شما اینجا هستید: خانه / باشگاه انديشه / جهاد نكاح؛ افسانه يا واقعيت؟!

جهاد نكاح؛ افسانه يا واقعيت؟!

jihadnekahمعروف است كه «الحَرْبُ خُدْعَةٌ»؛ جنگ، فريب‌كاري است. انسان در جنگ از هر وسيله‌ي ممكن براي سركوب نمودن طرف مقابل و تضعيف كردن او استفاده مي‌كند. هنگامي كه به يأس و نااميدي مي‌رسد، دست به هر نوع فريبكاري و اتهام مي‌زند؛ الغريق يشتبث بكل حشيش. جنگ در سوريه نيز از اين قاعده مستثنا نيست؛ اين بار دشمنان، جنگ را به سمت ديگري سوق دادند و با جعل عنوان “جهاد نكاح” و تهمت زدن مسلمانان به آن خواستند همان‌گونه كه خود رسوايند، مسلمانان را نيز بدنام كنند و سرپوشي بر جنايات اين جنگ بگذارند تا ذهن جهانيان از زنان و كودكان مظلوم سوريه منحرف شود.

جهاد نكاح چيست

تعريفي كه از جهاد نكاح ارائه مي‌دهند، ازدواج چند ساعته‌اي است كه جنگجويان براي فرونشاندن غرايز جنسي خود انجام مي‌دهند تا با روحيه‌ي بيشتري به جنگ ادامه دهند. از برخي جوانب به ازدواج موقت يا صيغه ـ كه اهل تشيع بدان معتقداند ـ مشابه است و حتى سايت شبكه‌ي خبر از آن به عنوان: “مفتي سعودي‌ها به تروريست‌ها اجازه ازدواج موقت داد” ياد كرد.

منشأ جهاد نكاح

مي‌گويند: اين فتوا را محمد العريفي از دعوتگران مشهور عربستان و عضو اتحاديه علماي جهان اسلام داده است. عكسي از اين فتوا از صفحه‌ي تويتر منسوب به او منتشر شده است. عريفي و اطرافيانش وجود چنين فتواي مضحكي را به شدت رد كرده‌اند. عريفي گفته است: او به طور مطلق اجازه‌ي چنين ازدواجي را نداده است و حساب توييتر او چنين فتوايي را منتشر نكرده و آن‌چه منتشر كرده‌اند، ساختگي است و صدور چنين فتوايي از هر انسان عاقلي محال است چه برسد به طالب علم شرعي. وي افزوده است: برخي شبكه‌هاي مخالف اهل سنت كه علماي آنان را هدف گرفته به جعل چنين شايعاتي بر ضد آنان پرداخته‌اند.

البته در اين باره يك جاي كار نيز مي‌لنگد: توييتي كه به او منسوب كرده‌اند كه فتواي جهاد نكاح را صادر كرده است، داراي 182 كاراكتر است در حالي كه در يك توييت بيش از 140 كاراكتر نمي‌توان به كار گذاشت!

برخي از روزنامه‌هاي عربي، وقتی از انتساب فتواي جهاد نکاح به شيخ العريفي عاجز شدند، به جاي اينکه بر دروغ بودن «فتواي جهاد نکاح» اعتراف نمايند، از آن به عنوان «فتوىٰ مجهولة المصدر» (فتوايي که منبع مشخصي ندارد)، ياد کردند.

حتى شايع شده است كه زنان تونسي بيشترين استقبال را از اين فتوا داشته‌اند و زماني که اعتراضات حاميان اخوان‌المسلمين در مصر شروع شد، گزارش‌هايي بر پايه يک پست فيسبوکي کاملاً‌ مشکوک مخابره شد که اين بار زنان هوادار اخوان‌المسلمين خود را آماده جهاد جنسي مي‌کردند. در ايران نيز بسياري از سايت‌هاي افراطي و شبكه‌هاي ماهواره‌اي چنين اتهامي را به زنان اهل سنت سيستان و بلوچستان وارد كرده بودند كه واكنش تند علماي بزرگ اين منطقه را به دنبال داشت.

افسانه يا واقعيت

به نظر مي‌رسد هيچ‌گونه مدرک واقعي دال بر صدور چنين فتوايي چه از سوي عريفي و چه از سوي ديگر علما وجود ندارد. يك روزنامه فرانسوي طي مطلبي وجود اقدامي تحت عنوان “جهاد نكاح” در سوريه را به شدت تكذيب كرده و آن را “اختراع رسانه‌هاي وابسته به نظام حاكم در سوريه” دانست؛ روزنامه‌ي لوموند هم‌چنين با اشاره به داستان “روان قداح” كه موجي از خشونت موافقان و مخالفان رژيم سوريه را به دنبال داشت، خاطرنشان مي‌كند: اين اقدام برخلاف خواسته نظام بشار اسد نتيجه داد، به طوري كه ساختگي بودن و دروغ‌پردازي رسانه‌هاي اين رژيم در خصوص ادعاي جهاد نكاح آشكار شد.

لورن وولف، مدير پروژه «زنان تحت محاصره» که مسؤوليت مطالعه موارد آزار جنسي زنان در جنگ‌هاي قرن بيستم به بعد را به عهده دارد، تأکيد مي‌کند که مؤسسه متبوعش طي يک سال اخير دسترسي مستقيم به درون سوريه نداشته است، اما تا آنجا که بررسي آنها درباره‌ي‌ شايعات مربوط به جهاد نکاح نشان مي‌دهد، آنها مستقلاً هيچ مدرک محکمي در اين باره پيدا نکرده‌اند.

روث مايکلسون نويسنده و خبرنگاري که مدتي هم طي سپتامبر ۲۰۱۲ درون سوريه بوده،‌ کسي است که وسيعاً ‌درباره‌ي سوء استفاده‌هاي جنسي در اين جنگ نوشته است، با اين حال او نه تنها درباره‌ي‌ صحت اين شايعه بشدت ترديد مي‌کند، بلکه انتشار وسيع اين داستان را در واقع مديون چندين جنبه نژادپرستانه و تفکر به اصطلاح شرق‌شناسانه (اورينتاليسم) مستتر در آن مي‌داند.

ارتش آزاد و جبهة النصرة نيز وجود چنين چيزي را رد كرده و اعلاميه‌هاي ساختگي يا دسيسه خوانده‌اند؛ ارتش آزاد گفته: اين به تمام معنا زناست و جهاد شمرده نمي‌شود.

جو سازي پوشالي رسانه‌ها

نبود شواهد و مدارك دال بر چنين داستاني، مانع از آن نشده است كه بسياري از رسانه‌ها اين تيتر خبري را روي هوا نقاپند، آن را بسط ندهند و در اخبارشان به كار نگيرند. اين خبر مثل تمام خبرهايي که در آن به موضوعات جنسي درباره‌ي مسلمانان پرداخته مي‌شود، با استقبال گرم و گسترده‌ي مطبوعات آمريکايي مواجه شد. در اين ميان برخي رسانه‌هاي افراطي سوري و ايراني هم از قافله عقب نماندند و خبر جهاد نكاح را بدون تحقيق پراكندند.

ماجراي جهاد النکاح، يادآور تاريخچه‌اي است مملو از فتاواي غلط تفسير شده (مثل فتواي دروغين درباره‌ي‌ي شکل غير اخلاقي برخي ميوه‌ّها)، سطح تحقيق پائين و شلخته‌کاري خبرنگار و عکس‌العمل عجولانه در انعکاس خبر (مثل خبر دروغين شهر زنانه در عربستان، ماجراي غير واقعي عروسي کودک در يمن، داستان پسري که به خاطر زيبايي از عربستان اخراج شد)، و در مجموع اعتياد و علاقه عجيب و غريبي که به موضوع مسلمان‌ها و امور جنسي وجود دارد.

اينها مشخصاً به اين تصوير دامن مي‌زنند که زنان مسلمان چيز يک بار مصرفي هستند، صرفاً براي ميل سيري‌ناپذيز مردان‌شان، و همچنين فرديت و اراده‌ي زنان مسلمان را مخدوش کرده و آنان را به عنوان کنيزان مطيع اراده مردان به تصوير مي‌کشند.

روث مايکلسون مي‌گويد: «نخستين چيزي که بعد از ديدن اين خبر توجهم را جلب کرد اين بود که رسانه‌هاي غربي ديگر مدت‌هاست خسته شده‌اند از انتشار اخباري شبيه به: فلان زن پناهنده مجبور به ازدواج با همان مرد خليجي شد و بعد مورد سوء استفاده قرار گرفت، اين يکي اما نويد بخش موج جديدي از اخبار است. انگار هميشه بايد در ميان تيترهايشان خبري از مردان عرب تشنه‌ي امور جنسي و زنان مورد سوء استفاده واقع شده، قرار داشته باشد. اين اخبار مذکور هم برايشان نسخه‌ي دوم همان قبيل خبرهاست.»

هر وقت موضوع به امور جنسي و مسلمانان مربوط مي‌شود، رسانه‌هاي بين‌المللي خيلي عجولانه رفتار ميکنند و بسيار مشتاق‌اند نشان دهند که مسلمين (و به طور کلي‌تر، همه نژاد قهوه‌اي پوست‌ها!) آن‌قدر تحت فشار جنسي شديدي قرار دارند که به ناچار با انواع انحرافات جنسي رو آورده‌اند (براي مثال اين و اين و اين) و هميشه هم زنانشان هزينه‌ي اين انحرافات را مي‌پردازند.

«س.ک.س» و «جهاد» دو کلمه کليدي هستند که براي مخاطب اين رسانه‌ها بسيار حساسيت برانگيز بوده و بالطبع اخبارشان «کليک برانگيز» است و لذا بازار خيلي خوبي در راسته‌ي خبرفروش‌ها دارند و بنگاه‌هاي خبري به‌خوبي اين را مي‌دانند.

آيا در فقه اسلامي واژه‌اي به نام جهاد نكاح وجود دارد

برخي استدلال فتوا دهندگان را از حديث صحيح بخاري (4615) استدلال كرده‌اند كه عبدالله رَضِيَ اللهُ عَنْهُ مي‌گويد: «كُنَّا نَغْزُو مَعَ النَّبِيِّ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَلَيْسَ مَعَنَا نِسَاءٌ، فَقُلْنَا: أَلَا نَخْتَصِي؟ فَنَهَانَا عَنْ ذٰلِكَ، فَرَخَّصَ لَنَا بَعْدَ ذٰلِكَ أَنْ نَتَزَوَّجَ المَرْأَةَ بِالثَّوْبِ»؛ ما همراه پيامبر صَلَّىٰ اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ جهاد مي‌كرديم و زنان همراهمان نبودند. ما گفتيم: آيا خود را اخته نكنيم؟ آن‌حضرت صَلَّىٰ اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ ما را از آن منع فرمود و پس از آن به ما اجازه داد كه در عوض يك دست لباس با زني ازدواج كنيم.[1]

اين حديث مربوط به اوايل اسلام است كه در آن زمان ازدواج موقت (صيغه) جايز بود؛ اما بعدها منسوخ شد و اين منسوخيتش به اجماع امت تا ابد باقي ماند؛ چنان‌كه در صحيح بخاري (4216) به روايت حضرت علي كرَّمَ اللهُ وجهَهُ آمده است: «أَنَّ رَسُولَ اللهِ صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ نَهَى عَنْ مُتْعَةِ النِّسَاءِ يَوْمَ خَيْبَرَ، وَعَنْ أَكْلِ لُحُومِ الحُمُرِ الإِنْسِيَّةِ»؛ همانا رسول خدا صَلَّىٰ اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ در روز خيبر از صيغه‌ي زنان و خوردن گوشت خر اهلي منع كرده است.

و نيز پيامبر صَلَّىٰ اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ به هنگام غزوه‌ي تبوك فرمودند: «هَدَمَ – أَوْ قَالَ: حَرَّمَ – الْمُتْعَةَ: النِّكَاحُ، وَالطَّلَاقُ، وَالْعُدَّةُ، وَالْمِيرَاثُ.» (رواه ابن حبان وصححه الألباني وقال الذهبي في التلخيص: إسناده صحيح)؛ ازدواج؛ يعني نكاح و طلاق و عده و ميراث، صيغه را از بين برده ـ يا فرمود: حرام كرده ـ است؛ چون در ازدواج موقت اين‌ها وجود ندارند.

لذا استدلال از حديث منسوخ جايز نيست. بنابراين ازدواج موقت به نزد اهل سنّت تحت هيچ شرايطي ـ چه جهاد باشد، يا حالت تحصيل، سفر و… ـ جايز نيست؛ و با هر نامي كه باشد، حرام است و زنا محسوب مي‌شود. اصل جهاد بدين خاطر است كه دين زنده شود و يكي از اهداف جهاد، از بين بردن زنا است نه اين‌كه به زنا جنبه‌ي شرعي ببخشد. پس، از انحراف جنسي در جنگ نه تنها نيروي مجاهدان بيش‌تر مي‌شود، بلكه اين خود نوعي انحطاط است و مبارزان را به شكست مي‌كشاند.

پيامبر اسلام صَلَّىٰ اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ نسبت به شركت زنان در جهاد فرمودند: «جِهَادُكُنَّ الحَجُّ» (صحيح بخاري: 2875)؛ جهاد شما حج است. نه اطفاي غريزه‌ِ‌ي جنسي مجاهدان!

افتراپردازان تنها وهابيت را نشانه نگرفتند؛ بلكه صراحتاً  اهل سنّت و به طور كلي دين مبين اسلام را زير سؤال بردند تا علماي آنان را دروغ‌گو جلوه داده و از اعتبار و محبوبيتشان بكاهند و بدين وسيله آتش اختلاف را در ميان مذاهب اسلامي شعله‌ور كنند. آنان صراحتاً به زنان اهل سنت تهمتي را وارد كردند كه سزايش را نزد پروردگارشان خواهند چشيد؛ زنان تونسي، مصري و بلوچ ـ و حتى اهل سنّت سوريه ـ هرگز وهابي نبوده و نيستند و آنان جزو پيروان چهار مذهب اهل سنّت ـ و بيش‌تر حنفي، مالكي و شافعي ـ مي‌باشند. شايد هدف برخي پيدا كردن رد پايي براي ازدواج موقت در ميان اهل سنّت باشد تا آن را شرعي‌تر جلوه دهند. 

متأسفانه بزرگ‌ترين بهتان در اين باره كه هيچ عقل سليمي آن را برنمي‌تابد، اين است كه ازدواج با محارم و زنان شوهردار را هم در جهاد نكاح داخل شمرده‌اند؛ «سُبْحَانَكَ هٰذَا بُهْتَانٌ عَظِيمٌ». اين امر واقعاً خود دليل بسيار بزرگي بر افسانه و دروغ بودن جهاد نكاح است كه با اصل قرآن و سنّت در تضاد است.


[1] اين روايت در تهذيب الأحكام، طوسي (7/251)؛ الاستبصار (3/142)؛ وسائل الشيعة، حر عاملي (4/441) نيز آورده شده است؛ شيخ الطائفة ابوجعفر محمّد بن الحسن طوسي از علماي شيعه براي استدلال به جواز متعه نيز اين روايت را در التبيان آوده و محقق حلي در الرسائل التسع و محمّد طاهر قمي شيرازي كه در كتاب الأربعين في إمامة أئمة الطاهرين نيز اين روايت را به همين منظور آورده‌اند!

منابع: مشرق نيوز؛ الرأي؛ ويكي پديا؛ شبكه خبر؛ أنباء موسكو؛ ناظران (خبرگزاري فرانسه).

 

۲۱ نظر

 1. (إِنَّ الَّذِینَ جَاءُوا بِالْإِفْکِ عُصْبَةٌ مِنْکُمْ ۚ لَا تَحْسَبُوهُ شَرًّا لَکُمْ ۖ بَلْ هُوَ خَیْرٌ لَکُمْ ۚ لِکُلِّ امْرِئٍ مِنْهُمْ مَا اکْتَسَبَ مِنَ الْإِثْمِ ۚ وَالَّذِی تَوَلَّىٰ کِبْرَهُ مِنْهُمْ لَهُ عَذَابٌ عَظِیمٌ) [سوره النور : ۱۱]. طبق نص صریح آیه یقینا کسانی که چنین اتهام بزرگی را وارد کردند دچار عذاب بزرگی خواهند شد. اهل سنت نگران نباشید این برای شما بهتر است.

   
 2. عبد مخلَص الله

  فرمان الله در آيه 34 و 35 نساء فقط « أَن تَبْتَغُوا بِأَمْوَالِكُم مُّحْصِنِينَ غَيْرَ مُسَافِحِينَ » (براي نگهداري نه زنا كاري) است لذا غير ازدواج مقرر الله به هر اسمی باشد برخلاف فرمان الله در آيه که همانند شيطان صفتان قوم لوط فرمان الله بر ازدواج با زنان را (که بوسيله لوط مانند قرآن ابلاغ شده بود) همچون شيطان اوليه در فريب آدم تبديل کرده بودند

   
 3. توییتی که به او منسوب کرده‌اند که فتوای جهاد نکاح را صادر کرده است، دارای ۱۸۲ کاراکتر است در حالی که در یک توییت بیش از ۱۴۰ کاراکتر نمی‌توان به کار گذاشت!

  احسنت خیلی از عبارت بالا خوشم اومد
  دروغگو ها را خداوند رسوا میکند.

   
 4. واقعا تكليف خودتون رو مشخص كنيد.آيا وهابيت وجود دارد يانه؟اگر وجود دارد برگرفته از فقه اهل سنت هست يا نيست؟آيا تروريستهايي كه در سوريه هستند واز همه جاي جهان سرازير شده اند به سوريه اهل سنت هستند يا وهابي؟آيا جنايتهاي آنها را بايد به نام وهابيت گذاشت يا اهل سنت؟اين همه جنايتها وهتك حرمتها در سوريه نسبت به مردم ازجمله مثله كردن مسلمانان ونبش قبر بزرگان اسلام را بايد به نام كه نوشت؟اين همه زنان عريان وبدنام وبي حجاب در ميان گروههاي معاند براي چه كاريست(البته اگر نگوييد اين هم توطئه بر عليه جبهه معارضين هست)؟اينكه در بعضي از مناطق سني نشين ايران بر روي ديوارها شعار مرگ بر بشار اسد نوشته شده به چه معنيست؟اگر نشان دهنده دفاع از اسلام ومسلمين در برابر اسد هست&پس اين مدافعين اسلام وقتي صدام-مبارك-قذافي-آل خليفه و در راس آنها اربابشان اسراييل بر عليه مسلمانان جنايت ميكردند كجا بودند وچرا شعاري بر عليه انها نوشته نشد؟(اگر واقعا اهل اطلاع رساني حرفه اي و حق گويي هستي يا به اين سوالات من پاسخ بده يا اينكه انرا منتشر كن كه ساير دوستان خواننده جواب دهند.)

   
  • ادانشجو متاسفم که گول اخبار دروغین را خورده ای و ان را انتشار می دهی اولا” وهابیتی وجود ندارد وشما مکارها سنی ها را به نام وهابیت می کوبید دوما”اینکه شما شعار مرگ بر امریکا یا اسراییل میدهید هنر نکردید اگر مرد عمل باشید قابل ستایش است کما اینکه در طول تاریخ نه خاکی برای مسلمین فتح کردید ونه مسلمین را از زیر ظلم نجات دادید باکه به مسلمین ظلم کردیدتنها شعار تو حالی سرمی دهید بله سنیان بودند که بیت المقدس را دوبار ازاد کردند سنیان بودند که در افغانستان وعراق با امریکا روبروشدند وجهاد کردند سنیان بودندهنوز در فلسطین با اسراییل جهاد میکنند شما چه کاری برای مسلمانان انجام دادید بجز اینکه اسلام را زیر سوال بردید جهاد را زیر سوال بردید بله قران یکی از صفات جهادگران را این می داند که از سرزنش هیچ سرزنشگری نمی ترسند ایا کشتار زنان وکودکان وبی گناهان را در سوریه نمی بینی ایا کشتن بیش از صدهزار ادم توسط حکومت شیعی اسد وجدان شما رو بیدار نکرد که بازهم از این جانی حمایت میکنید …

    
   • 1- حمایت از صدام رو جواب ندادی ؟! چرا ؟؟؟
    2- اگه حمایت های ما نبود الان نه غزه ای بود و نه لبنان و نه سوریه
    3- ما از اسد حممایت نمی کنیم و از مخالفین هم حمایت نمی کنیم , در انتخابات سوریه همه چیز را به مردم واگذار می کنیم
    4- ببین تعداد حجاج ایرانی در طول سال چقدره و محاسبه کن که چه کمکی به اقتصاد کشور دوست و بردار و مسلمان ما عربستان می کنه
    اتحاد عربستان و اسراییل که بماند ….
    ضمنا الان با اسد جنگ می کنید اما جرات ندارید با اسراییل بجنگید , اگه همه مسلمونا یه لیوان آب روی اسراییل می ریختن که سیل اسراییل رو می برد …
    و …

     
    • خوب شما آب بریزیدشما که جرات دارید بفرمائید این گوی این میدان چرا شعار-شروع کنید ما هم پشت سرآمدیم

      
    • مثل اینکه تازه از خواب پریدی میدونی مسلمانان فلسطین سنی هستند فتح .حماس اهل سنت هستند که در برابر اسرائیل می جنگند از طرف دیگه جنگهای شش روز حکومت های عرب که همه سنی بودند هرچند شکست خوردند اما جنگیدند موشکهایی را که صدام به اسرائیل پرتاب کرد فراموش کردید تقصیر نداری اخه تو ایران سانسور می کنند از طرف دیگر حمله صدام به ایران اشتباه بود اولا من ایرانی ام وحمله صدام را محکوم میکنم کما اینکه اهل سنت ایران در مقابله با صدام به جنگ رفتند

      
 5. از برادر منصور می خواهم با دوستانش به غزه برود و بدون شعار واز روی واقعیت با اسراییل مبارزه کند و فیلم هایش را برای ما بی عملان بفرستد شاید متنبه شویم

   
 6. مسجد الاقصی و قدس در دل محمد مرسی
  رائد صلاح: حل موضوع قدس یکی از برنامه‌های دکتر مرسی بود و ارتش علیه او کودتا کرد تا صهیونیست‌ها را راضی نگه دارد.
  استاد رائد صلاح رئیس جنبش اسلامی در داخل اسرائیل گفت: رئیس مرسی همواره با من در تماس بود تا از اخبار و اوضاع مسجد الاقصی اطلاع حاصل نماید، آن بزرگوار علی رغم مسؤولیت‌های سنگینی که بر دوشش بود و سنگ‌اندازی هایی که از طرف بدخواهان می‌شد باز از قدس و مسجدالاقصی غافل نبود. استاد صلاح که در برنامه‌ی “بلا حدود” شبکه‌ی الجزیره سخن می‌گفت با ذکر این نکته که در دوران یکساله‌ی زمامداری محمد مرسی، گام هایی اساسی در خدمت و دفاع از قدس در آستانه‌ی تحقق بود که به حل بحران آن بسیار نزدیک شده بودیم. وی خاطرنشان کرد: کودتای تروریستی علیه رئیس مرسی در واقع کودتا علیه مسجدالاقصی و قدس بود. همچنین این دعوتگر خستگی‌ناپذیر جهان اسلام اظهار داشت: در دوران حکمرانی رئیس مرسی بارها جهت افتتاح پروژه‌های مرتبط با قدس شریف به کشور مصر فراخوانده شدم، حال اینکه پس از روی کارآمدن کودتاچیان از رفتنم به آن کشور ممانعت به‌عمل می‌آید. صلاح همچنین گفت: یکی از برنامه‌های دکتر محمد مرسی این بود که نسلی نو از خطیبان جوان تربیت و آموزش دهد که روحیه‌ی جهاد و مبارزه در مردم مصر و منطقه را جهت آزادسازی مسجدالاقصی از اشغال، تقویت نموده و عنایت بیشتر به مسأله‌ی قدس را در آنان احیا یا ایجاد نماید.
  لینک منبع عربی: اخوان آنلاین/ لینک منبع: پایگاه اطلاع رسانی اصلاح

   
 7. من واقعا برای ایرانیان متاسفم که به چنین شایعه بزرگی دامن زده اند،
  اگرقرار باشد نیرنگی به نام جهادالنکاح باشد به اعتقاد خود شیعیان باز می گردد چرا که این شمایید که صیغه و عقد موقت را جایزمی دانید و بر خلاف سخن رسول خدا که آن را منع کرده ،عمل می کنید وگرنه دامن اهل سنت و جماعت عاری از این زشتی ها و پلیدی هاست .
  ازخداوند طلب بخشش ومغفرت کنید که چنین تهمت بزرگی را به عالم گرانقدر اسلام وارد ساخته اید.
  خداوند همه مارا ببخشاید

  ومن الله توفیق

   
 8. سلام خدمت تمامی مسلمانان جهان شیعه وسنی . اینهایی که دارن توی سوریه این فجایع انسانی رو بوجود میارن نه تنها اهل سنت نیستن بلکه پیرو هیچ دین اسمانی هم نیستن به همه برادر خواهرهای خودم باید بگم شما نباید گول این فتنه ها رو بخورید صهیونیزم توی چندین جبهه داره فعالیت میکنه که یکی از اونها تفرقه انداختن بین شیعه سنی یه…. یه روز توی عراق توی مسجد شیعیان یا بارگاههای امامان بمبگذاری میکنه چند روز بعد توی مسجد اهل سنت بعد شروع میکنه به تبلیغ که شیعیان به تلافی این بی حرمتی یا بمب گذاری به مسجد یا محلهای سنی نشین حمله انتهاری کردن با این حربه ها مسلمونها به جون هم میفتن و ناخود آگاه جمعیت مسلمونها رو کاهش میده چون ترس اونها از مسلمون شدن درصد بالایی از شهروندای کشورهاشونه… یه روز شعار میدن فرزند کمتر زندگی بهتر از اون طرف داروهای ضدبارداری رو به قیمت مفت به ایران وارد میکنن که زاد و ولد کمتر بشه و…. از اون طرف یهودی های کل دنیا رو میخوان جمع کنن توی فلسطین تا بتونن جمعیتشون رو افزایش بدن و…. خلاصه داداشهای گلم نه اهل سنت واقعی نه شیعه از این تفرقه ها سود میبره شما هم سعی کنید آب به آسیاب دشمن نریزید….یاعلی

   
 9. برادر من
  متاسفانه اهل سنت تنها خود شان را مسلمان می دانند و با زورگویی تمام ادعا می کنند: همه فرقه های اسلامی متعه را حرام می دانند در صورتی که :
  – اولا مذهب اهل بیت(ع) آن را بر پایه قرآن و حدیث و روایات ائمه شیعه جایز می دانند؛
  – ثانیا چطور فتوای علمای مثل ابوحنیفه و مالک و شافعی و حنبل درست و جزء دین است اما فتوای ائمه شیعه مثل امام صادق(ع) و امام باقر (ع) و ائمه دیگر که امامان شما به شاگردی شان افتخار می کردند، نمی تواند جزء دین باشد؛
  ثالثا : بر خلاف فرمایش شما که به روایاتی استناد کرده ای، برخی روایات صحیح اهل سنت هم به این تصریح دارند که جواز متعه نساء بواسطه رسول الله (ص) نسخ نشده است مثل این روایت در صحیح مسلم: 2497 – حَدَّثَنِي مُحَمَّدُ بْنُ رَافِعٍ حَدَّثَنَا عَبْدُ الرَّزَّاقِ أَخْبَرَنَا ابْنُ جُرَيْجٍ أَخْبَرَنِي أَبُو الزُّبَيْرِ قَالَ سَمِعْتُ جَابِرَ بْنَ عَبْدِ اللَّهِ يَقُولُاكُنَّا نَسْتَمْتِعُ بِالْقَبْضَةِ مِنْ التَّمْرِ وَالدَّقِيقِ الْأَيَّامَ عَلَى عَهْدِ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَأَبِي بَكْرٍ حَتَّى نَهَى عَنْهُ عُمَرُ فِي شَأْنِ عَمْرِو بْنِ حُرَيْثٍ
  رابعا من متوجه شدم شما نه سنی که وهابی هستید که میان تسنن و وهابیت فرق و تفاوت نمی گذارید و گرنه از کتابهای زیادی که علمای اهل سنت در رد وهابیت نوشته یا هشدارهایی که علمای الازهر مصر در باره خطر وهابیت می گویند ،‌متوجه می شدی که وهابیت مذهب یا دینی غیر از تسنن است
  خداوند همه را هدایت کند

   
 10. اگر به آنچه نوشته اید که حضرت پیامبر(ص) فرمود: جهادکن الحج ، باور دارید ، پس در مورد زنانیکه در سوریه رفته و با نظام سوریه جنگ می کنند و حتی برای خود گردان مخصوص دارند چه می گویید؟ شما خیال می کنید وقتی سر خود را زیر برف کردید و ادعا کردید، دیگران شما را نمی بینند؟

   
 11. سلام دوستان
  خوب این هم اسلامه دیگه
  چون شما قبولش ندارید غلطه اونها که میگن کارشون درسته برای سرنگونی بشار اسد هرکاری حلاله
  شما می گید غلطه توریست ها هم شما ها رو قبول ندارند

   
 12. سبحان الله «سُبْحَانَکَ هٰذَا بُهْتَانٌ عَظِیمٌ». بدون شک که بهتان عظیمی است مسلمانان و مجاهدین مخلص و پاکباز این سخن پلید شما مبرا و پاک است از الله سبحانه وتعالی بترسید و پس صادقین تهمت مبندید و مسلمانان جهان را منحرف نکنید از الله سبحانه وتعالی بترسید!!!
  اگر ایمان دارید؟؟؟؟؟

   
 13. سبحان الله «سُبْحَانَکَ هٰذَا بُهْتَانٌ عَظِیمٌ». بدون شک که بهتان عظیمی است مسلمانان و مجاهدین مخلص و پاکباز این سخن پلید شما مبرا و پاک است از الله سبحانه وتعالی بترسید و پس صادقین تهمت مبندید و مسلمانان جهان را منحرف نکنید از الله سبحانه وتعالی بترسید!!!
  اگر ایمان دارید؟؟؟؟؟

   
 14. سلام به همه ی برادرا و خواهرای شیعه و اهل سنتم
  من فک میکنم اسلامی که تو کشور ما دین رسمی اعلام شده سیصدو شصت درجه با اسلام واقعی فاصله داره!
  من خودم شیعه هستم اما چیزی ک عقلم میگه اینه که متعه فرقی با زنا نداره و تعجب میکنم همچین دستوری حلال اعلام شه-اما در مورد این حرف و حدیثا که تو شبکه های اجتماعی پخش میکنن فقط برا اینه که ماها رو به جون هم بندازه،بیاین یکم عاقلتر باشیم…

   
 15. خبرگزاری فارس چگونه اخبار سوریه را تحریف می کند؟
  به گزارش پارسینه، در یک سال اخیر اخبار فراوانی درباره “جهاد نکاح” در رسانه های سوری و ایرانی منتشر شده است. فصل مشترک این دست از خبرها، ماجرای دختران مسلمانی است که گروه گروه و برای انجام عمل جنسی با نظامیان مخالف بشار اسد به سوریه می روند.

  با این حال، کارشناسان رسانه می گویند که بخش مهمی از این اخبار از اعتبار و سندیت کافی برخوردار نیست و ساخته و پرداخته برخی رسانه های خاص است. مدتی پیش عکس یک دختر عربستانی در سایت ها منتشر شد و گفته شد که او برای جهان نکاح به سوریه رفته است. در حالی که چند روز بعد ساختگی بودن این خبر برملا شد.

  در آخرین نمونه، خبرگزاری فارس در اقدامی صریح به تحریف یک خبر از رسانه های بیگانه دست زده است تا به مخاطبان خود بقبولاند که “جهاد نکاح” در سوریه وجود دارد
  این خبرگزاری در خبری با عنوان “اینترپل در تعقیب دختران اتریشی که به تروریست‌های سوریه پیوسته‌اند” نوشته است: “پلیس بین‌الملل برای یافتن دو دختر نوجوان اتریشی که ظاهراً برای جهاد نکاح به تروریست‌های سوریه پیوسته‌اند وارد عمل شده تا آنها را به کشور بازگرداند.”

  همچنین این خبرگزاری در ادامه نوشته است: “در پست‌هایی که از این دو دختر در فیس‌بوک قرار داده شده، یکی از آنها گفته که می‌خواهند جهاد نکاح انجام دهند و جنگجویان مقدسی شوند و یکی دیگر گفته که مرگ هدف آنها است.”

  خبرگزاری فارس خبر خود را به نقل از وبسایت العربیه انگلیسی و روزنامه انگلیسی دیلی میل نقل کرده است.

  به گزارش پارسینه، اما جالب اینجاست که در هیچ کدام از این دو وب سایت، ابدا سخنی از “جهاد نکاح” این دو دختر به میان نیامده است و تنها به حضور این دختران به صورت مسلح در سوریه پرداخته شده است.

  علاوه بر خبرگزاری فارس، سایت شبکه خبر نیز به تحریف این خبر پرداخته و آن را با تیتر “تصاویر دختران اتریشی، قبل و بعد از جهاد نکاح” منعکس کرده است (لینک: +).

  گذشته از اینکه مسئله “جهاد نکاح” به سوژه جذاب رسانه های غربی برای تحقیر و سیاه نشان دادن چهره اسلام تبدیل شده است، این دست اخبار می تواند دلیلی باشد بر این ادعا که اصولا “جهاد نکاح” ساخته و پرداخته رسانه هاست و چنین چیزی موضوعیت ندارد.
  http://www.parsine.com/fa/news/186699/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%DB%8C%D9%81-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF

   

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد/ نظرات ارائه شده در مطالب به منزله دیدگاه سایت سنت انلاین نیستخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

زبان فارسی زبان عربی سنت آںلاینءِ بلوچی بہر


Scroll To Top