شما اینجا هستید: خانه / باشگاه انديشه / جهاد نکاح؛ افسانه یا واقعیت؟!

جهاد نکاح؛ افسانه یا واقعیت؟!

jihadnekahسنت آنلاین: معروف است که «الحَرْبُ خُدْعَهٌ»؛ جنگ، فریب‌کاری است. انسان در جنگ از هر وسیله‌ی ممکن برای سرکوب نمودن طرف مقابل و تضعیف کردن او استفاده می‌کند. هنگامی که به یأس و ناامیدی می‌رسد، دست به هر نوع فریبکاری و اتهام می‌زند؛ الغریق یشتبث بکل حشیش. جنگ در سوریه نیز از این قاعده مستثنا نیست؛ این بار دشمنان، جنگ را به سمت دیگری سوق دادند و با جعل عنوان “جهاد نکاح” و تهمت زدن مسلمانان به آن خواستند همان‌گونه که خود رسوایند، مسلمانان را نیز بدنام کنند و سرپوشی بر جنایات این جنگ بگذارند تا ذهن جهانیان از زنان و کودکان مظلوم سوریه منحرف شود.

جهاد نکاح چیست

تعریفی که از جهاد نکاح ارائه می‌دهند، ازدواج چند ساعته‌ای است که جنگجویان برای فرونشاندن غرایز جنسی خود انجام می‌دهند تا با روحیه‌ی بیشتری به جنگ ادامه دهند. از برخی جوانب به ازدواج موقت یا صیغه ـ که اهل تشیع بدان معتقداند ـ مشابه است و حتى سایت شبکه‌ی خبر از آن به عنوان: “مفتی سعودی‌ها به تروریست‌ها اجازه ازدواج موقت داد” یاد کرد.

منشأ جهاد نکاح

می‌گویند: این فتوا را محمد العریفی از دعوتگران مشهور عربستان و عضو اتحادیه علمای جهان اسلام داده است. عکسی از این فتوا از صفحه‌ی تویتر منسوب به او منتشر شده است. عریفی و اطرافیانش وجود چنین فتوای مضحکی را به شدت رد کرده‌اند. عریفی گفته است: او به طور مطلق اجازه‌ی چنین ازدواجی را نداده است و حساب توییتر او چنین فتوایی را منتشر نکرده و آن‌چه منتشر کرده‌اند، ساختگی است و صدور چنین فتوایی از هر انسان عاقلی محال است چه برسد به طالب علم شرعی. وی افزوده است: برخی شبکه‌های مخالف اهل سنت که علمای آنان را هدف گرفته به جعل چنین شایعاتی بر ضد آنان پرداخته‌اند.

البته در این باره یک جای کار نیز می‌لنگد: توییتی که به او منسوب کرده‌اند که فتوای جهاد نکاح را صادر کرده است، دارای ۱۸۲ کاراکتر است در حالی که در یک توییت بیش از ۱۴۰ کاراکتر نمی‌توان به کار گذاشت!

برخی از روزنامه‌های عربی، وقتی از انتساب فتوای جهاد نکاح به شیخ العریفی عاجز شدند، به جای اینکه بر دروغ بودن «فتوای جهاد نکاح» اعتراف نمایند، از آن به عنوان «فتوىٰ مجهوله المصدر» (فتوایی که منبع مشخصی ندارد)، یاد کردند.

حتى شایع شده است که زنان تونسی بیشترین استقبال را از این فتوا داشته‌اند و زمانی که اعتراضات حامیان اخوان‌المسلمین در مصر شروع شد، گزارش‌هایی بر پایه یک پست فیسبوکی کاملاً‌ مشکوک مخابره شد که این بار زنان هوادار اخوان‌المسلمین خود را آماده جهاد جنسی می‌کردند. در ایران نیز بسیاری از سایت‌های افراطی و شبکه‌های ماهواره‌ای چنین اتهامی را به زنان اهل سنت سیستان و بلوچستان وارد کرده بودند که واکنش تند علمای بزرگ این منطقه را به دنبال داشت.

افسانه یا واقعیت

به نظر می‌رسد هیچ‌گونه مدرک واقعی دال بر صدور چنین فتوایی چه از سوی عریفی و چه از سوی دیگر علما وجود ندارد. یک روزنامه فرانسوی طی مطلبی وجود اقدامی تحت عنوان “جهاد نکاح” در سوریه را به شدت تکذیب کرده و آن را “اختراع رسانه‌های وابسته به نظام حاکم در سوریه” دانست؛ روزنامه‌ی لوموند هم‌چنین با اشاره به داستان “روان قداح” که موجی از خشونت موافقان و مخالفان رژیم سوریه را به دنبال داشت، خاطرنشان می‌کند: این اقدام برخلاف خواسته نظام بشار اسد نتیجه داد، به طوری که ساختگی بودن و دروغ‌پردازی رسانه‌های این رژیم در خصوص ادعای جهاد نکاح آشکار شد.

لورن وولف، مدیر پروژه «زنان تحت محاصره» که مسؤولیت مطالعه موارد آزار جنسی زنان در جنگ‌های قرن بیستم به بعد را به عهده دارد، تأکید می‌کند که مؤسسه متبوعش طی یک سال اخیر دسترسی مستقیم به درون سوریه نداشته است، اما تا آنجا که بررسی آنها درباره‌ی‌ شایعات مربوط به جهاد نکاح نشان می‌دهد، آنها مستقلاً هیچ مدرک محکمی در این باره پیدا نکرده‌اند.

روث مایکلسون نویسنده و خبرنگاری که مدتی هم طی سپتامبر ۲۰۱۲ درون سوریه بوده،‌ کسی است که وسیعاً ‌درباره‌ی سوء استفاده‌های جنسی در این جنگ نوشته است، با این حال او نه تنها درباره‌ی‌ صحت این شایعه بشدت تردید می‌کند، بلکه انتشار وسیع این داستان را در واقع مدیون چندین جنبه نژادپرستانه و تفکر به اصطلاح شرق‌شناسانه (اورینتالیسم) مستتر در آن می‌داند.

ارتش آزاد و جبهه النصره نیز وجود چنین چیزی را رد کرده و اعلامیه‌های ساختگی یا دسیسه خوانده‌اند؛ ارتش آزاد گفته: این به تمام معنا زناست و جهاد شمرده نمی‌شود.

جو سازی پوشالی رسانه‌ها

نبود شواهد و مدارک دال بر چنین داستانی، مانع از آن نشده است که بسیاری از رسانه‌ها این تیتر خبری را روی هوا نقاپند، آن را بسط ندهند و در اخبارشان به کار نگیرند. این خبر مثل تمام خبرهایی که در آن به موضوعات جنسی درباره‌ی مسلمانان پرداخته می‌شود، با استقبال گرم و گسترده‌ی مطبوعات آمریکایی مواجه شد. در این میان برخی رسانه‌های افراطی سوری و ایرانی هم از قافله عقب نماندند و خبر جهاد نکاح را بدون تحقیق پراکندند.

ماجرای جهاد النکاح، یادآور تاریخچه‌ای است مملو از فتاوای غلط تفسیر شده (مثل فتوای دروغین درباره‌ی‌ی شکل غیر اخلاقی برخی میوه‌ّها)، سطح تحقیق پائین و شلخته‌کاری خبرنگار و عکس‌العمل عجولانه در انعکاس خبر (مثل خبر دروغین شهر زنانه در عربستان، ماجرای غیر واقعی عروسی کودک در یمن، داستان پسری که به خاطر زیبایی از عربستان اخراج شد)، و در مجموع اعتیاد و علاقه عجیب و غریبی که به موضوع مسلمان‌ها و امور جنسی وجود دارد.

اینها مشخصاً به این تصویر دامن می‌زنند که زنان مسلمان چیز یک بار مصرفی هستند، صرفاً برای میل سیری‌ناپذیز مردان‌شان، و همچنین فردیت و اراده‌ی زنان مسلمان را مخدوش کرده و آنان را به عنوان کنیزان مطیع اراده مردان به تصویر می‌کشند.

روث مایکلسون می‌گوید: «نخستین چیزی که بعد از دیدن این خبر توجهم را جلب کرد این بود که رسانه‌های غربی دیگر مدت‌هاست خسته شده‌اند از انتشار اخباری شبیه به: فلان زن پناهنده مجبور به ازدواج با همان مرد خلیجی شد و بعد مورد سوء استفاده قرار گرفت، این یکی اما نوید بخش موج جدیدی از اخبار است. انگار همیشه باید در میان تیترهایشان خبری از مردان عرب تشنه‌ی امور جنسی و زنان مورد سوء استفاده واقع شده، قرار داشته باشد. این اخبار مذکور هم برایشان نسخه‌ی دوم همان قبیل خبرهاست.»

هر وقت موضوع به امور جنسی و مسلمانان مربوط می‌شود، رسانه‌های بین‌المللی خیلی عجولانه رفتار میکنند و بسیار مشتاق‌اند نشان دهند که مسلمین (و به طور کلی‌تر، همه نژاد قهوه‌ای پوست‌ها!) آن‌قدر تحت فشار جنسی شدیدی قرار دارند که به ناچار با انواع انحرافات جنسی رو آورده‌اند (برای مثال این و این و این) و همیشه هم زنانشان هزینه‌ی این انحرافات را می‌پردازند.

«س.ک.س» و «جهاد» دو کلمه کلیدی هستند که برای مخاطب این رسانه‌ها بسیار حساسیت برانگیز بوده و بالطبع اخبارشان «کلیک برانگیز» است و لذا بازار خیلی خوبی در راسته‌ی خبرفروش‌ها دارند و بنگاه‌های خبری به‌خوبی این را می‌دانند.

آیا در فقه اسلامی واژه‌ای به نام جهاد نکاح وجود دارد

برخی استدلال فتوا دهندگان را از حدیث صحیح بخاری (۴۶۱۵) استدلال کرده‌اند که عبدالله رَضِیَ اللهُ عَنْهُ می‌گوید: «کُنَّا نَغْزُو مَعَ النَّبِیِّ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ وَلَیْسَ مَعَنَا نِسَاءٌ، فَقُلْنَا: أَلَا نَخْتَصِی؟ فَنَهَانَا عَنْ ذٰلِکَ، فَرَخَّصَ لَنَا بَعْدَ ذٰلِکَ أَنْ نَتَزَوَّجَ المَرْأَهَ بِالثَّوْبِ»؛ ما همراه پیامبر صَلَّىٰ اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ جهاد می‌کردیم و زنان همراهمان نبودند. ما گفتیم: آیا خود را اخته نکنیم؟ آن‌حضرت صَلَّىٰ اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ ما را از آن منع فرمود و پس از آن به ما اجازه داد که در عوض یک دست لباس با زنی ازدواج کنیم.[۱]

این حدیث مربوط به اوایل اسلام است که در آن زمان ازدواج موقت (صیغه) جایز بود؛ اما بعدها منسوخ شد و این منسوخیتش به اجماع امت تا ابد باقی ماند؛ چنان‌که در صحیح بخاری (۴۲۱۶) به روایت حضرت علی کرَّمَ اللهُ وجهَهُ آمده است: «أَنَّ رَسُولَ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ نَهَى عَنْ مُتْعَهِ النِّسَاءِ یَوْمَ خَیْبَرَ، وَعَنْ أَکْلِ لُحُومِ الحُمُرِ الإِنْسِیَّهِ»؛ همانا رسول خدا صَلَّىٰ اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ در روز خیبر از صیغه‌ی زنان و خوردن گوشت خر اهلی منع کرده است.

و نیز پیامبر صَلَّىٰ اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ به هنگام غزوه‌ی تبوک فرمودند: «هَدَمَ – أَوْ قَالَ: حَرَّمَ – الْمُتْعَهَ: النِّکَاحُ، وَالطَّلَاقُ، وَالْعُدَّهُ، وَالْمِیرَاثُ.» (رواه ابن حبان وصححه الألبانی وقال الذهبی فی التلخیص: إسناده صحیح)؛ ازدواج؛ یعنی نکاح و طلاق و عده و میراث، صیغه را از بین برده ـ یا فرمود: حرام کرده ـ است؛ چون در ازدواج موقت این‌ها وجود ندارند.

لذا استدلال از حدیث منسوخ جایز نیست. بنابراین ازدواج موقت به نزد اهل سنّت تحت هیچ شرایطی ـ چه جهاد باشد، یا حالت تحصیل، سفر و… ـ جایز نیست؛ و با هر نامی که باشد، حرام است و زنا محسوب می‌شود. اصل جهاد بدین خاطر است که دین زنده شود و یکی از اهداف جهاد، از بین بردن زنا است نه این‌که به زنا جنبه‌ی شرعی ببخشد. پس، از انحراف جنسی در جنگ نه تنها نیروی مجاهدان بیش‌تر می‌شود، بلکه این خود نوعی انحطاط است و مبارزان را به شکست می‌کشاند.

پیامبر اسلام صَلَّىٰ اللهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ نسبت به شرکت زنان در جهاد فرمودند: «جِهَادُکُنَّ الحَجُّ» (صحیح بخاری: ۲۸۷۵)؛ جهاد شما حج است. نه اطفای غریزه‌ِ‌ی جنسی مجاهدان!

افتراپردازان تنها وهابیت را نشانه نگرفتند؛ بلکه صراحتاً  اهل سنّت و به طور کلی دین مبین اسلام را زیر سؤال بردند تا علمای آنان را دروغ‌گو جلوه داده و از اعتبار و محبوبیتشان بکاهند و بدین وسیله آتش اختلاف را در میان مذاهب اسلامی شعله‌ور کنند. آنان صراحتاً به زنان اهل سنت تهمتی را وارد کردند که سزایش را نزد پروردگارشان خواهند چشید؛ زنان تونسی، مصری و بلوچ ـ و حتى اهل سنّت سوریه ـ هرگز وهابی نبوده و نیستند و آنان جزو پیروان چهار مذهب اهل سنّت ـ و بیش‌تر حنفی، مالکی و شافعی ـ می‌باشند. شاید هدف برخی پیدا کردن رد پایی برای ازدواج موقت در میان اهل سنّت باشد تا آن را شرعی‌تر جلوه دهند. 

متأسفانه بزرگ‌ترین بهتان در این باره که هیچ عقل سلیمی آن را برنمی‌تابد، این است که ازدواج با محارم و زنان شوهردار را هم در جهاد نکاح داخل شمرده‌اند؛ «سُبْحَانَکَ هٰذَا بُهْتَانٌ عَظِیمٌ». این امر واقعاً خود دلیل بسیار بزرگی بر افسانه و دروغ بودن جهاد نکاح است که با اصل قرآن و سنّت در تضاد است.


[۱] این روایت در تهذیب الأحکام، طوسی (۷/۲۵۱)؛ الاستبصار (۳/۱۴۲)؛ وسائل الشیعه، حر عاملی (۴/۴۴۱) نیز آورده شده است؛ شیخ الطائفه ابوجعفر محمّد بن الحسن طوسی از علمای شیعه برای استدلال به جواز متعه نیز این روایت را در التبیان آوده و محقق حلی در الرسائل التسع و محمّد طاهر قمی شیرازی که در کتاب الأربعین فی إمامه أئمه الطاهرین نیز این روایت را به همین منظور آورده‌اند!

منابع: مشرق نیوز؛ الرأی؛ ویکی پدیا؛ شبکه خبر؛ أنباء موسکو؛ ناظران (خبرگزاری فرانسه).

 

۲۱ نظر

 1. (إِنَّ الَّذِینَ جَاءُوا بِالْإِفْکِ عُصْبَةٌ مِنْکُمْ ۚ لَا تَحْسَبُوهُ شَرًّا لَکُمْ ۖ بَلْ هُوَ خَیْرٌ لَکُمْ ۚ لِکُلِّ امْرِئٍ مِنْهُمْ مَا اکْتَسَبَ مِنَ الْإِثْمِ ۚ وَالَّذِی تَوَلَّىٰ کِبْرَهُ مِنْهُمْ لَهُ عَذَابٌ عَظِیمٌ) [سوره النور : ۱۱]. طبق نص صریح آیه یقینا کسانی که چنین اتهام بزرگی را وارد کردند دچار عذاب بزرگی خواهند شد. اهل سنت نگران نباشید این برای شما بهتر است.

   
 2. عبد مخلَص الله

  فرمان الله در آيه 34 و 35 نساء فقط « أَن تَبْتَغُوا بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ » (براي نگهداري نه زنا كاري) است لذا غير ازدواج مقرر الله به هر اسمی باشد برخلاف فرمان الله در آيه که همانند شيطان صفتان قوم لوط فرمان الله بر ازدواج با زنان را (که بوسيله لوط مانند قرآن ابلاغ شده بود) همچون شيطان اوليه در فريب آدم تبديل کرده بودند

   
 3. توییتی که به او منسوب کرده‌اند که فتوای جهاد نکاح را صادر کرده است، دارای ۱۸۲ کاراکتر است در حالی که در یک توییت بیش از ۱۴۰ کاراکتر نمی‌توان به کار گذاشت!

  احسنت خیلی از عبارت بالا خوشم اومد
  دروغگو ها را خداوند رسوا میکند.

   
 4. واقعا تكليف خودتون رو مشخص كنيد.آيا وهابيت وجود دارد يانه؟اگر وجود دارد برگرفته از فقه اهل سنت هست يا نيست؟آيا تروريستهايي كه در سوريه هستند واز همه جاي جهان سرازير شده اند به سوريه اهل سنت هستند يا وهابي؟آيا جنايتهاي آنها را بايد به نام وهابيت گذاشت يا اهل سنت؟اين همه جنايتها وهتك حرمتها در سوريه نسبت به مردم ازجمله مثله كردن مسلمانان ونبش قبر بزرگان اسلام را بايد به نام كه نوشت؟اين همه زنان عريان وبدنام وبي حجاب در ميان گروههاي معاند براي چه كاريست(البته اگر نگوييد اين هم توطئه بر عليه جبهه معارضين هست)؟اينكه در بعضي از مناطق سني نشين ايران بر روي ديوارها شعار مرگ بر بشار اسد نوشته شده به چه معنيست؟اگر نشان دهنده دفاع از اسلام ومسلمين در برابر اسد هست&پس اين مدافعين اسلام وقتي صدام-مبارك-قذافي-آل خليفه و در راس آنها اربابشان اسراييل بر عليه مسلمانان جنايت ميكردند كجا بودند وچرا شعاري بر عليه انها نوشته نشد؟(اگر واقعا اهل اطلاع رساني حرفه اي و حق گويي هستي يا به اين سوالات من پاسخ بده يا اينكه انرا منتشر كن كه ساير دوستان خواننده جواب دهند.)

   
  • ادانشجو متاسفم که گول اخبار دروغین را خورده ای و ان را انتشار می دهی اولا” وهابیتی وجود ندارد وشما مکارها سنی ها را به نام وهابیت می کوبید دوما”اینکه شما شعار مرگ بر امریکا یا اسراییل میدهید هنر نکردید اگر مرد عمل باشید قابل ستایش است کما اینکه در طول تاریخ نه خاکی برای مسلمین فتح کردید ونه مسلمین را از زیر ظلم نجات دادید باکه به مسلمین ظلم کردیدتنها شعار تو حالی سرمی دهید بله سنیان بودند که بیت المقدس را دوبار ازاد کردند سنیان بودند که در افغانستان وعراق با امریکا روبروشدند وجهاد کردند سنیان بودندهنوز در فلسطین با اسراییل جهاد میکنند شما چه کاری برای مسلمانان انجام دادید بجز اینکه اسلام را زیر سوال بردید جهاد را زیر سوال بردید بله قران یکی از صفات جهادگران را این می داند که از سرزنش هیچ سرزنشگری نمی ترسند ایا کشتار زنان وکودکان وبی گناهان را در سوریه نمی بینی ایا کشتن بیش از صدهزار ادم توسط حکومت شیعی اسد وجدان شما رو بیدار نکرد که بازهم از این جانی حمایت میکنید …

    
   • 1- حمایت از صدام رو جواب ندادی ؟! چرا ؟؟؟
    2- اگه حمایت های ما نبود الان نه غزه ای بود و نه لبنان و نه سوریه
    3- ما از اسد حممایت نمی کنیم و از مخالفین هم حمایت نمی کنیم , در انتخابات سوریه همه چیز را به مردم واگذار می کنیم
    4- ببین تعداد حجاج ایرانی در طول سال چقدره و محاسبه کن که چه کمکی به اقتصاد کشور دوست و بردار و مسلمان ما عربستان می کنه
    اتحاد عربستان و اسراییل که بماند ….
    ضمنا الان با اسد جنگ می کنید اما جرات ندارید با اسراییل بجنگید , اگه همه مسلمونا یه لیوان آب روی اسراییل می ریختن که سیل اسراییل رو می برد …
    و …

     
    • خوب شما آب بریزیدشما که جرات دارید بفرمائید این گوی این میدان چرا شعار-شروع کنید ما هم پشت سرآمدیم

      
    • مثل اینکه تازه از خواب پریدی میدونی مسلمانان فلسطین سنی هستند فتح .حماس اهل سنت هستند که در برابر اسرائیل می جنگند از طرف دیگه جنگهای شش روز حکومت های عرب که همه سنی بودند هرچند شکست خوردند اما جنگیدند موشکهایی را که صدام به اسرائیل پرتاب کرد فراموش کردید تقصیر نداری اخه تو ایران سانسور می کنند از طرف دیگر حمله صدام به ایران اشتباه بود اولا من ایرانی ام وحمله صدام را محکوم میکنم کما اینکه اهل سنت ایران در مقابله با صدام به جنگ رفتند

      
 5. از برادر منصور می خواهم با دوستانش به غزه برود و بدون شعار واز روی واقعیت با اسراییل مبارزه کند و فیلم هایش را برای ما بی عملان بفرستد شاید متنبه شویم

   
 6. مسجد الاقصی و قدس در دل محمد مرسی
  رائد صلاح: حل موضوع قدس یکی از برنامه‌های دکتر مرسی بود و ارتش علیه او کودتا کرد تا صهیونیست‌ها را راضی نگه دارد.
  استاد رائد صلاح رئیس جنبش اسلامی در داخل اسرائیل گفت: رئیس مرسی همواره با من در تماس بود تا از اخبار و اوضاع مسجد الاقصی اطلاع حاصل نماید، آن بزرگوار علی رغم مسؤولیت‌های سنگینی که بر دوشش بود و سنگ‌اندازی هایی که از طرف بدخواهان می‌شد باز از قدس و مسجدالاقصی غافل نبود. استاد صلاح که در برنامه‌ی “بلا حدود” شبکه‌ی الجزیره سخن می‌گفت با ذکر این نکته که در دوران یکساله‌ی زمامداری محمد مرسی، گام هایی اساسی در خدمت و دفاع از قدس در آستانه‌ی تحقق بود که به حل بحران آن بسیار نزدیک شده بودیم. وی خاطرنشان کرد: کودتای تروریستی علیه رئیس مرسی در واقع کودتا علیه مسجدالاقصی و قدس بود. همچنین این دعوتگر خستگی‌ناپذیر جهان اسلام اظهار داشت: در دوران حکمرانی رئیس مرسی بارها جهت افتتاح پروژه‌های مرتبط با قدس شریف به کشور مصر فراخوانده شدم، حال اینکه پس از روی کارآمدن کودتاچیان از رفتنم به آن کشور ممانعت به‌عمل می‌آید. صلاح همچنین گفت: یکی از برنامه‌های دکتر محمد مرسی این بود که نسلی نو از خطیبان جوان تربیت و آموزش دهد که روحیه‌ی جهاد و مبارزه در مردم مصر و منطقه را جهت آزادسازی مسجدالاقصی از اشغال، تقویت نموده و عنایت بیشتر به مسأله‌ی قدس را در آنان احیا یا ایجاد نماید.
  لینک منبع عربی: اخوان آنلاین/ لینک منبع: پایگاه اطلاع رسانی اصلاح

   
 7. من واقعا برای ایرانیان متاسفم که به چنین شایعه بزرگی دامن زده اند،
  اگرقرار باشد نیرنگی به نام جهادالنکاح باشد به اعتقاد خود شیعیان باز می گردد چرا که این شمایید که صیغه و عقد موقت را جایزمی دانید و بر خلاف سخن رسول خدا که آن را منع کرده ،عمل می کنید وگرنه دامن اهل سنت و جماعت عاری از این زشتی ها و پلیدی هاست .
  ازخداوند طلب بخشش ومغفرت کنید که چنین تهمت بزرگی را به عالم گرانقدر اسلام وارد ساخته اید.
  خداوند همه مارا ببخشاید

  ومن الله توفیق

   
 8. سلام خدمت تمامی مسلمانان جهان شیعه وسنی . اینهایی که دارن توی سوریه این فجایع انسانی رو بوجود میارن نه تنها اهل سنت نیستن بلکه پیرو هیچ دین اسمانی هم نیستن به همه برادر خواهرهای خودم باید بگم شما نباید گول این فتنه ها رو بخورید صهیونیزم توی چندین جبهه داره فعالیت میکنه که یکی از اونها تفرقه انداختن بین شیعه سنی یه…. یه روز توی عراق توی مسجد شیعیان یا بارگاههای امامان بمبگذاری میکنه چند روز بعد توی مسجد اهل سنت بعد شروع میکنه به تبلیغ که شیعیان به تلافی این بی حرمتی یا بمب گذاری به مسجد یا محلهای سنی نشین حمله انتهاری کردن با این حربه ها مسلمونها به جون هم میفتن و ناخود آگاه جمعیت مسلمونها رو کاهش میده چون ترس اونها از مسلمون شدن درصد بالایی از شهروندای کشورهاشونه… یه روز شعار میدن فرزند کمتر زندگی بهتر از اون طرف داروهای ضدبارداری رو به قیمت مفت به ایران وارد میکنن که زاد و ولد کمتر بشه و…. از اون طرف یهودی های کل دنیا رو میخوان جمع کنن توی فلسطین تا بتونن جمعیتشون رو افزایش بدن و…. خلاصه داداشهای گلم نه اهل سنت واقعی نه شیعه از این تفرقه ها سود میبره شما هم سعی کنید آب به آسیاب دشمن نریزید….یاعلی

   
 9. برادر من
  متاسفانه اهل سنت تنها خود شان را مسلمان می دانند و با زورگویی تمام ادعا می کنند: همه فرقه های اسلامی متعه را حرام می دانند در صورتی که :
  – اولا مذهب اهل بیت(ع) آن را بر پایه قرآن و حدیث و روایات ائمه شیعه جایز می دانند؛
  – ثانیا چطور فتوای علمای مثل ابوحنیفه و مالک و شافعی و حنبل درست و جزء دین است اما فتوای ائمه شیعه مثل امام صادق(ع) و امام باقر (ع) و ائمه دیگر که امامان شما به شاگردی شان افتخار می کردند، نمی تواند جزء دین باشد؛
  ثالثا : بر خلاف فرمایش شما که به روایاتی استناد کرده ای، برخی روایات صحیح اهل سنت هم به این تصریح دارند که جواز متعه نساء بواسطه رسول الله (ص) نسخ نشده است مثل این روایت در صحیح مسلم: 2497 – حَدَّثَنِي مُحَمَّدُ بْنُ رَافِعٍ حَدَّثَنَا عَبْدُ الرَّزَّاقِ أَخْبَرَنَا ابْنُ جُرَيْجٍ أَخْبَرَنِي أَبُو الزُّبَيْرِ قَالَ سَمِعْتُ جَابِرَ بْنَ عَبْدِ اللَّهِ يَقُولُاكُنَّا نَسْتَمْتِعُ بِالْقَبْضَةِ مِنْ التَّمْرِ وَالدَّقِيقِ الْأَيَّامَ عَلَى عَهْدِ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَأَبِي بَكْرٍ حَتَّى نَهَى عَنْهُ عُمَرُ فِي شَأْنِ عَمْرِو بْنِ حُرَيْثٍ
  رابعا من متوجه شدم شما نه سنی که وهابی هستید که میان تسنن و وهابیت فرق و تفاوت نمی گذارید و گرنه از کتابهای زیادی که علمای اهل سنت در رد وهابیت نوشته یا هشدارهایی که علمای الازهر مصر در باره خطر وهابیت می گویند ،‌متوجه می شدی که وهابیت مذهب یا دینی غیر از تسنن است
  خداوند همه را هدایت کند

   
 10. اگر به آنچه نوشته اید که حضرت پیامبر(ص) فرمود: جهادکن الحج ، باور دارید ، پس در مورد زنانیکه در سوریه رفته و با نظام سوریه جنگ می کنند و حتی برای خود گردان مخصوص دارند چه می گویید؟ شما خیال می کنید وقتی سر خود را زیر برف کردید و ادعا کردید، دیگران شما را نمی بینند؟

   
 11. سلام دوستان
  خوب این هم اسلامه دیگه
  چون شما قبولش ندارید غلطه اونها که میگن کارشون درسته برای سرنگونی بشار اسد هرکاری حلاله
  شما می گید غلطه توریست ها هم شما ها رو قبول ندارند

   
 12. سبحان الله «سُبْحَانَکَ هٰذَا بُهْتَانٌ عَظِیمٌ». بدون شک که بهتان عظیمی است مسلمانان و مجاهدین مخلص و پاکباز این سخن پلید شما مبرا و پاک است از الله سبحانه وتعالی بترسید و پس صادقین تهمت مبندید و مسلمانان جهان را منحرف نکنید از الله سبحانه وتعالی بترسید!!!
  اگر ایمان دارید؟؟؟؟؟

   
 13. سبحان الله «سُبْحَانَکَ هٰذَا بُهْتَانٌ عَظِیمٌ». بدون شک که بهتان عظیمی است مسلمانان و مجاهدین مخلص و پاکباز این سخن پلید شما مبرا و پاک است از الله سبحانه وتعالی بترسید و پس صادقین تهمت مبندید و مسلمانان جهان را منحرف نکنید از الله سبحانه وتعالی بترسید!!!
  اگر ایمان دارید؟؟؟؟؟

   
 14. سلام به همه ی برادرا و خواهرای شیعه و اهل سنتم
  من فک میکنم اسلامی که تو کشور ما دین رسمی اعلام شده سیصدو شصت درجه با اسلام واقعی فاصله داره!
  من خودم شیعه هستم اما چیزی ک عقلم میگه اینه که متعه فرقی با زنا نداره و تعجب میکنم همچین دستوری حلال اعلام شه-اما در مورد این حرف و حدیثا که تو شبکه های اجتماعی پخش میکنن فقط برا اینه که ماها رو به جون هم بندازه،بیاین یکم عاقلتر باشیم…

   
 15. خبرگزاری فارس چگونه اخبار سوریه را تحریف می کند؟
  به گزارش پارسینه، در یک سال اخیر اخبار فراوانی درباره “جهاد نکاح” در رسانه های سوری و ایرانی منتشر شده است. فصل مشترک این دست از خبرها، ماجرای دختران مسلمانی است که گروه گروه و برای انجام عمل جنسی با نظامیان مخالف بشار اسد به سوریه می روند.

  با این حال، کارشناسان رسانه می گویند که بخش مهمی از این اخبار از اعتبار و سندیت کافی برخوردار نیست و ساخته و پرداخته برخی رسانه های خاص است. مدتی پیش عکس یک دختر عربستانی در سایت ها منتشر شد و گفته شد که او برای جهان نکاح به سوریه رفته است. در حالی که چند روز بعد ساختگی بودن این خبر برملا شد.

  در آخرین نمونه، خبرگزاری فارس در اقدامی صریح به تحریف یک خبر از رسانه های بیگانه دست زده است تا به مخاطبان خود بقبولاند که “جهاد نکاح” در سوریه وجود دارد
  این خبرگزاری در خبری با عنوان “اینترپل در تعقیب دختران اتریشی که به تروریست‌های سوریه پیوسته‌اند” نوشته است: “پلیس بین‌الملل برای یافتن دو دختر نوجوان اتریشی که ظاهراً برای جهاد نکاح به تروریست‌های سوریه پیوسته‌اند وارد عمل شده تا آنها را به کشور بازگرداند.”

  همچنین این خبرگزاری در ادامه نوشته است: “در پست‌هایی که از این دو دختر در فیس‌بوک قرار داده شده، یکی از آنها گفته که می‌خواهند جهاد نکاح انجام دهند و جنگجویان مقدسی شوند و یکی دیگر گفته که مرگ هدف آنها است.”

  خبرگزاری فارس خبر خود را به نقل از وبسایت العربیه انگلیسی و روزنامه انگلیسی دیلی میل نقل کرده است.

  به گزارش پارسینه، اما جالب اینجاست که در هیچ کدام از این دو وب سایت، ابدا سخنی از “جهاد نکاح” این دو دختر به میان نیامده است و تنها به حضور این دختران به صورت مسلح در سوریه پرداخته شده است.

  علاوه بر خبرگزاری فارس، سایت شبکه خبر نیز به تحریف این خبر پرداخته و آن را با تیتر “تصاویر دختران اتریشی، قبل و بعد از جهاد نکاح” منعکس کرده است (لینک: +).

  گذشته از اینکه مسئله “جهاد نکاح” به سوژه جذاب رسانه های غربی برای تحقیر و سیاه نشان دادن چهره اسلام تبدیل شده است، این دست اخبار می تواند دلیلی باشد بر این ادعا که اصولا “جهاد نکاح” ساخته و پرداخته رسانه هاست و چنین چیزی موضوعیت ندارد.
  http://www.parsine.com/fa/news/186699/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

   

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد/ نظرات ارائه شده در مطالب به منزله دیدگاه سایت سنت انلاین نیستخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

زبان فارسی زبان عربی سنت آںلاینءِ بلوچی بہر


Scroll To Top