناکسانی چون ( … ) از هیبت و شکوه او می لرزید . آیا با عقل جور در می آید که چنین کسی در غزوه ها شرکت نداشته است . او تنها کسی بود که مسلمان شدن خود را در میان ظلم و ستم و شکنجه کفار قریش فریاد زد . آیا چنین فردی ترسو است ؟!!
  حاشا و کلا .
  من از شما سوال میپرسم ؛ شما امامت را اصلی از اصول دین میدانید آیا برای این اصل دینتان مدرکی از قرآن هم دارید ؟ آیا اگر پیامبر (ص) جانشینی انتخاب میکردند حکومت اسلامی موروثی نمیشد و دیکتاتوری حاکم نمیشد ؟!! چرا پیامبر (ص) در زمان ادای مراسم حج و در حضور نزدیک به 120 هزار نفر حجاج جانشینی علی (رض) را اعلام ننمود و آن را به غدیر خم موکول کرد ؟!! چرا بعد از فوت رسول خدا (ص) علی (رض) از جانشینی خود دفاع نکرد و این امر الهی (به قول شما) را زیر پا گذاشت و چرا حتی یک نفر از مسلمانان مدعی نشد که پیامبر (ص) علی (رض) را انتخاب کرده است ؟!! این سئوالات و هزاران سئوال دیگر كه شما را در پرتگاه انکار و شک قرار میدهد . از تمام هموطنان عزیزم میخواهم که همه چیز را با عقل خود برآورد و موازنه کنند .

  اسلام ناب گفت:

  برای هر انسان عاقل اهل مطالعه ای کاملا مشخص است که پیامبر هیچ جانشینی را صراحتا تعیین نکرد.

  حق گو گفت:

  چراغ مسجد و محراب و منبر – ابوبکر و عمر عثمان و حيدر

  ما به هیچ کس و هیچ فردی نه در گذشته و نه در حال توهین نمیکنیم . آنها ملتی بودند که رفتند اگر خوب بوده اند بهشتی اند و اگر بد بوده اند دوزخی . بیایید خود را اصلاح کنیم .
  درود خداوند بر محمد (ص) و آل و اصحاب محمد .

  عاشق خلفای راشدین ابوبکر و عمر و عثمان و علی رض گفت:

  در جواب این دوستانی که فکر میکنن شیخ سعدی شیعه بودن خوو شیخ گفته عمر کرد اسلام را اشکار. بیاراست گیتی جو باغ بهار.شتیدم زار شاد خیراخیرالبشر.که افضل ابوبکر بعدش عمر

  علی گفت:

  سلام به همه ی خواهران و برادران مسلمانم (اکر واقعا ادعای اسلام دارید این صفحه را بگذارید)
  اقای حق گو در پاسخ به سوالات شما که ایا امامت مدرکی قرانی هم دارد؟ بنده می گویم بله قران عزیز خود به تمام سوال ها جواب داده است جواب در ایه 55 سوره مائده است که می فرماید«اِنّما وَلیّکم الله و رسوله والّذین آمنوا الّذین یقیمون الصّلوة و یؤتون الزّکاة و هم راکعون»«ولیّ شما تنها خدا و رسول او و کسانی که ایمان آورده‌اند؛همان کسانی که نماز را بر پا می‌دارند و در حال رکوع نماز زکات می‌پردازند، می‎باشند.» که اجتماع مفسرین چه شیعه وچه سنی می گویند این ایه حضرت علی(ع) است که در حال رکوع نماز زکات می دهد.در پاسخ به سوال بعدی شما که گفتید اگر پیامبر جانشین انتخاب می کرد حکومت تبدیل به یک دولت دیکتاتوری میشد؟بنده می گویم که چگونه جناب ابو بکر و جناب عمر می توانند بعد از خود جانشین انتخاب کنند ولی حضرت محمد که خود دریافت کننده کتاب حق وامام زمان خود بوده نمی توانسته برای حفظ اسلام جانشین انتخاب کند؟؟؟لطفا انقدر سطحی به ماجرا نگاه نکنید در مورد پیامبران دیگر هم همینطور است که در قران است که حضرت موسی برای قوم خود حضرت هارون را جانشین انتخاب کرد و دیگر پیامبران که در قران ذکر شده مثل حضرت سلیمان ودیگر پیامبران.در جواب به سوال بعدی شما که چرا پیامبر علی(ع) را در مکه انتخاب نکرد ودر غدیر ایشان را انتخاب نمود.باز هم من از قران جواب می دهم که در ایه 67 سوره مائده می فرماید:«يَا أَيُّهَا الرَّسُولُ بَلِّغْ ما أُنْزِلَ إِلَيْكَ مِنْ رَبِّكَ وَ إِنْ لَمْ تَفْعَلْ فَما بَلَّغْتَ رِسالَتَهُ وَ اللَّهُ يَعْصِمُكَ مِنَ النَّاسِ إِنَّ اللَّهَ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الْكافِرين‏» مائدة/67 اي پيامبر! آنچه را از طرف پرودگارت به تو نازل شده، به مردم ابلاغ كن، و اگر انجام ندهي، رسالت او را به انجام نرسانده‌اي و خدا تو را از مردم حفظ مي‌كند.خداوند مردمان كافر را هدايت نمي‌كند.
   لطفا شان نزول این ایه را مطالعه بفر مایید .اعم از تفسير و حديث و تاريخ نوشته‏اند، روايات زيادى ديده مى‏شود كه با صراحت مى‏گويد: آيه فوق درباره على ع نازل شده است.
  اين روايات را جمع زيادى از صحابه از جمله” زيد بن ارقم” و” ابو سعيد خدرى” و” ابن عباس” و” جابر بن عبد اللَّه انصارى” و” ابو هريره” و” براء بن عازب” و” حذيفه” و” عامر بن ليلى بن ضمره” و” ابن مسعود” نقل كرده‏اند و گفته‏اند كه آيه فوق درباره على ع و داستان روز غدير نازل گرديد. واقعا از خود بپرسید که چه چیزی است که پیامبر اگر انرا انجام ندهد و به مردم نرساند رسالت خود را انجام نداده است؟ودوباره بر پیامبر اکرم که در روز غدیر ;i ماموریت خود را انجام داد ایه دیگری نازل شد که می فرماید:
  الْيَوْمَ أَكْمَلْتُ لَكُمْ دينَكُمْ وَ أَتْمَمْتُ عَلَيْكُمْ نِعْمَتي‏ وَ رَضيتُ لَكُمُ الْإِسْلامَ ديناً
  امروز دين شما را کامل كردم و نعمتم را بر شما تمام ساختم و اسلام را به عنوان دين براي شما پسنديدم. مائده/3
  دیگر از این واضح تر.
   در جواب به سوال بعدی شما که گفتید:چرا بعد از فوت رسول خدا (ص) علی (رض) از جانشینی خود دفاع نکرد و این امر الهی (به قول شما) را زیر پا گذاشت ؟ بنده به احادیثی از پیامبر اکرم(ص) اشاره میکنم :علامه سید محمود بن محمد در گزینی در (نزل السائرین فی احادیث سید المرسلین) به نقل از عمر بن خطاب آورده است که گفت:من و ابو عبیده و ابوبکر و گروهی از صحابه در حضور پیامبر نشسته بودیم که ناگهان حضرتش دست به شانه علی زد و فرمود:یا علی انت اول المومنین ایمانا  و اول المسلمین اسلاما وانتبمنزله هارون من موسی ، و انما انت بمنزله الکعبه توتی ولا تاتی.فاذا اتاک هولاء القوم فسلموا الیک الامر فاقبله منهم و ان لم یاتوک فلا تاتهم.ای علی تو اول مومنی باشی که ایمان آورد و نخستین مسلمانی باشی که اسلام آورد و تو نسبت به من بمنزله هارونی نسبت به موسی و همانا که تو بمنزله کعبه ای که باید به نزد تو آیند و نباید تو به سوی آنها بروی.پس اگر مردم صحابه و مسلمانان به سراغ تو آمدند و امر خلافت را به تو تسلیم و واگذار کردند بپذیر و اگر نه پس تو هم بسراغ آنها نرو.**************************فصول المهمه ص 126نزل السائرین فی الاحادیث سید المرسلین:کتاب فوق از سید بن محمد بن محمود درگزینی نسخه خطی آن در کتابخانه بلدیه اسکندریه مصر بشماره و علامت(ن 2271 ج)موجود است.{اعلام زرکلی 7/183}و ماروایت فوق را بواسطه ملحقات احقاق الحق ج17 ص 79 که از دارالمناقب نقل کرده آوردیم.و نقل آن از دیگر صحابه غیر عمر هم فراوان و در مصادر چاپی ذکر شده جهت اطلاع مراجعه شود به ملحقات(4/164 – 17/79)

  سنی گفت:

  من دیگه سنی نیستم من شیعه علی شدم دمت گرم حرفات متقاعدم کرد

  احمد گفت:

  مردک تو سنی نبودی که شیعه بشی سنی واقعی محاله که شیعه بشه محاله محال

  اسلام ناب گفت:

  مشتی اکاذیب و جعلیات رو نوشت که عوام رو تحت تاثیر قرار میده.
  برای مثال ایه ۶۷ سوره مائده مربوط میشه به وصیت پیامبر به مسلمین در مورد اخراج مشرکین و کفار از حجاز و برخی از دستورات و احکام شرعی و همچنین عدم دوستی با کفار اهل کتاب و پیروی از آنان که در خطابه بلندی ایراد شد.تفاسیر درجه یک اهل سنت همه به این موضوع اشاره دارند.حتی اگر شما آیه 66 و 68 سوره مائده رو بخونی میبینی که بحث در مورد اهل کتاب است و نه مسئله جانشینی که شما به دروغ از پیش خودتون ساختید.
  —————————————————————
  آیه 55 سوره مائده درسته که در شان علی است ولی کل مومنان رو شامل میشه.چون صیغه جمع به کار رفته.اِنّما وَلیّکم الله و رسوله والّذین آمنوا الّذین یقیمون الصّلوة و یؤتون الزّکاة و هم راکعون
  همانطور نوشته والذین آمنوا یعنی مثل زده برای مومنان که البته یکی از بهترین مومنان هم امام علی است و کوچکترین شکی هم درش نیست.ولی این موضوع هیچ ربطی به جانشینی نداره.
  —————————————————————-
  این روایت فوق معتبر تاریخی تمام ادعاهای این دروغگویان را نقش بر آب میکند:
  لحظات پایانی عمر پیامبر اسلام وقتی ایشان بیمار بودند.عباس عموی پیامبر به علی میگه برو از پیامبر بپرس که تکلیف خلافت بعد از او چه میشود که اگر به ما (بنی هاشم) میرسد آن را بدانیم.علی در پاسخ میگه:هرگز این کار رو نمیکنم.چون اگر برم از پیامبر بپرسم و پیامبر ما را منع کند هرگز قریش خلافت را به ما نمیدهد.
  این روایت بسیار معتبر تاریخی از ابن عباس روایت شده که نزد شیعه و سنی ثقه هستند و در تاریخ طبری به سند خود جناب طبری و حتی در صحیح بخاری هم موجود است.و این موضوع نشون میده که اصلا پیامبر حتی تا لحظات پایانی عمر خود و در حال بیماری هم جانشینی تعیین نکردند.
  —————————————————————–
  بعد از وفات پیامبر بهترین عمل ممکن صورت گرفت و مسلمین پس از چندین روز بحث بالاخره ابوبکر رو انتخاب کردند و همه حتی خود امام علی هم سرانجام با ابوبکر بیعت کرد.علی با عمر و عثمان هم بیعت کرد که بزرگترین دلیل دروغگویی شما و امثال شماست.من از شما میپرسم اگر آیه 55 سوره مائده منحصرا مربوط به علی است پس چرا علی بر خلاف آیه قرآن و دستور خدا عمل کرد و با ابوبکر و عمر و عثمان بیعت کرد؟!!

  حق گو گفت:

  سلام
  علی آقای عزیز اگر اهل سنت و جماعت سطحی نگر بودند که یک میلیارد و پانصد میلیون نفر خواهان و هوادار نداشت . ولی انشاء در ذیل به نکاتی که فرمودید یک به یک اشاره خواهد شد :
  1) اولاً منظور از آیه کریمه این نیست که در هنگام رکوع زکات میپردازد بلکه منظور کسانی است که رکوع میکنند و زکات میدهند ، این دو مقوله از هم جدا هستند . حضرت علی (رض) در هنگام نماز چنان غرق در عبادت بودند که حتی تیری که در پای او رفته بود را در هنگام نماز از پای او خارج کردند چون در حالت عادی درد اجازه در آوردن تیر را نمیداد ، پس محال است در هنگام رکوع گدایی را دیده باشد و به انگشتر خود را بدهد .
  2) در کجای کتب اهل سنت نوشته است که منظور از این آیه علی (رض) است ، دروغ و تدلیس گنای بس بزرگ است ، ما اگر منظور این آیه را علی (رض) میدانستیم که با شما فرقی نداشتیم .
  3) حضرت ابوبکر و عمر (رض اجمعین) شورا تعیین کردند نه جانشین . لطفاً کمی مطالعه بفرمایید و بعد از ادعا کنید . ضمناً در حکومت خلیفه اول و دوم ، علی (رض) به عنوان وزیر انجام وظیفه میکردند ، اگر این دو نفر آدمهای کافری بودند (معاذالله) چرا علی وزارت حکومت آنها را قبول کرد ؟
  4) در مورد حضرت موسی (ع) و هارون باید عرض شود که حضرت موسی (ع) از خداوند خواستند تا هارون (ع) را دستیار و همیار او قرار دهد .
  5) در مورد آیه اتمام حجت رسول خداوند (ص) نیز عرض شود که کجای این آیه منظور جانشینی حضرت علی (رض) است . عزیزم من در غدیر خم سیدنا علی (رض) با بعضی از مسلمانان بر سر تقسیم غنایم اختلاف پیدا کردند که اختلاف خود را نزد پیامبر (ص) بردند و چون حق با علی بود ، پیامبر نیز دست او را بلند کرد و فرمودند ؛ هر کس دوستدار من است دوستدار علی نیست هست . کلمه «مولا» در حدیث غدیر دهها معنی دارد ، مگر میشود در مورد چیزیکه این همه معنی دارد اصلی از اصول دین را تعریف کرد .
  6) عزیزم در مورد حدیثی که اشاره نمودی هم باید بگویم ؛ گیرم که این حدیث صحیح باشد ، عرض کردم که هارون جانشین نبود بلکه دستیار بود . ثانیاً چرا امام علی (رض) بعد از شهادت سیدنا عثمان (رض) فرمودند که خلافت از آب دهان بُز هم کثیفتر است ؟ چرا امری که به قول شما الله و رسول الله به او واگذار کرده بودند را بدین شکل خواند ، آیا این کفر نیست ؟!!!
  عزیز من برادر و هموطن من بیایید تعصب را کنار بگذاریم ، چون بحث بحثِ قیامت است . در قیامت از تو نمیپرسند که چرا حقی از علی ضایع شد یا نشد ، از تو در مورد اعمالت سئوال خواهند کرد .
  برادر من ، از مذهبی که زیارت قبر *** را هفتاد هزار برابر زیارت کعبه میداند ، هیچ انتظاری *** نباید داشت .
  از مذهبی که در کتاب اربعه خود حدیث می آورد و مینویسد که ( معاذالله ) ***
  ما اهل سنت خاک پای علی (رض) سرمه چشمان خود میکنیم و جان خود را فدای نور دیدگان او مینمائیم . ولی وقایع چیز دیگریست که نیاز به تدبر و تفکر دارد .
  به الله احد و واحد قسم اگر کوچکترین شکی در اعتقادات خود داشتم ، هرگز قیامت خود را جهنم نمیکردم و تغییر عقیده میدادم . ولی آنچه در نزد ما هست بیشتر با عقل جور در می آید ، چون حقیقت تاریخ اسلام همین است .
  والسلام علیکم

  فاطمه گفت:

  ميشه  توضيح بدين تفسير ا هلسنت ازدو ايه ايكه اقاي علي گفت چيه 

  حسام گفت:

  اگر این آیه را به صورته جمع نگاه کنیم دچاره مشکل میشیم در این صورت از اونجایی که گفته شده ولیه شما کسانی که نماز میخوانند و درحاله رکوع زکات میدهند تعداده ولی خیلی زیاد میشه درصورتی که ولی امر فقط یک نفر خواهد بود پس اگر این آیه بطوره جمع آمده برای این بوده اولا حضرت علی را خلیفه قرار دهد((((((((((اگر بصورت مفرد مي آمد حضرت علي را خليفه قرار نميداد؟ حالا كه بصورت جمع اومده خليفه قرار داده شده جالبه!؟ ?يعني چه به صورت جمع آمده كه حضرت علي را خليفه قرار دهد؟بعدشم آيه نگفته در حال ركوع زكات مي دهند چون اگر كسي در نماز حركتي انجام دهد كه در نماز نيست نمازش باطل ميشود))))))))))و ثانیه به مردمان درسی دهد که در همه حال باید به یاده فقیران باشند و امره زکات را جدی بگیرند(((((ما امر زكات رو بدون اين واقعه جدي گرفتيم چون خدا چند جا در قرآن فرموده زكات فرضه ديگه نيازي نيست واقعه اي رخ بده تا ما جدي بگيريم))))).دربیاری از جاه های قرآن واژه ی زکات در کناره صلاه(نماز) آمده که نشاندهنده ی اهمیته آن دارد و اگر حضرته علی درهنگامه نماز زکات میدهد دارد به فرمانه خدا عمل میکند که در این آیه فرموده درهنگامه رکوع زکات میدهند (((((كدام فرمان!فرماني كه از جانب خدا نيومده بود كه در حال ركوع زكات بدين اين آيه به گفته شما بعد از اين واقعه ي افسانه اي نازل شده با برداشت غلط شما از آيه(حضرت علي مگه چقدر ثروتمند بودن كه انگشتر قيمتي دست ميكردن يا شايد از غنايم جنگي بوده والله اعلم))))))پس آن حضرت که حواسش همیشه به نماز بوده و در هنگامه نماز تیر را از پایش بیرون میکشند کاره خلافه دستوره خدا انجام نداده اگر خلافه دستوره خدا بود در قرآن نمی آمد(((((در نمازي كه انسان بجاي ياد خدا ياد فقيران بشه بنظرتون ميشه به آن نماز گفت نماز-اون چطور فقير عاقلي بوده كه نميدونسته در حال نماز نبايد مزاحم طرف شد و درخواستش رو مطرح كند- اينكه دليل نشد چون زكات امر مهم و فرضي هست ما بيايم در نماز بهش عمل كنيم پس باقي كارهاي مهم رو اگه در نماز انجام داديم اشكالي نداره -مثلا شمشير در حال نماز تيز كنيم براي آماده شدن براي جهاد بعد خدا آيه نازل ميكرد ولي شما كساني هستن كه براي رفتن به جهاد شمشيرشان را در نماز تيز ميكنن جهاد هم يك عمل فرض هست آيا با اين بهانه كه جهاد فرض هست ما بايد بيايم شمشيرمون رو براي آماده شدن براي جهاد تيز كنيم يا داريم نماز تهجد ميخونيم در كنارش غذا هم بخوريم كه روزه يك عمل فرض هست و فردا ميخايم روزه بگيريم با اين بهانه در حال نماز سحري كنيم با اين كار مهم بودن روزه را براي بقيه تفهيم ميكنيم كه يك امر مهم هست و بايد جدي گرفت

  خاکه پای اهل سنت گفت:

  جناب حق گو در این آیه گفته شده و کسانی که در حاله رکوع زکات میدهند (یؤتون الزّکاة و هم راکعونو) این دو از هم جدا نیامده..اگر این آیه را به صورته جمع نگاه کنیم دچاره مشکل میشیم در این صورت از اونجایی که گفته شده ولیه شما کسانی که نماز میخوانند و درحاله رکوع زکات میدهند تعداده ولی خیلی زیاد میشه درصورتی که ولی امر فقط یک نفر خواهد بود پس اگر این آیه بطوره جمع آمده برای این بوده اولا حضرت علی را خلیفه قرار دهد و ثانیه به مردمان درسی دهد که در همه حال باید به یاده فقیران باشند و امره زکات را جدی بگیرند.دربیاری از جاه های قرآن واژه ی زکات در کناره صلاه(نماز) آمده که نشاندهنده ی اهمیته آن دارد و اگر حضرته علی درهنگامه نماز زکات میدهد دارد به فرمانه خدا عمل میکند که در این آیه فرموده درهنگامه رکوع زکات میدهند پس آن حضرت که حواسش همیشه به نماز بوده و در هنگامه نماز تیر را از پایش بیرون میکشند کاره خلافه دستوره خدا انجام نداده اگر خلافه دستوره خدا بود در قرآن نمی آمد.درضمن قرآن را بخونید تا بدانید هارون ع خلیفه و جانشین حضرته موسی بوده و نه فقط دستیاری ساده..همانگونه که پیامبر میفرماید ای علی تو برای من همچون هارون برای موسی هستی..اگر میخواهیم سوالاتی که درمورده خلافته حضرت دفاع نکردنه حضرت پیش اومده جوابشو بگیریم به جای رجوع کردن به منابعه شیعه و سنی قرآن را برداریم و ماجرای حضرته موسی و هارون پیامبر را بخونیم که چرا هارون ع وقتی قومه موسی ع دودسته شدند و جانشینه اورو بعد از حضرته موسی قبول نکردند و به پرستش گوساله ی سامری پرداختند دست به شمشیر نبرد آیا از مرگ درراهه خدا میترسید؟یا از به جانه هم افتادنه امت اسلامی و نابودیه دین؟پیامبر با گفتنه این جمله درباره ی حضرته علی تا قیامه قیامت به تمامه سوالات پاسخ دادند

  ناشناس گفت:

  طبق نظر خودت پس هر کس نماز بخونه وزکات بده ولی مسلمینه این درسته یا فقط کسی که در حال رکوع زکات داده

  رضا گفت:

  البته که ثواب زیارت امام حسین بیشتر از زیارت کعبه است .اینم روایتش.
  امام جعفر صادق ـ علیه السلام ـ فرمودند:

  «روزی امام حسین ـ علیه السلام ـ دامن نبی اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ بود و حضرت با امام حسین بازی می کردند و او را می خنداندند. عایشه به پیامبر گفت: ای رسول خدا چقدر این طفل را دوست داری؟ حضرت به او جواب داد: “وای بر تو باد! چگونه او را دوست نداشته باشم و به او ابراز علاقه نکنم در حالی که او میوه دل و نور دیده گاه من است. امت من او را [مظلومانه] خواهند کشت و به همین دلیل هر که او را پس از وفاتش زیارت کند، خداوند ثواب یک حج، از حج های من را برای او می نویسد.” عایشه گفت: یک حج از حج های تو ای رسول خدا؟ حضرت فرمودند: “بلکه دو حج از حج هایم را” عایشه گفت: دو حج از حج هایت؟ حضرت فرمودند: “بله بلکه چهار تا”.»

  امام صادق ـ علیه السلام ـ در ادامه فرمودند:

  «عایشه همچنان تعجب می کرد و پیامبر بر تعداد حج ها می افزود تا این که به نود حج از حج های رسول خدا ـ صلی الله علیه و آله ـ به همراه عمره های آن رسیدند.»

  عبدالله بن عباس نیز در این باره می گوید: روزی نزد پیامبر اسلام رسیدم و دیدم امام حسن ـ علیه السلام ـ بر دوش پیامبر است و امام حسین ـ علیه السلام ـ بر روی پای مبارک حضرت و پیامبر آن دو بزرگوار را می بوسند و می گویند: «اللهم وال من والاهما و عاد من عاداهما» آنگاه پیامبر رو به من کردند و فرمودند:

  «ابن عباس روزی را می بینم که محاسن او (امام حسین ـ علیه السلام ـ) به خون خویش خضاب شده است و او مردم را به سوی خود می خواند ولی آنان دعوت او را اجابت نمی کنند. او مدد می جوید اما هیچ کس به یاری او بر نمی خیزد.»

  پرسیدم: ای رسول خدا! چه کسی چنین کاری را با او می کند؟ حضرت فرمودند:

  «بدترین افراد امتم (نمی دانم) از این کار چه چیزی به آنها می رسد؟ خداوند شفاعت من را نصیب آنها نکند.»

  سپس حضرت فرمودند:

  «یا ابن عباس من زاره عارفا بحقه، کتب الله له ثواب الف حجة و الف عمرة الا و من زاره فکانما زارنی و من زارنی فکأنما زار الله و حق الزائر علی الله أن لا یعذبه بالنار، الا و ان الاجابة تحت قبته و الشفاء فی تربته و الائمة من ولده.»

  «ابن عباس هر که او را زیارت کند و نسبت به حق او شناخت و معرفت داشته باشد، خداوند متعال، ثواب هزار حج و هزار عمره را برای او می نویسد. بدان و آگاه باش هر کس که او را زیارت کند، پس مانند این است که مرا زیارت کرده و هر که مرا زیارت کند، همانند این است که خداوند را زیارت کرده باشد و حق چنین زائری بر خداوند این است که او را با آتش جهنم عذاب نفرماید. بدان و آگاه باش که برآورده شدن تمام حاجات، زیر گنبد [حرم] اوست و شفا(ی تمام دردها) در خاک و تربت او [نهفته] است و تمام ائمه از نسل او هستند»

  در حدیثی دیگر، پیامبر اسلام در فضیلت زیارت امام حسین ـ علیه السلام ـ فرمودند:

  «من زار الحسین ـ علیه السلام ـ بعد موته، فله الجنة.»

  «هر کس، حسین علیه السلام را پس از وفاتش زیارت کند، بهشت از آن اوست.»

  امیرمؤمنان، علی ـ علیه السلام ـ نیز از پیامبر اکرم شنیدند که در خصوص زائران سیدالشهداء ـ علیه السلام ـ در آخر زمان فرمودند:

  «در آخرالزمان قومی می آید که قبر فرزندم ـ حسین ـ را زیارت می کنند، هر که قبر او را زیارت کند، همانند این است که مرا زیارت کرده باشد و هر که مرا زیارت کند، همانند این است که خداوند سبحانه و تعالی را زیارت کرده باشد. بدانید و آگاه باشید که هر که حسین را زیارت کند، مثل این است که خداوند را در عرش الهی زیارت کرده باشد.»

  در حدیث دیگری افزون بر این که زائران امام حسین ـ علیه السلام ـ زائران پیامبر و خداوند سبحان قلمداد شده اند، اجر و پاداش فوق العاده ای نیز برای آنان بیان شده است. امام صادق ـ علیه السلام ـ در این باره فرمودند:

  «در شب معراج وقتی پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ شبانه به سوی آسمان رفتند ندا داده شد که خداوند تبارک و تعالی وی را از سه چیز آگاه می سازد. یکی از این سه خبر درباره کیفیت کشته شدن امام حسین ـ علیه السلام ـ بود (در آنجا)به پیامبر گفته شد:

  “هر که به سوی قبر او آید، مورد تکریم الهی قرار می گیرد، چرا که زائران او ـ حسین ـ زوار تو هستند و زوار تو، زائران من و تکریم و بزرگداشت زائرانم بر عهده من است و من هر آنچه که بخواهند به آنها می بخشم و آن چنان اجر و پاداشی به ایشان بدهم که هر فردی که به این پاداش و بزرگداشت من نگاهش بیفتد، غبطه زائر امام حسین را بخورد”.»

  نبی اکرم ـ صلی اللّه علیه وآله وسلم ـ در حدیثی دیگر که امام صادق ـ علیه السلام ـ آن را نقل می کنند خطاب به صدیقه دو عالم، حضرت فاطمه زهرا ـ سلام الله علیها ـ در مورد فضایلی که خداوند تبارک و تعالی برای زیارات سید و سالار شهیدان امام حسین ـ علیه السلام ـ قرار داده است می فرماید:

  «تمام ملائکه برای مظلومیت فرزند تو می گریند و همه اشیای عالم برای او ابراز تأسف و اندوه می کنند. هر که به زیارت او آید به منزله این است که به حج بیت الله الحرام و عمره مفرده مشرف شده است و هیچ گاه حتی به اندازه چشم به هم زدنی از دریای بی کران رحمت الهی، دور نخواهد شد و هنگامی که دیده از این دنیا فرو بندد، همچون شهید از دنیا خواهد رفت و اگر زنده بماند هم چنان در امان و پناه خداوند سبحان باقی خواهد ماند تا این که این دنیا را ترک کند.»

  پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ در حدیثی دیگر فرمودند:

  «خداوند هفتاد هزار فرشته ژولیده موی غبار غم گرفته را موکل کرده است تا بر امام حسین ـ علیه السلام ـ هر روز، سلام و درود بفرستند و در حق فردی که به زیارت حضرت، مشرف شده است دعا کنند. رئیس این فرشتگان، فرشته ای است که به آن منصور گفته می شود. از این رو، هیچ فردی نیست که به زیارت امام حسین ـ علیه السلام ـ بیاید مگر این که این فرشتگان به استقبال او در آیند و هیچ فردی نیست که با امام حسین ـ علیه السلام ـ وداع و خداحافظی کند مگر این که آنهابه مشایعت او و همراهی آیند و چنان چه مریض شود، عیادتش می کنند و اگر بمیرد، بر جنازه او نماز به جا می آورند و برای وی استغفار می کنند.»

  ناشناس گفت:

  حضرت حسین نورچشم ما اهل سنت هم هستند.معقولانه نیست که شما پولتان راالکی حرام کنید وبه حج بروید پس همان بهترکه به کربلا بروید-مسئله بعدهرروایتی که کاملا درست نیست.-شماگفتید که هر که حسین را زیارت کند، مثل این است که خداوند را در عرش الهی زیارت کرده باشد.اگراینطوری باشد که پس چرادرمسائل کلامی که بااهل سنت اختلاف داریدومی گوئید خداوندهرگزدیده نخواهدشدوبه ایه لن ترانی استنادمی کنید ولی الان شما ان رانقض کردیدزیرازیارت به معنای دیدار است.
  مسئله بعدمثلااگراهل سنت این طورفضایلی برای خلفا وقبروزیارتشان قائل می شدند انوقت چه هیاهویی ازطرف شما برپا می شد.ولی اهل سنت همیشه واقع گرا بوده اند

  رضا گفت:

  در زمان پیامبر هم یاران ایشان انگشت شمار بودند -لشکر امام حسین هم 72 نفر در مقابل 30هزار نفر بود تعداد که مهم نیست

  محمد رضا گفت:

  کامل بگم فقط علی (ع) کی تو قدیر خم با پیامبر بالا رفت دست چه کسی برده شد بالا چه کسی ولی مسلمونا خونده شد به زبون خود پیامبر

  محمدعمر گفت:

  گر برتر از آسمان بود منزل تو                وز کوثر اگر سرشته باشند گل تو چون مهر صحابه نباشد اندر دل تو                مسکین تو ، و سعی های بی حاصل تو گر برتر از آسمان بود منزل تو                وز کوثر اگر سرشته باشند گل تو چون مهر ابوبكر(رض) نباشد اندر دل تو                مسکین تو ، و سعی های بی حاصل تو گر برتر از آسمان بود منزل تو                وز کوثر اگر سرشته باشند گل تو چون مهر عمر(رض) نباشد اندر دل تو                مسکین تو ، و سعی های بی حاصل تو گر برتر از آسمان بود منزل تو                وز کوثر اگر سرشته باشند گل تو چون مهر عثمان(رض) نباشد اندر دل تو                مسکین تو ، و سعی های بی حاصل تو گر برتر از آسمان بود منزل تو                وز کوثر اگر سرشته باشند گل تو چون مهر علي(رض) نباشد اندر دل تو                مسکین تو ، و سعی های بی حاصل تو

  حق گو گفت:

  وَأَخِي هَارُونُ هُوَ أَفْصَحُ مِنِّي لِسَانًا فَأَرْسِلْهُ مَعِيَ رِدْءًا يُصَدِّقُنِي إِنِّي أَخَافُ أَن يُكَذِّبُونِ

  و برادرم هارون از من زبان‏ آورتر است پس او را با من به دستيارى گسيل دار تا مرا تصديق كند زيرا مى‏ترسم مرا تكذيب كنند .
  سوره القصص ( آیه 34 )

  محسن 2 گفت:

  با توجه به نظر شما در مورد موسی وهارون نظر شما در مورد انتخاب حضرت سلیمان به دست حضرت داوود چیست که مردم ئخیل نبودند

  محسن 2 گفت:

  با توجه به نظر شما در مورد موسی وهارون نظر شما در مورد انتخاب حضرت سلیمان به دست حضرت داوود چیست که مردم دخیل نبودند

  علی گفت:

  آدم خواب را میتوان بیدار کرد ولی آدمی که خود را بخواب زده را تمی توان بیدارکرد
  والله اگر به اعتقاداتم ذره ای شک داشتم تغییر مذهب یا دین میدادم .
  برادران یا خواهران عزیز الان دشمن آرزو دارد که مارا به جان هم بیاندازد.
  لطفا به آن دامن نزنید تا در زمین آن ها بازی نکنیم یا در جهت کمک به آن ها عمل نکنیم.
  حرف های نگفته ی زیادی دارم ولی فعلا صلاح نیست.

  فاروق گفت:

  آره بماندولی کم آوردی درسته اسمت علی است ولی محبت ما باعلی صادقانه است

  محقق تاریخی گفت:

  من یه نقل تاریخی براتون دارم:
  در زمان سلطان خدابنده سلطان گفت:
  یا شیعه یا سنی !
  قرار شد علمایه شیعه بیان ، علامایه سنی هم بیان سلطان هم روی تختش بنشیند
  شیعه و سنی مباحثه کنن
  آخوند های سنی اومدن دور تا دور جلسه نشستن
  گفتن : علمای شیعه !!!
  شیعه ها گفتند ما یه آخوند بیشتر نمی فرستیم و معتقدیم این یه آخوند شیعه از پس همه
  سنی های عالم بر میاد
  چون ما حرف داریم برا گفتن اونا چی ؟
  و اون آخوند ما علامه حلی است .
  سلطان روی تختش نشسته بود و تمام این علمای سنی هم نشسته بودن
  یه وقتی دید یه آخوندی نورانی مثل ماه میمونه اومد
  یکی گفت : این کیه ؟ گفتند این علامه حلی است آخوند شیعه ها
  علامه تا اومد یه نگاهی به جلسه انداخت و نعلینش رو گذاشت زیر بغلش یه راست اومد بغل تخت حاکم نشست
  سنی ها خوشحال شدند
  یکی از سنی ها گفت : آقای سلطان دیدید بی ادبی شیعه را ؟ این آخوندشونه وای به بقیشون
  سلطان گفت : بی ادبی اون چی بود ؟
  گفتند : ببین یه راست اومده کنار تخت شما نشسته
  به علامه گفت : آقاجون چرا اینجا نشستی ؟
  علامه گفت : پیغمبر اکرم (ص) فرموده است : هر وقت وارد جلسه ای شدید هر جایی جا بود بنشینید ، منم دیدم اینجا جا هست منم نشستم
  سلطان یه نگاهی انداخت دید راست میگه جایه دیگه ای نیست
  یکیشون گفت حالا جای نشستن رو کاری نداریم چرا نعلینتو گذاشتی زیره بغل مگه اینجا دزد هست ؟
  به سلطان گفت : بله آقا دزد هست !
  سلطان گفت : کی ؟
  علامه گفت : اینا دزدن آقا !
  سلطان گفت : چرا ؟
  علامه گفت : من یه روایتی شنیدم در زمان پیغمبر (ص)
  که وقتی وارد مسجد شدند کفش ها و نعلینشونو در آوردن امام شافعی اومد دزدید و رفت
  منم گفتم اینا آخونداشون کفش های منم می دزدن !
  شافعیا دادشون رفت بالا :
  آقا دروغ میگه اصلا امام شافعی زمان پیغمبر وجود نداشت اصلا نبود بعد پیغمبر اومد !
  گفت : عجب پس شافعی نبود پس ببخشید مالک دزدید
  مالکیا دادشون رفت بالا:
  آقا دروغ میگه مالک دویست سال بعد پیغمبر (ص) اومده !!
  گفت : عجب مالک نبود پس حنف بود که دزدید
  حنفیا دادشون رفت بالا :
  آقا اصلا حنف نبود زمان پیغمبر این دروغ هارو براش درست کردن !!!
  گفت حنفم نبود ؟ پس حتما حنبل بوده
  حنبلی ها فریادشون رفت به هوا که حنبل نبوده زمان رسول خدا سال ها بعد به دنیا آمد
  گفت :عجب پس زمان پیغمبر (ص)
  نه مالکی بوده نه شافعی بوده نه حنبلی بوده نه حنفی درسته ؟
  گفتند : درسته
  گفت : آقای سلطان
  من این حدیث رو خودم جعل کردم من میخواستم اینا خودشون بگن علماشون زمان پیغمبر (ص) نبود ولی یه سوال ؟
  علی (ع) بود یا نبود ؟
  گفتند : زمان رسول الله علی (ع) بوده
  علامه فرمود : آفرین ولی کدوم عقلی میگه علی (ع) داماد رسول اله (ص) وصی پیغمبر (ص)
  اولین مسلمان
  حرف علی (ع) رو بذاریم کنار بچسبیم به کسانی که اصلا زمان پیغمبر نبودند ؟
  سلطان گفت :راست میگه چی میگین شماها
  بله سلطان محمد خدا بنده چون متعصب نبود شیعه شد.ولی تعصب عقل شما رو تحت الشعاع قرار داده.اینه که علی میگه کسی که خودشو به خواب زده رو نمیشه بیدار کرد.

  ناشناس گفت:

  دستت درد نکنه ولی تا اخرش و ننوشتی بقیه متن شما رو من مینویسم
  البته با اجازه
  تمام علمای سنی در اون لحظه به وسیله سخنان گوهر بار علامه حلی به اشتباه خودشون پی بردند و از اون تاریخ به این طرف خیلی از کارهایی رو که قبلا انجام میدادن دیگر انجام ندادند مثال :نماز جمعه رو تا اون تاریخ واجب میدونستند به خاطر اینکه الله دستورش رو تو سوره جمعه صراحتا بیان کرده از اون روز به بعد با این سخنان علامه براشون مستحب شد…و خیلی چیزهای دیگر مثلا نذر برای غیر الله …عزاداری …
  ی چیزی رو میخوای تعریف کنی تا اخرش بگو

  محقق تاریخی گفت:

  جناب ناشناس مراقب باش داری علماتونو متهم میکنی اما آقایU نمدونم چی چی من طبق گفته آقای ناشناس نقل رو کامل نگفتم حالا هم یه بخش جزیی دیگه رو میگم:
  به سفارش شما داستان رو تموم میکنم گرچه نمیخواستم این بخش رو بذارم که مراعاتتون رو کرده باشم.
  به اینجا رسیدیم که:
  گفت :عجب پس زمان پیغمبر (ص)
  نه مالکی بوده نه شافعی بوده نه حنبلی بوده نه حنفی درسته ؟
  گفتند : درسته
  گفت : آقای سلطان
  من این حدیث رو خودم جعل کردم من میخواستم اینا خودشون بگن علماشون زمان پیغمبر (ص) نبود ولی یه سوال ؟
  علی (ع) بود یا نبود ؟
  گفتند : زمان رسول الله علی (ع) بوده
  علامه فرمود : آفرین ولی کدوم عقلی میگه علی (ع) داماد رسول اله (ص) وصی پیغمبر (ص)
  اولین مسلمان حرف علی (ع) رو بذاریم کنار بجسبیم به کسانی که اصلا زمان پیغمبر نبودند ؟
  القصه
  علامه فرمود : آقای سلطان صبر کنین این ها یه فقهی دارن حالتون بهم میخوره
  من دو رکعت نماز بنا بر فتوای سنی ها میخونم بعد دو رکعت نماز بر فتوای شیعه میخونم
  خودتون با عقلتون بسنجین ببینین کدومش با عقل جور در میاد !!!!
  علامه گفت : آقا شیره بیارید چون سنی ها میگن با هر نوع آبی میشه وضو گرفت
  چی بگم شروع کرد یعنی یه وضو بگیره بنا بر فتوای سنی ها سر و دست و همه را شیره مالی کرد که حاله سلطان رو بهم زد
  سلطان گفت: وای وای وای حالم بهم خورد این چه وضویی بود :
  علامه گفت: اینا میگن با هر نوع آبی میشه وضو بگیری !
  بعد علامه گفت :یه لباسی بیارید با پوست سگ دباغی شده باشه
  علامه گفت برید نجاست خشکیده گربه بیارید به قول سنی ها میگن رو نجاست گربه اگه خشک باشه میشه سجده کرد !!
  ایستاد رو به قبله با پوست سگ شیره مالی شده با نجاست گربه
  تازه علمایه سنی میگن :
  اگه تو نماز اگه شما کار مشکوکی کردی و وضوتون باطل شد اشکالی ندارد
  یا مثلا میگن میشه شما آیه رو فارسی بخونین
  سرتونو درد نیارم ایستاد رو به قبله
  گفت : الله اکبر ، بسم الله رو گفت سوره حمد رو خوند بعد گفت آمییین رفت رکوع در حین رکوع
  یه صدایی از دهانش خارج کرد که یعنی ؟؟ زده بعد نمازش که تموم شد پرید تو جمعیت نشست
  سلطان گفت : چی میگه این علامه راست میگه ؟
  گفتند : بله
  سلطان گفت : وای وای وای یعنی شماها رو نجاست گربه سجده می کنین ؟ خجالت نمی کشید با این فقهتون ؟
  علامه گفت : حالا ببینین فقه علی چه میگه
  گفت : برید آب پاک مطلق بیارید
  آب آوردن وضوگرفت وضوی علامه
  دشداشه عربی رو باز کرد تربت امام حسین (ع)رو گذاشت جلوش تسبیح تربت سید الشهدا رو گذاشت جلوش ایستاد رو به قبله یه نمازی خوند که تمام سنی ها گریه کردند
  گفت این نماز ما این فقه ما اینم دین ما واینم فقه و نماز و بقیه کارهای سنی ها
  سلطان گفت : اگه فقط یک باره دیگه من کلمه سنی شنیدم از دم تیغ ردتون می کنم

  ناشناس گفت:

  تو ی روایت دیگه هم اومده البته تو ی کتاب دیگه …بعد اینکه سلطان و دیگر علمای سنی به اشتباهشون پی بردند علامه برای اونا کلاس مداحی و مرثیه سرایی گذاشتند …بعد از ی مدتی همه اونا برا خودشون مداح قابلی شدند و اون زمان ساعتی دینار میگرفتند…
  چون همه این کارا از علی به اونا رسیده بود

  ugd گفت:

  سلاام.اقای محقق !!شما یاجاهلیدویاخودرابه تجاهل زده ایدویاهم بقیه رابه ریشخندگرفته اید.فکرمی کنم دیگرنیازی به پاسخ گفتن به شمانیست شمابهتراست ابتداتحقیقات خودرادموردفقه راستین اهل سنت که توسط ائمه اربعه رحمهم الله که همان فقه رسول الله است گسترش یافت را تکمیل کنید بعد اظهارنظر بفرمائید.فکرنمی کردم تااین اندازه بی خبر باشید.ودرموردشیوه نمازخواندن هم عرض کنم نیازی به زمان سلطان نیست همین الان که رسانه هاست یک نماز جماعت کامل ازاهل سنت پخش کنندبعدهمه چیز مشخص میشودونیاز به اظهارنظرشما ومن هم نیست وانوقت همه چیز معلوم می شود
  ویک سئوال بفرمائیدسیدالشهدا وحضرت علی کدام تربت راجلویشان می گذاشتند؟

  رضا گفت:

  نه روی خاک نماز میخوندند .حالا خاک تربت باشه یا چیز دیگه فقط پاک باشه غصبی هم نباشه

  حسام گفت:

  اولا آقاي بامزه امامان اربعه ما دين جديد نياوردن شما بيخود فكتو درد نيار همه حرفشون مطابق اسلام هست و هيچ ضديتي با اسلام نداره بلكه هر حرفشون مطابق اسلام هست نه بدعتي آوردن نه سنتي رو كم و زياد كردن
  ثانيا:شما به فكر 124فرقه خودت باش ما اگه4تا هستيم افتخار ميكنيم با هم نشستي داشته باشيم يا پشت سر يكديگر نماز بخوانيم و آرزوي ديدار همديگر را داريم من به عنوان يك حنفي افتخارم اين هست كه يك ساعت در مجلس شيخ محمدصالح پردل بشينم و افتخار ميكنم كه واسه چند دقيقه با همديگر هم كلام بشيم آيا شما به عنوان يك شيعه (جعفري يا. . .)حاضري با ديگر فرقه هاتون چنين رفتاري داشته باشي؟من تا حالا هيچ سني را نديدم كه با اين حالتي كه شما گفتي نماز خونده باشه شما شيعه ها كه با بوي پا نماز ميخوني كه بغل دستيتون يك ثانيه هم حاضر نيس كنارت باشه و لحظه شماري ميكنه كه كي نماز تموم ميشه تا ازت دور بشه-چه كساني اولين بار براي امام حسين عزاداري گرفتن آيا صحابه بودن كه به گروه التوابون معروف شدن يا غير صحابه بودن؟آيا منقرض شدن يا بازمانده اي از خودشون بجا گذاشتن؟
  ____در رابطه با سجده بر روي خاك كه شما شيعه ها اصلا روي خاك سجده نميكنين عقيده دارين كه بايد سجده گاه شما از زمين فاصله داشته باشه و علماي شما فتوا دادن كه اگر جايي رفتي و موقع نماز شد و تو مهر همراه خودت نداشتي ميتوني از يك وسيله ديگر مثل قوطي كبريت استفاده كني چرا؟ما اهل سنت ك بر روي خاك سجده ميكنيم و هيچ مشكلي با اين قضيه نداريم

  Athena گفت:

  امیدوارم خدا به راه راست هدایتت کنه.ما اهل سنت پیامبریم نه مالک و حنبل و ….
  این داستانای کذب و مسخره رو هم اینجا ننویس باعث کوچیک کردن خودت میشه

  ugd گفت:

  آقای محقق تاریخ !!مواظب باش تو تاریخ ذوب نشی ازبس گردوخاک به پاکردی که می خاستم من هم راه را گم بکنم.دمت گرم خیلی خندیدم فکر کنم این طنز تاریخی بودالبته نمک سنت انلاین هم به همین هاست.برای تفریح وخنده هم که شده خوبه.این استدلال شک به ته دلم هم انداخت میخاستم تغییرمذهب بدم ولی اخرش دیدم نتیجه گیری استدلال خوب از کار درنیامدخصوصااون جایکه اقای سلطان فرمدند:راست میگه چی میگین شماها-بله سلطان محمد خدا بنده چون متعصب نبود شیعه شد-بله چه سنی های بوده اند اون زمان که بلدنبودندازخودشان دفاع کنند-واقعاکه تعصب عقلشان راتحت الشعاع قرارداده بودده اگر من بجاشون بودم که حتما بااین عقل کاملم تغییرمذهب می دادم
  ازشوخی بگذریم:
  ولی من فکرنمی کنم اقای علامه با این همه علمشان اینگونه استدلال کرده باشندواقای سلطان هم اینهمه ناقص العقل نبوده اندکه این طورزود باورکنندیااحتمالا شما درست تحقیق نکرده اید ویا بقیه راقیچی کرده ایدویا هم داستان سرایی نموده ایدوعلمای اهل سنت هم اینهمه زبان بسته نبوده اند

  حق گو گفت:

  سلام
  آقای علی ؛ من دنبال اختلاف افکنی نیستم ولی دوست هم ندارم بدون دلیل قاطع مذهب ، اعتقادات و باورهایم زیر سوال برود . دوست ندارم عمری سرزنش شدن را تحمل کنم و لب نگشایم . من با این نظام و انقلاب مشکلی ندارم ، ولی حتی شبکه استانی ما که 91 درصد ساکنینش سنی مذهب هستند حتی یک برنامه یکساعته در هفته درباره مذهب اهل تسنن ندارد ، در حالیکه بالعکس شما دهها شبکه دارید و ریش و قیچی دست شماست . تنها جایی که میشود اعتقادات خود را گفت و به گوش ناشنوای بعضی ها رساند ، همین راهی است که باز در آن شماها دست از سر ما برنمیدارید *** لطفاً بگویید که کدام یک از گفته های من اشتباه بوده و یا با عقل جور در نمی آید . مشکل شما اینه که حتی معنی قرآن را هم تحریف می کنید !! مشکل شما اینه که حاضر نیستید خود مطالعه کنید *** ولی ما آسمان تا زمین با شما فرق میکنیم ، ما خود مطالعه میکنیم ، ما معتقد میشیم و بعد به یقین میرسیم . ما به ناموس پیامبر (ص) توهین نمیکنیم . اگر از یک یهودی و یا مسیحی بپرسند بزرگترین پیروان یهودیت یا مسیحیت به غیر از پیامبرتان کیستند ؟ بدون شک میگویند پیروان موسی و عیسی . ولی وقتی از یک شیعه بپرسند بدترین پیروان دین اسلام کیستند ؟!! میگویند اصحاب پیامبرمان . آیا این *** ***؟ دهها بار رهبر انقلاب فرموده اند که به صحابه توهین نکنید به زنان پیامبر (ص) توهین نکنید ، ولی با کمال تأسف در تمامی جلسات مذهبی اهل تشیع ، به این دو دسته توهین میشود و ما کوچکترین اعتراضی نمیکنیم .
  آقای علی عزیز ؛ کجای قرآن توهین و لعنت را به انصار و مهاجرین مجاز دانسته ؟!! کجای قرآن (معاذالله) به بدکاره بودن زنان پیامبر (ص)اشاره کرده ؟!!! آیا اگر توهین ناموسی به شما شود (دور از شما باد) شما ناراحت نمیشوید؟ حال چطور به خود اجازه میدهید ناموس پیامبر (ص) را بدکاره بخوانید؟ مگر پیامبر وصیت نفرمودند که در خانه عایشه (رض) دفن شوند؟ اگر عایشه (رض) بدکاره بودند چرا بعد از وفات پیامبر (ص) ازدواج نکردند؟ دل ما از *** کجرویهای شما به نام اسلام پُر است . لطفاً به گونه ای صحبت نفرمائید که انگار حق باشماست !!! دین و مذهب ما برای ما و دین و مذهب شما برای شما . آب ما و شما در یک جو نخواهد رفت .

  متأسفانه شیعه هایی که بدین شکل اهل تسنن را مورد اهانت قرار میدهند شاید کمتر از 10 درصد باشد که امیدوارم آقای علی عزیز به 90 درصد بقیه بپیوندند .

  خاکه پای اهل سنت گفت:

  شرایطه دردناکی مسلمانان رو فرا گرفته و دشمنانه ما به شدت بدنباله اختلاف افکنی هستند اگر سنی و شیعه بحثه علمی کنند هیچگاه این اتحاد از بین نمیره بنده به هیچ وجه اهله توهین نیستم واز برادران و خواهران اهله سنت معذرت میخوام که در نظراتم اسامیه بزرگانشان را ساده بردم در اینجا جبران کرده و مینویسم (حضرت ابوبکر و حضرت عمر ).وقتی یک موشک از جانب دشمن شلیک میشه اون موشک بدنباله کشتنه مسلمان هست و نه صرفا شیعه و سنی..وقتی به ناموسی تجاوز میشه تجاوز کننده نمیپرسه شیعه هست یا سنی..عزیزان بیایم کاملا مودب حرف بزنیم بنده اگر درنوشته هایم توهین کردم واقا شرمنده هستم.اینکه شیعه میگوید علمای سنی فلان حدیث و نقل کردن یا سنی میگوید علمای شیعه اینگونه هستند باید درفضایی دوستانه و بدونه توهین مطرح بشه..دعا میکنم آمین بگید(خدایا دشمنانه اسلام را اگر جای اصلاح دارند اصلاح کن وگرنه طوری نابودشان گردان که هیچ قومی را اینگونهدنابود نساخته ای الهی آمین یا رب العامین)

  ahmad گفت:

  سلام.انصافا در این مورد نباید از حق گذشت و اگر واقعا حکومت جمهوری اسلامی دم از عدالت می زند باید برای اشاعه مذاهب دیگر غیر از شیعه آزادی بیشتر قرار دهد.در برنامه های رادیو تلوزیون که اشاره ای به اهل تسنن نمی شود برعکس گاهی اوقات توهین هم می شود.از یک طرف دم از وحدت می زنند از یک طرف …. .اما من و شما وظیفه ی سنگینی داریم و باید افراد نا آگاه را آگاه کنیم.اکثر کسانیکه توهین میکنند آگاه نیستند.راهی که انتخاب کردید راه سختی است و مبادا دلسرد شوید.

  هادی گفت:

  اقای حق گو خدایی تا جایی حرفت درسته حتی تو قانونم هست ولی شمام باید درک کنید چقد هزینه داره حتی اگ
  ه بخوان نیم ساعت برنامه سنی ها رو پخش کنن یا یه شبکه درست کنن براتون

  یک مسلمان گفت:

  با سلام.
  امیدوارم بالاخره یه روزی این اختلافات بین فرق اسلامی از بین بره هر چه زودتر.
  به نظر من هم این اختلافات باید در سطح علما و مراجع سطح اول هر فرقه مطرح بشه و با منطق و بدون تعصب بر طرف بشه وگرنه بحث بین مردم عادی که مذهبشون رو بدون تحقیق فقط از پدر به ارث بردن به جایی نمیرسه (خودمم جزو همین دسته اخیر هستم). همه مذهب خودشون رو به حق میدونن.
  فقط چندتا سوال برام از مذهب سنی به وجود اومده که دوست دارم برادرهای اهل سنت جواب منو بدن.
  1) وقتی پیامبر اکرم (ص) وفات فرمودند آیا از نظر احساسی و عاطفی فقط و نه دلیل عقلی (حداقل وقتی آدم درباره یکی از نزدیکانش یه اتفاقی بیوفته و بلاتشبیه)، تعیین خلیفه اونقدر واجب بود که پیکر مطهر اون حضرت روی زمین باشه و عده ای از صحابه ( که احترامشون واجبه) تشکیل جلسه برای تعین خلافت باشن. حداقل برای من قابل قبول نیست که به چنین شخصی که تمام مسلمون ها و مخصوصا هم عصراشون این همه بهشون مدیونن و واقعا و به حق برترین انسان وی زمین بودن و این همه سختی رو تحمل کردن واسه اسلام این چنین رفتاری انجام بشه.
  2) آیا در نظر اهل سنت اطاعت از خلیفه مسلمین زمان ( هر چند بدکار و ظالم باشد ) واجب است و مقابله با او حرام؟ پس چرا در مقابل جنگ جمل که از طرف برخی صحابه و خانم عایشه بر حضرت علی (ع) تحمیل شد هیج حرفی به میان نمی آید. حداقل حضرت علی خلیفه زمان بود . اطاعتش نمی کردید بماند چرا با ایشان به ستیز برخواستید؟! همچنین است در مورد جنگ صفین که فقط به کشته شدن مسلمان ها انجامید.
  3)نظرتان درباره کتاب المراجعات اگه خودتان خوانده اید چیست؟ فقط به این دلیل که موضوعات مطرحه در این کتاب و کتاب شب های پیشاور از منابع اهل سنت برداشت شده اند.
  4) این البته سوال نیست فقط اعتقادی هست که خودم دارم راجع به این موضوع که برخی از اهل سنت به شیعیان میگن شما امامتون رو می پرستید (نعوذبالله) و مشرک هستید. ولی واقعا این طوری نیست. همه ما میدونیم که وقتی پیامبر(ص) در قید حیات بودن برای مسلمین دعا میکردن. آدمم که با مردن از بین نمیره . در واقع ما از امامامون به عنوان واسطه میخوایم واسمون دعا کنن که زودتر به حاجتمون برسیم.
  ان شاءالله امت واحده اسلامی به معنای واقعی خودش به زودی محقق بشه. چیزای هم که نوشتم فقط به عنوان سوال به ذهنم خودم اومده بود و نتونستم جواب قانع کننده ای براشون پیدا کنم. قصد توهین به برادرای اهل سنت رو نداشتم یه وقت.
  از مدیریت سایت ه امکان گفتگو بین افراد با دیدگاه های مختلف رو امکان پذیر نموده هم خیلی سپاس گزارم.

  شیعه علی و آل علی گفت:

  دوست عزیز پس لطفا کمی در مورد وضعیت شیعیان عربستان تحقیق کن که از کمترین حقوق شهروندی محروم هستند.

  علی گفت:

  دوست عزیز من که حتی یک بار هم به شما و مقدساتتان(که البته برای ما هم مقدس است)توهینی نکرده ام.
  به خدا من شما رو دوست دارم و اصلا هم قصد توهین ندارم فرق ما فقط توی چند تا چیز جزئی ما فقه خودمنو از اهل بیت گرفتیم شما از چهار تا عالم(امام احمد حنبل- ابو حنیفه-امام مالک و امام شافعی)و نه اینکه خدا تو قرآن می فرماید:«إِنَّما یُریدُ اللّه‏ُ لِیُذْهِبَ عَنْکُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیْتِ وَ یُطَهِّرَکُمْ تَطْهیراً؛ همانا خداوند می‏خواهد از شما اهل بیت پلیدی را بزداید و شما را پاکیزه و مطهّر گرداند.» و از نظر علمای مذهب من (یُطَهِّرَکُمْ) یعنی معصوم اند. ولی ایا در مورد اون چهار تا عالم همچین چیزی هست؟
  و اینکه اهل بیت قرن اول هجری بودند ولی این چهار تا عالم شما همه قرن دوم متولد شدند.و اهل بیت یک قرن جلو تره که قرآن می فر ماید:(السَّابِقُونَ السَّابِقُونَ اُوْلَئِکَ الْمُقَرَّبُونَ..آنان که سبقت جسته بودند و اینک پیش افتادهاند. اینان مقربانند.)
  و اینکه تمام اهل بیت شهید شدند ولی یکی از علما های شما چی؟ و قران می فرماید:((وَفَضَّلَ اللَّهُ الْمُجَاهِدِينَ عَلَى الْقَاعِدِينَ أَجْرًا عَظِيمًا-و خداوند مجاهدان را بر بازنشستگان به اجر و ثوابي بزرگ برتري داده است .))
  واینکه من شیعه ام چون فقهمو از کسی گرفتم که معصوم هست و یک قرن جلو تره و اینکه در راه خدا شهید شده.
  حالا شما اگه یک آیه اوردی چرا دینتو از این چهار تا عالم گرفتی همین الان سنی می شم.

  عبده گفت:

  اميدوارم مقدسات ما هميشه براي شما مقدس باشند. اين چهار عالم بزرگوار كه به ائمه‌ي اربعه مشهوراند، در امور فروعي دين مجتهد هستند خداوند در قرآن كريم مي‌فرمايد: «فسئلوا اهل الذكر إن كنتم لا تعلمون» لذا طبق اين آيه ما از ايشان در برخي مسائل فروعي تقليد مي‌كنيم همانگونه كه شما از مراجع تقليد خود تقليد مي‌كنيد. آيه‌اي كه نوشته‌اي درباره‌ي ائمه‌ي اهل بيت نيست بلكه درباره‌ي همسران پيامبر است و يطهركم هم به معني عصمت نيست چون در جاهاي ديگر قرآن هم به كار رفته است وآنجا قطعاً به معني عصمت نيست.
  اگر اهل بيت مربوط به قرن اوّل هجري بودند پس از امام صادق تا امام زمان نبايد جزو اهل بيت باشند و ثانياً آيه‌ي «السابقون والسابقون اولئك المقربون» مربوط به بهشت است نه اين دنيا، ثالثاً چرا وقتي كه خداوند از صحابه به عنوان «السابقون الاولون من المهاجرين والأنصار» اعلام رضايت مي‌كند، آن‌ها را به عنوان سابقين اوّلين مورد اعتماد نمي‌دانيد؟!
  كدام يك از اهل بيت در ميدان جنگ شهيد شد؟ حضرت علي رضي الله عنه هم مرد ميدان جهاد و فاتح خيبر بود، حضرت حسن و حضرت حسين رضي الله عنهما شخصاً در ميدان جهاد و تحت امارت خلفاي سه‌گانه در جنگ شركت كرده بودند و يقيناً در فضيلت اين آيه داخل هستند. اما از ميان ديگر ائمه‌ي اهل بيت مشهور نيست و اگر با سم شهيد شده‌اند، پس، از ميان ائمه‌ي اربعه امام ابوحنيفه در زندان و زير شكنجه‌ي شلاق‌ها درگذشت كه اين هم شهادت است و امام احمد نيز محنت بسيار بزرگي را در فتنه‌ي خلق قرآن كشيد و به زندان افتاد و تحت شكنجه قرار گرفت و …
  من سني‌ام و دين خود را از قرآن و پيامبر معصوم گرفته است و اين بالاترين افتخار من است؛ خداوند متعال مي‌فرمايد: «وأطيعوا الله ورسوله».

  معز گفت:

  بزرگوار اولا مصداق اهل ذکر را پیدا کن. اگر به وجدان خودت مراجعه کنی به راحتی و وضوح کسی را جز علی وآل او نخواهی یافت مگر اینکه عناد داشته باشی . ثانیا اگر آیه تطهیر در شآن همسران پیامبر هست باید به جای بیت بیوت یعنی خانه ها می آمد و به جای ضمیر مذکر ضمیر جمع مونث می آمد مثلا یطهرکن به جای یطهرکم نازل می شد. کمی رجوع به درون و خلوت با خود کار ساز است و موجب هدایت انسان می شود شاید به همین خاطر است که تفکر در اسلام از منزلت ویژه ای برخوردار است.

  سید محمدطاها گفت:

  و اوللامر منکم

  خاکه پای اهل سنت گفت:

  خدا نمیگذره از شیعه ای که به مقدسات اهله سنت توهین میکنه بنده در چندین جا نامه خلفا را بردم اما به طوره ساده..در اینجا اصلاح میکنم و میگویم (حضرت عمر و حضرت ابوبکر)..دشمنان بدنباله ریشه کن کردنه اسلام هستند.برادران و خواهران مسلمان اگرم بحث های تند باهم دارید خواهشا مودبانه و با سند و مدرک باشه علمی باشه با محبت به همدیگه و با الفاظه مناسب حرف بزنیم..بنده اگر درسخنانم حرفی زدم که ناخوشاینده عزیزانه اهله سنت بوده عذر میخوام

  بسم الله تاجيك گفت:

  الهم صلي علي محمد وآل محمد
  خداوند مارا به راه راست هدايت فرمايد
  تا به هرچيز منطقي بنگريم
  لطف بفرماييد اختلافات را زياد نكنيد

  محمد گفت:

  سلام برادران

  متاسفم که هر دوگروه گرفتار دسیسه های یهودیان شده وبه جای وحدت به جان افتادین. آیا محمد (ص) و قران و الله برای اتحاد مسلمانان کافی نیست؟

  حق گو گفت:

  سلام – آقای علی عزیز اولاً ما هم با کسی دشمنی نداریم ، اگر میگویم به مقدسات ما توهین میشود راست میگویم ، لطفاً جهت اطلاع به شبکه های ماهواره ای اهل تشیع نگاهی بیندازید . دوماً امام اربعه اهل تسنن خود پیرو اهل بیت بوده اند و ما معتقد هستیم که تمامی اهل بیت از خود پیامبر (ص) تا امام حسن عسکری (رض) اهل تسنن بوده اند و در این زمینه دلایل و مدارک محکمی داریم که انشاء الله در موارد بعدی حتماً به آنها اشاره خواهد شد . سوماً مگر حضرت عایشه (رض) جزو همین اهل بیتی نیستند که خداوند فرموده پلیدی را از آنها دور می کنم ؟!! چهارماً طهارت به معنی پاکی است نه عصمت !! واقعاً خیلی عجیبه که کلمات را اینجوری معنی میکنید ، کلمه طاهر و طهارت ما و شما نداره ، یک کلمه عربیه به معنی پاکی !!
  . ضمناً من دین خود را از قرآن و احادیث صحیحه پیامبر (ص) گرفته ام نه از امامان اهل تسنن !! . آقای علی عزیز بهتره من و شما هم مثل اهل بیت دین خود را از قرآن و سنت پیامبر بگیریم . تو را به خدا قسم میدهم نگویید امامان معصوم !! آخه از کجا میدونید آنها معصوم بوده اند ؟! حتی پیامبر اسلام (ص) هم معصوم نبوده چون او هم انسانی بوده مثل من و شما . مگر قرآن نمی فرمائید « قل انما انا بشر مثلکم » یعنی ای پیامبر بگو من هم بشری هستم مثل شما . پیامبر تنها در رساندن وحی معصوم بوده وگرنه ایشان هم در زندگی به حکم انسان بودنشان اشتباه می کردند . تنها الله سبحان است که عاری از هر گونه اشتباه و خطایی است . این ادعای عصمت مثل ادعای غیب گویی امامان ، امری واهی و دروغ و بی اساس است . چرا که اگر امامان غیبگو بودند : (1) سیدنا حسین با بچه های شش ماهه به صحرای کربلا نمیرفتند . (2) سیدنا حسن جام زهر را نمی نوشیدند . (3) حضرت فاطمه درب را برای سیدنا عمر (به قول شما) نمی گشودند چون حفظ جان جایز واجب است پس آنها اشتباه کرده اند . برادر هم وطن من ؛ خواهش میکنم بیندیش ، خواهش میکنم تفکر و تدبر کن . آیا این مسائلی که گفتم معادله چهار مجهولی است که آنقدر مشکل برایتان جلوه میکند ؟!!!

  معز گفت:

  آقای حق گو اولا پاسخ های تاریخی و مستند به کتب خودتان که توهین نیست و اگر هست مورخین و دانشمندان اهل سنت هستند که گاهی آن حقایق و وقایع تاریخی را در کتابهایشان ثبت کرده اند و مقصر آنها هستند ثانیا اگر بر فرض شما از اهانت گلایه دارید ما شیعیان علی که در جای جای این کره خاکی به جرم اعتقاد به خاندان پیامبر به دست کسانی که خود را سنی میدانند به خاک و خون کشیده میشوند با چه زبانی شکوه کنیم . ثالثا نه تنها به شهادت تاریخ حسین میدانست که در کربلا به شهادت میرسد که رسول الله و علی صلوات الله علیهماهم در زمان حیاتشان به این وقایع اشاره داشته اند اما آنچه برای این بزرگواران اهمیت دارد حفظ جان نیست بلکه مهمتر از آن حفظ اسلام است که برای این منظور از جان هم باید گذشت و آنچنان صحنه ای در تاریخ آفرید که اسلام را بیمه کرد و می بینیم که شد و اکنون اگر پایمردی شیعه و پیروان ايمه در این عصر و زمانه نبود نه اثری از اسلام بود ونه اثری از من شیعه و توی سنی برادر سنی اگر اسلام و قران در خطر قرار گرفت یادت باشد که حفظ جان امثال ما و شما ها محلی از اعراب ندارد. پس هیچوقت نگو که حسین نا آگاهانه پا به سرزمین کربلا گذاشت یا چرا فاطمه در را بازکرد و از این قبیل استدلال های بی وزن و بی مایه راستی از خودتان پرسیده اید چرا قبر فاطمه پنهان است ؟ چرا تا آخر با ابوبکر از در آشتی در نیامد چرا شبانه دفن شد و چرا ابوبکر به عنوان خلیفه مسلمین توفیق نماز بر آن پیکر مطهر را نیافت و هزاران چرای دیگر؟؟؟ خدا میداند که در قیامت پاسخی در پیشگاه خدا و رسولش ندارید . خدا را گواه میگیرم آنچه را که وظیفه داشتم گفتم . خداوند همه را هدایت کند.

  میلاد_2020 گفت:

  سلام علیکم و رحمت الله و برکاته
  دوست عزیزم من اهل تشیع هستم
  در نظر ما توهین سب و لعن خلفای اهل تسنن چه علنی چه غیر علنی و به هرنحوی حرام است

  این چند شبکه که میگویید تحت نظارت یکی از ایت الله هایی هست که شیعه افراطی است و ما اصلا ایشون رو شیعه نمیدونیم چون باعث تحریک وهابیت شده و باعث ریخته شدن خون مسلمین

  پس بی جهت نگید که شیعیان لعن میکنن که انها ابدا شیعه نیستند

  و به امید اتحاد بلافصل مسلمین جهان
  والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

  مهدی گفت:

  منم شیعه ام و خیلی هم وارد بحث ها نمیشم
  ولی به خداوندی خدا قسم شما دروغ میگی
  من هیئتی ام تو همه هیئتا لعن هست سب هست.
  بچه مذهبیا همین الان تو تهران عمرکشون می گیرن
  با اینکه آقا نهی کرده
  میگن علنی شدنش عیب داره
  همین الان تو اینترنت سرچ کن مراسم عمرکشون سعید حدادیان بببین چند تا گزینه میاد

  اونم تو سایت های معروف نوحه و مداحی

  ناشناس گفت:

  دوست گرامی کسی اون شبکه ها رو تایید نمی کنه
  حتی رهبر انقلاب لعن رو حرام اعلام کردند
  امام خمینی نیز همچنین
  در بین اهل سنت هم هستند کسانی که کارشون تمسخر و سب و آزار هست
  بحث افراطی ها همیشه خارج از بحث بوده است

  حق گو گفت:

  تغییر نظر دادن کاری سنگین و مشکل است ، سر انسان گرم میشود دستهایش عرق میکند و سر تا پای بدنش میلرزد . از اینکه تاکنون راه را اشتباه رفته متعجب و سرگردان است . ولی به مرور زمان و با مطالعات بیشتر خوشحال میشود که تغییر نظر و عقیده داده و بالاخره راهی را که جدیداً در پیش گرفته عاشقانه ادامه میدهد .
  از تغییر نظر و عقیده دادن هراسی نداشته باشید هر آنچه که عقل حکم میکند را انجام دهید . روز قیامت تنها در این دنیا دور به نظر میرسد چون بعد از مرگ ، فرد مرده تا قیامت فاصله ای احساس نمیکند . بیایید جامعه ای را بنا کنیم بدون تعصب ، بدون جانبداری ، بدون توهین کردن . بیایید آنچه را که خداوند گفته انجام دهیم و با قرآن آشتی کنیم . بیایید به غیر از خدا از بنده خدا چیزی نخواهیم ، بیایید برای تمام رفتگان از پیامبر (ص) گرفته تا مرده دیروزی دعای خیر کنیم تا بلکه بعد از مرگمان باشند کسانی که برای ما هم دعا کنند .

  طرفدار واقعیت گفت:

  سلام کار را باید به کاردان سپرد. این اختلاف رو باید علما از بین ببرن    آقا علی یک سوال: من بحث های مذهبی رو دوست دارم بخصوص حرف علمای دو طرف . از حاج اقا دانشمند گرفته تا آقای ملا زاده و و و . بر سر این اختلافا علمای اهل تسنن خواستار فراخوان مناظره زنده تلویزیونی در مقابل تمام مسلمانان دنیا شدند. مناظره ای بر اساس قرآن و احادیث اما از علمای اهل تشیع کسی حاضر به این کار نشده دلیلش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  مبین گفت:

  دوست دارم چهاریارنبی را***ابوبکرعمرعثمان علی را

  ناشناس گفت:

  چهار یار نبی حسن و حسین فاطمه وعلی

  مهدی گفت:

  لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار

  رضا گفت:

  اگه واقعیت را میخواستید بدونید نظرهای منا نشون میدادید .. دیدید از واقعیت فرار میکنید……

  سنت آنلاین گفت:

  source نظرات حاوي توهين منتشر نخواهد شد.

  من بسیار خوش خستم که از ویبسا یت شم این معلومات را حاصل کردم تشکر

  ناشناس گفت:

  خیلی باحال گفتی.من حرف زدن افغان ها را دوس دارم.

  saadat گفت:

  سلام علیکم.میخواستم از مدیر محترم سایت بپرسم که اهل سنت امامان ما شیعیان را به عنوان امام خود قبول دارند؟

  سنت آنلاین گفت:

  go to link وعليكم السلام؛ بله، اهل سنت ائمه‌ي اهل بيت را به عنوان اماماني كه داراي مقام والاي علم، عمل، اخلاص و قرابت و خويشاوندي با پيامبر صلىٰ الله عليه وسلم بوده‌اند، قبول دارند؛ البته تعريفشان از امام با تعريف اهل تشيع فرق مي‌كند.

  وحید گفت:

  باسلام این اولین باره که ازسایت شمادیدن میکنم جای تاسف داره که ما درمناظره هاهمدیگر روخیلی بد موردخطاب قرارمیدیم.اولاهمه ما انسان هستیم وبعدمسلمان ثانیا بحثهای تاریخی که چراخلیفه اول اون کارو کرد یا فلانی این کارو کردبجزآب توآسیاب دشمن ریختن کاری نیست.ثالثااگه بحثی هست درمورد اعتقادات ماست که باهم فرقهای اساسی داریم.مثلاهمه میگیم توحیدیعنی خدا یکی است.اما تعریف ما از توحید باتعریف اهل سنت زمین تا آسمونه.شمابه جسم بودن خدااعتقاد دارید البته این روصراحتانمی گید.می گیدخدادر قیامت قابل مشاهده است واین یعنی خداجسم است.شایدبگید دیدن درقیامت بااین دنیافرق میکنه ولی خدامجردتامه.واون دیدنی که امام اول ما میگه باچشم دله.اهل سنت هیچ بحثی در این باره ناره واصلا نه فلسفه دارن نه عرفان.وجناب محی الدین عربی درسته مقلدامام شافعی بوده ولی نه اشاعره بوده ونه معتزله فقط به دلیل تقیه درفروع دین مقلدامام شافعی بوده وکسان دیگری همچون مولانا و…درسته چندحرف هم در تمجیدخلافا گفتن ولی دلیل سنی بودن نیست.امادر موردحرف مولاعلی درمورد خلافت بی ارزش بودن دنیاست نه خود مقام خلافت.که امامت وخلافت افتخار است.همه شما برادران سنی رو از ته دل دوست دارم چون اعتقادشیعه این شعر:به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست عاشقم برهمه عالم که همه عالم ازاوست.در پناه خدا باشید

  وحید گفت:

  باسلام این که در قرآن آمده الله نورالسموات والارض یا خدا هم ظاهر است هم باطن هم اول است هم آخر.وسوال آخر عرش خدا کجاست که این همه قرآن به اون اشاره میکنه؟

  سلام گفت:

  فقط زحمت بکش کتابای خودتونا بخونید متوجه میشید.

  در غدیر پیامبر صلوات الله علیه و اله وسلم چه فرمود.؟؟؟؟؟

  عمر در تاریخ اسمش باقی خواهد ماند!!!

  سعيد گفت:

  آقاي سلام!
  ما كه كتاب‌هاي خودمون را خونديم شما كتاب‌هاي خودتان را بخونيد.
  نام عمر در تاريخ ماندگار شده و خواهد بود.
  عمر كرد اسلام را آشكار بياراست گيتي چو باغ بهار

  بهنام گفت:

  بابا کتاب مدرستون رو نمیگه صحیین رو بخونید صحیح مسلم و صحیح بخاری همه اسناد ما از کتب شماست چطور میگید که ما خوندیم اشتباهی کتاب داستان به خرد شما دادن

  محمود گفت:

  اقا ما نفهمیدیم داستان چیه ؟!!!!!!!!!

  عمار گفت:

  قابل توجه کسانی که مدام می گویندنباید باهمدیگر اختلاف داشته باشیم این درست نباید متفرق بشیم همه دوست دارند مسلمانان یکپارچه باشندولی این دلیل نمی شود برای حفظ وحدت نباید امر به معروف ونهی از منکر داشته باشیم كسی که به نام اسلام از مردم پول می گیرد به ناموس مردم تجاوز می کند به اصول دین اضافه می کند به ناموس پیامبر رحم نمی کند انسانهارا شریک خداوند قرار میدهند اوقات نماز را تغییر می دهند و…را باید بیدار کرد ومتذکر شد واین کار ناقض وحدت نیست بلکه همان امر به معروف ونهی از منکر است که الله متعال به آن دستور فرموده اند

  سلام گفت:

  مگه حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم نفرمود صلوات بر من بدون آل من

  پیغمبر ، ابتر است و هر گز اینگونه بر من صلوات نفرستید؟؟؟؟!

  چرا شما خلافش را انجام میدهید؟؟؟ این توهین به رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم نیست؟؟؟!!

  لطفا جواب سوالما بد ید

  ….

  الهم عجل لولیک الفرج

  سلام گفت:

  جناب سعید

  فقط اینا بگم که محرم پارسال یه نفر سنی که تازه شیعه شده بود داخل مجلسی اینا گفت ….. بد نیست از ابو حنیفه و …. بخونی . اگه خواستی سندشا برات میارم.. ولی مطمین باش محکوم میشی….

  الهم عجل لولیک الفرج

  سلام گفت:

  جناب سنی
  هر آیه ای شان نزول دارد … شما با نظر خودت تفسیر میکنی؟؟؟ قرآن بدون مفسر میشود؟؟؟ عقل انسانها ، غیر معصوم، توانایی درکش را دارد؟
  لطفا به شان نزول آیه نه در کتاب های شیعه بلکه در کتابهای خودتون مراجعه کنید../
  یا علی مدد
  اللهم عجل لولیک الفرج

  اسلام ناب گفت:

  این مزخرفات برای گول زدن شماهاست.تا با این طریق بتونن قرآن را هر جوری خواستن تو ذهن شما فرو کنند.آیات قرآن بسیار روشن و واضح هستند و تفاسیر معتبر اسلامی هم که از اهل سنت است بهترین تفاسیر هستند.ولی شما از قرآن میترسید و پناه میبرید به تفسیر های دروغین که معنی آیات رو عوض کنید.ولی نمیدونید که آتش جهنم رو برای خودتون شعله ور تر میکنید.

  دوست دار اهل سنت گفت:

  من تمام برادران اهل سنت را دوست دارم- اگر شما عزیزان واقعا اعتقاد قلبی دارید که دختر پیامبر شهید نشد و ظلمی در حقش نشد بیاید همگی با هم بگوییم لعنت بر قاتلین و ظالمین خاندان نبوت.

  ناشناس گفت:

  نه یکباربلکه هزاربار تمام سنی ها میگویند

  جان فدای عمرفاروق(ع) گفت:

  جانم ومالم وشرفم فدای سرورم عمر ابن خطاب (ع)…حضرت امیرالمومنین سیدنا امام عمرابن خطاب علیه السلام بزرگ ترین وافضل ترین انسانها است البته جدا از رسو ل الله(ص) این راهم یهودی وهم نصارا می داند بس لطفا نام معظم وکبیر سرورمان امام عمر(ع) را بردهن هر ناکسی نزارین ممنون………..بسر کردستانی

  سربلند گفت:

  الهی ما هم امیدواریم

  بهنام گفت:

  قرآن رو هم قبول نداری خدا در قرآن فرمود ولا تتخذوا الیهود و نصاری
  شما اگه خدا رو قبول داشتید قرانش رو احترام میذاشتید آیه اکال دین رو به چشم میکشیدید حیف که با تسنن بحث کردن وقت تلف کردنه شما تسنن فقط میگین بدوش کار ندارین نر هستش یا ماده

ارسال نظرات بسته شده است.
http://augustform.com/quality-of-life-essay/ Quality Of Life Essay سایت شیخ الحدیث مولانا حسين پور مدیر مدرسه علوم دینی عین العلوم گشت